Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:675, Did:0, useCase: 0

Sākusies pieteikšanās ikgadējam "Stipro skrējienam"

Ritvars Raits
Ritvars Raits

Sākusies pieteikšanās ikgadējam "Stipro skrējienam"
Publicitātes foto

2. februārī sākās pieteikšanās vienam no lielākajiem tautas sporta notikumiem - sacensībām "Stipro skrējiens”, kas šogad notiks divas dienas - 27. un 28. maijā. Norises vieta jau otro gadu pēc kārtas būs atpūtas un sporta bāze "Zelta Zirgs", Ķegumā.

"Stipro skrējiens" ir viens no zināmākajiem tautas sporta pasākumiem valstī. To pierāda ne vien katru gadu augušais dalībnieku un apmeklētāju skaits, bet arī nesen veiktais pētījums par iedzīvotāju iecienītākajiem sporta veidiem. Sabiedrība šo Austrumeiropā vienīgo un Baltijā pirmo masu izturības skrējienu atzina par aizvadītā gada trešo populārāko sporta pasākumu Latvijā. Pateicoties tā unikalitātei un patriotiskajai idejai, arvien vairāk ļaužu ir gatavi doties skrējiena trasē, pārvarēt desmitiem šķēršļu, skriet caur ūdeni un dubļiem, tādā veidā parādot tautas saliedētības spēku un savu gribasspēku, drosmi, enerģiju un spītu.

Tradicionālā "Stipro skrējiena" distance ir 9 kilometrus gara (Masu starts), kā arī būs Elites grupas skrējiens (12 km) - piemērots cilvēkiem ar augstu fizisko sagatavotību, profesionāliem sportistiem vai tiem, kuriem svarīgi uzrādīt labu rezultātu. Startēt var gan vīrieši, gan sievietes atsevišķi, vai arī komandās pa četriem cilvēkiem.

Ņemot vērā, ka visu fiziskās spējas nav vienādas, bet cilvēku vēlme piedalīties palielinās, "Stipro skrējiena" rīkotāji parūpējušies par jaunu distanci – "Izlūku skrējienu". Piecu kilometru garajā distancē komfortabli jutīsies ikviens, kurš līdz šim nav bijis pārliecināts par dalību "Stipro skrējienā", bet tagad uzskata, ka pienācis īstais brīdis, lai pārbaudītu savus spēkus. Galvenais šeit būs - izjust pasākuma atmosfēru, kopības sajūtu un savstarpējo izpalīdzību. Izlūku skrējienā paredzēts kopīgs starts gan vīriešiem, gan sievietēm, tādēļ arī pirmo reizi varēs skriet individuāli vai pāri kopā ar kādu. Oficiāli šajā skrējienā atļauts piedalīties jau no 16 gadu vecuma. Salīdzinot ar pārējām, trase būs ievērojami vienkāršāka, tajā izvietos mazāk šķēršļu, to grūtības pakāpe būs zemāka, kā arī ūdens bedres būs tikai dažas, turklāt seklas.

"Stipro skrējiena" organizatori šajā gadā atkal plāno mainīt trases konfigurāciju, vairāk rūpēsies par šķēršļu un citu pārbaudījumu daudzveidību, lai atsevišķas trases daļas padarītu vēl interesantākas un ar papildu uzdevumiem. Dalībnieki skries pa mototrasi, purvaināku apvidu un smilšaināku augsni, gan pa kalniem, gan pa lejām, gan dziļākām un seklākām ūdens bedrēm.

Ņemot vērā, ka šajā reizē paredzēti septiņi atsevišķi starti, "Stipro skrējiens" pirmo reizi risināsies divas dienas. Šāds norises koncepts izvēlēts, lai organizatori spētu dalībniekus kvalitatīvāk apkalpot trasē, kā arī radītu lielākas pauzes starp skrējieniem, tādējādi samazinot rindas pie šķēršļiem. Tas palīdzēs arī konstrukcijas nepārtraukti uzturēt labā tehniskā kārtībā.

Pasākums notiks visu nedēļas nogali, tāpēc "Stipro skrējiens" būs Latvijā vēl nebijuša aktīvā dzīvesveida pasākuma gan miesā, gan garā spēcīgiem ļaudīm - "Festivāla STIPRIEM" galvenais notikums. Apmeklētājiem un dalībniekiem sestdien un svētdien būs pieejamas dažādas citas papildus aktivitātes, spēka sporta sacensības, papildus izklaides iespējas. Organizatori parūpēsies par apmeklētāju labsajūtu, piedāvājot bagātīgu festivāla programmu. Ikvienam būs iespēja pavadīt mototrases "Zelta Zirgs" teritorijā visu nedēļas nogali, dzīvojot teltīs, līdzi var ņemt grilus un sarīkot kārtīgus stipro ļaužu svētkus.

Īpaši padomāts būs par bērniem. Trešo gadu notiks "Mazo Stipro skrējiens" - atraktīvas skriešanas sacensības. Īpaši bērniem no viena līdz 12 gadiem paredzēta trase, kas ietver dažādus interesantus šķēršļus, pār kuriem būs jārāpjas, zem kuriem jālien un jākāpj pāri. Piedalīšanās Mazo Stipro skrējienā dos iespēju gan saliedēt ģimeni, gan arī mazajiem pārbaudīt savus spēkus. Tāpat arī bez maksas ikvienam būs pieejams pasākums "Mazā stiprinieka piedzīvojumi" – sešas sportiskas un izglītojošas aktivitātes. Vecāki un vecvecāki drīkstēs palīdzēt, darbojoties kopā ar atvasēm un arī gūstot prieku. Visi kopā baudīt ģimenisku atpūtu varēs, spēlējot tautā zināmas spēles brīvdabas versijā. Darbosies arī radošās darbnīcas. Ikviens dalībnieks saņems diplomu un citas balviņas. Gods un slava visiem drosminiekiem!

Abas dienas uz skatuves uzstāsies dīdžeji ar muzikālajām performancēm, bet sestdienas vakarā paredzēti Latvijā populāru grupu priekšnesumi.

Divas nedēļas, no 2. līdz 15. februārim, pasākumam var pieteikties par zemāku maksu. Dalībniekiem Izlūku skrējienā - 10 EUR, individuālajiem dalībniekiem - 18 EUR (tradicionālā "Stipro skrējiena" distancē Masu starts), Elites grupai - 35 EUR. Komandām, kuras startēs tradicionālajā "Stipro skrējiena" 9 km distancē - 80 EUR, bet Elites grupai – 140 EUR.

Vairāk informācijas un pieteikšanās "Stipro skrējienam" mājaslapā: ŠEIT

Informāciju sagatavoja: Elīna Gārbena,
sabiedrisko attiecību un mārketinga projektu vadītāja

     [+] [-]

, 2017-02-04 22:22, pirms 4 gadiem
Dārgi.

  -1 [+] [-]

, 2017-02-04 23:04, pirms 4 gadiem
sportists10 rakstīja: Dārgi.
dārgi būs pasākuma dienā

     [+] [-]

, 2017-02-04 23:07, pirms 4 gadiem
Hulis jau pieteicies?

     [+] [-]

, 2017-02-04 23:15, pirms 4 gadiem
Huli jau skrien, tā teikt pa lēto.:-)

     [+] [-]

, 2017-02-04 23:35, pirms 4 gadiem
Ludvigers rakstīja: Huli jau skrien, tā teikt pa lēto.:-)
Stipro skrējiens uz tualeti pēc kārtējām gastranomiskajām izvirtībām
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

     [+] [-]

, 2017-02-05 00:02, pirms 4 gadiem
HMB-CAM4.LV rakstīja: Tu pedeja laikaa esi loti neganta un vulgaara kluvusi. Tad redz pie kaa noved abZoluuuC sex trukums organizmaa
Tu pēc sevis spried? Tik traki te meklējies kā tu laikam ir tikai vēl burts pirms satika savu poļu dāmu

     [+] [-]

, 2017-02-05 13:30, pirms 4 gadiem
Ja rīkotu jūnijā/jūlijā tad piedalītos, bet šādi es labāk paskrienu kardio