Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:2935, Did:0, useCase: 0

Velvere: "Tokijā būšu apmierināta ar skrējienu zem divām minūtēm"

Almants Poikāns
Almants Poikāns

Velvere: "Tokijā būšu apmierināta ar skrējienu zem divām minūtēm"
Līga Velvere. Foto: LVS

Skrējēja Līga Velvere gaidāmajās Tokijas olimpiskajās spēlēs būs viena no vairākām debitantēm, bet sarunā ar portālu Sportacentrs.com viņa norāda, ka lielajā sporta forumā priecāsies par vietu 800 metru pusfinālā un skrējienu zem divām minūtēm.

Latvija uz Tokiju vedīs 33 sportistus, no kuriem 24 šī būs debija olimpiskajās spēlēs. Starp viņiem arī 31 gadu vecā Velvere, kura startēs 800 metru skrējienā. Olimpiskais normatīvs šai disciplīnai bija viena minūte un 59,50 sekundes, tāpēc latvietei, lai to izpildītu, būtu bijis jālabo savs personīgais rekords (2:00,75). Tas neizdevās, taču Velvere ceļazīmi uz Tokiju gan ieguva tik un tā, pateicoties Pasaules Vieglatlētikas asociācijas lēmumam.

“Kamēr viss vēl nebija pilnībā oficiāli, tikmēr nebiju droša par vietu Tokijas spēlēs, bet man vispār nebija tāda plāna, ka es varētu tur netikt. Visa gatavošanās bija tieši olimpiskajām spēlēm,” uzsver Velvere. “Šajā ciklā gājām uz to, lai izpildītu olimpisko normatīvu. Beigu beigās tāpat izdevās kvalificēties, bet tik un tā mans mērķis ir skriet zem divām minūtēm.”

Līdz olimpiskajām spēlēm Velvere iecerējusi trenēties Latvijā, bet treniņnometne ārzemēs viņas izpratnē būtu lieka laika tērēšana. Turklāt šobrīd gaisa temperatūra pie mums pat pielīdzināma Tokijas karstumam.

“Tokijā es būtu apmierināta ar skrējienu zem divām minūtēm. Protams, arī ar kvalificēšanos pusfinālam un noteikti finālam – tas būtu izcili. Vēlos parādīt savu labāko sniegumu,” Velverei 800 metros priekšsacīkstes būs 30. jūlijā. Dienu vēlāk paredzēti pusfināla skrējieni, bet fināls gaidāms 3. augustā.

“Piedalīties olimpiskajās spēlēs ir katra sportista sapnis. Man tas ir nācis garu, garu ceļu,” norāda Velvere. “Ar Tokiju man nekas neapstāsies, turpināšu skriet. Jācer, ka viss turpināsies pozitīvā līknē uz augšu.”

Velvere gan pauž nelielu nožēlu, ka savās debijas olimpiskajās spēlēs nebūs tām ierastās atmosfēras – vismaz šī brīža Covid-19 ierobežojumi paredz, ka skatītāji tribīnēs būs ierobežotā skaitā, turklāt paši atlēti nevarēs atbalstīt citus sporta veidus un limitēta būs arī viņu pārvietošanās Tokijā.

  +3 [+] [-]

, 2021-07-08 13:28, pirms 4 nedēļām
Izjutu sevī gandarījumu, kad uzzināju, ka Velvere ierotēja Tokijas spēļu sastāvā. Viņa ir mana Latvijas vieglatlētu favorīte šogad. Novēlu, lai pirms Parīzes spēlēm būtu identisks raksts, kur Līga izsaka mērķi tikt pie medaļas!

     [+] [-]

, 2021-07-08 23:02, pirms 4 nedēļām
Nu, nu! Tur jau nebūs skrējiens uz rezultātu, bet gan taktiska cīņa....