Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:2935, Did:0, useCase: 0

Ziemeļkoreja nolemj nepiedalīties Tokijas olimpiskajās spēlēs

Gatis Druvietis
Gatis Druvietis

Ziemeļkoreja nolemj nepiedalīties Tokijas olimpiskajās spēlēs
Ziemeļkorejas līderis Kims Čenuns. Foto: KCNA / Reuters

Ziemeļkoreja nepiedalīsies Tokijas olimpiskajās spēlēs, informē "Sports in DRP Korea" portāls, ko vada valsts sporta ministrija.

Ziemeļkoreja nolēmusi nepiedalīties olimpiskajās spēlēs, lai pasargātu savus sportistus no globālās veselības krīzes situācijas, kas saistīta ar koronavīrusu, vēsta Ziemeļkorejas portāls. Tādējādi tā kļuvusi par pirmo valsti, kas Covid-19 dēļ nolēmusi nepiedalīties 2021. gada spēlēs. Ziemeļkoreja nav ziņojusi par Covid-19 gadījumiem šajā valstī, taču nešķiet ticami, ka tur nav koronavīrusa. Ļoti iespējams, ka te būtisku lomu spēlē Ziemeļkorejas ļoti saspringtās attiecības ar 2021. gada olimpisko spēļu rīkotājvalsti Japānu.

Lēmums par nepiedalīšanos pieņemts nepilnu nedēļu pēc tam, kad Dienvidkorejas paziņoja, ka kopīgi ar Ziemeļkoreju ir iesniegts pieteikums uz 2032. gada olimpisko spēļu organizēšanu. 1988. gadā Ziemeļkoreja boikotēja vasaras olimpiskās spēles Dienvidkorejas galvaspilsētā Seulā, taču piedalījās 2018. gada ziemas spēles, kas notika Phjončhanā - sieviešu hokeja turnīrā startēja abu valstu vienota komanda, Ziemeļkoreja un Dienvidkoreja zem kopīga karoga devās atklāšanas un noslēguma ceremonijās ar mieru kā galveno vēstījumu.

Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) paziņojusi, ka nav saņēmusi oficiālu paziņojumu no Ziemeļkorejas par nepiedalīšanos 2021. gada Tokijas olimpiskajās spēlēs. "Neskatoties uz vairākiem mūsu pieprasījumiem, Ziemeļkorejas Olimpiskā komiteja nevarēja sarīkot telefona konferenci, kuras laikā vajadzēja pārrunāt arī Covid-19 situāciju Ziemeļkorejā," informē SOK preses dienests.

2016. gada Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs Ziemeļkoreja izcīnīja septiņas medaļas, tostarp divas zelta svarcelšanā un vingrošanā.

Izmantotie resursi:
insidethegames.biz