Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:2964, Did:0, useCase: 3

Sporta špikeris: slengi pludmales volejbolā – vistas spārniņi, noņemšanās, kats…

Jānis Celmiņš

Sporta špikeris - vienkārši par sarežģīto. Īstā vieta tiem, kam zināšanas par sportu nav stiprā puse. Šoreiz apskatīsim populārākos slenga vārdus pludmales volejbolā. Tos izmanto gan spēlētāji un treneri, gan TV komentētāji, gan daudzi citi pludmales volejbola drēbi pārzinoši cilvēki.

Kats (cut) – māņu sitiens, kas tiek izpildīts ar atvērtu plaukstu. Bumbas raidīšanas virzieni var būt visdažādākie, taču populārākie ir pa līniju, tālais pa diagonāli un tuvais pa diagonāli.

Noņemšanās (side out) – punktu gūšana pie pretinieka serves. Viens no pludmales volejbola spēles pamatelementiem.

Vistas spārniņi (chicken wings) – darbība aizsardzībā. Skatīt šo video:Varavīksnes sitiens (the rainbow shot): – māņu sitiens, kuru uzbrūkošais spēlētājs veic bumbu raidot pa tālo diagonāli – pāri aizsardzības spēlētājam. Skatīt šo video:


Svece (sky ball) – īpaši izpildīta serve. Tā tiek izpildīta bumbu raidot augstu debesīs. Labākais šo servju izpildītājs Pasaules kausa tūrē ir itālis Adrians Karambula, kura iesauka ir Mr Sky Ball. Skatīt šo video:


Pretkustība – brīdis, kas kāds no pretspēlētājiem tiek “piemānīts” vai “noķerts” pretkustībā. Bloķētājs vai aizsargs dodas uz vienu laukuma pusi, bet uzbrucējs bumbu raida uz otru pusi.

Poukī (poke) – uzbrukuma sitiens, kas tiek izpildīts ar dūrē saliektiem pirkstiem.

Slīpais – jebkura uzbrukuma darbība, kurā bumba tiek sista pa diagonāli.

Pa līniju – jebkura uzbrukuma darbība, kurā bumba tiek sista pa līniju.

Celt ar augšu – bumbas cēliens, kas tiek izpildīts bumbai pieskaroties ar pirkstiem.

Celt ar apakšu – bumbas cēliens, kas tiek izpildīts bumbu pāriniekam piespēlējot ar apakšējo piespēli.

Minī breiks – punkta gūšana pie savas serves.

Brīvā zona – ārpus laukuma teritorija, kuras ietvaros drīkst noritēt spēle.

Eiss (ace) - ar servi gūts punkts, kad serves uzņēmēji nepieskaras bumbai.

Laukuma zonas - šī numerācija aizgūta no klasiskā volejbola. Laukuma katra puse tiek dalīta sešās zonās. Skatīt šo attēlu:

Laukuma pušu maiņa - pirmajā un otrajā setā komandas laukuma pusēm mainās ik pēc septiņām izspēlēm, trešajā - ik pēc piecām. Tas tiek darīts, lai mazinātu dabas apstākļu (vēja, saules utt.) ietekmi uz spēli.

Ja vēlies uzzināt vēl kāda pludmales volejbola slenga vārda skaidrojumu, raksti to komentāru sadaļā.

     [+] [-]

, 2021-07-30 18:08, pirms gada
Lūdzu skaidrojumu par zonām. Bieži dzirdams Sitiens no četri pa četri, bumba piezemējās sestajā zonā uzbrukums no piektās zonas. Lūdzu vizuālu shēmu ar cipariem un abām laukuma pusēm.

     [+] [-]

, 2021-07-30 19:48, pirms gada
stroller575 rakstīja: Lūdzu skaidrojumu par zonām. Bieži dzirdams Sitiens no četri pa četri, bumba piezemējās sestajā zonā uzbrukums no piektās zonas. Lūdzu vizuālu shēmu ar cipariem un abām laukuma pusēm.
Darīts.

     [+] [-]

, 2021-07-30 20:47, pirms gada
varbut vel skaidrojumu par karlshoniem?

     [+] [-]

, 2021-07-30 22:36, pirms gada
Varētu pāris komentārus par roku zīmēm pāriniekiem pirms izspēles un to laikā, gan par bloķēšanu, gan servēšanu.

     [+] [-]

, 2021-07-31 00:28, pirms gada
Ko bīčā nozīmē BUĻS, ŽĀVĒT OLAS

     [+] [-]

, 2021-07-31 00:29, pirms gada
Jautājums par eisu. Dažreiz komentētāji par eisu sauc arī servi ,kad uzņēmēji pieskaras bumbai bet nav cerības šo bumbu pēc pirmā pieskāriena izvilkt. Cik no tenisa zinu īsts eiss ir kā skaidrots rakstā, bet vai gadījumā spēles statistikā neieskaita par eisiem arī tās serves kur izdodas minimāli pieskarties bumbai.

     [+] [-]

, 2021-08-01 06:51, pirms gada
Kols rakstīja: Varētu pāris komentārus par roku zīmēm pāriniekiem pirms izspēles un to laikā, gan par bloķēšanu, gan servēšanu.
Sho atstajam citai reizei.

     [+] [-]

, 2021-08-01 06:52, pirms gada
Aldis Br rakstīja: Jautājums par eisu. Dažreiz komentētāji par eisu sauc arī servi ,kad uzņēmēji pieskaras bumbai bet nav cerības šo bumbu pēc pirmā pieskāriena izvilkt. Cik no tenisa zinu īsts eiss ir kā skaidrots rakstā, bet vai gadījumā spēles statistikā neieskaita par eisiem arī tās serves kur izdodas minimāli pieskarties bumbai.
Ne, statistika skaita tikai tiros eisus.