Par dopingu diskvalificēts svarcēlājs var saņemt 2012. gada olimpiādes zeltu
Sakarā ar divu labāko Londonas olimpiādes svarcelšanas sacensību (svara kategorijā līdz 94 kg) rezultātu uzstādītāju pozitīvajām dopinga analīzēm, zelta medaļa pašlaik pienākas Moldovas atlētam Anatolijam Kirikam, kurš pats pašlaik izcieš astoņu gadu diskvalifikāciju.
Visnotaļ interesanta situācija ir izveidojusies svarcelšanas sabiedrībā. Vispirms jau jāatzīmē tas, ka starp astoņiem labākajiem 2012. gada Londonas olimpiādes svarcēlājiem, kuri startēja svara kategorijā līdz 94 kg, seši pašlaik oficiāli ir iekrituši dopinga testos. Tiesa, tas nav pats trakākais.
Šobrīd ir izveidojusies situācija, ka, sakarā ar Kazahstānas svarcēlāja un faktiskā uzvarētā Iļjas Iļjina un sudraba medaļnieka, krieva Aleksandra Ivanova diskvalifikācijām par olimpiādes uzvarētāju var tikt pasludināts bronzas medaļas ieguvējs, moldāvs Anatolijs Kiriku. Protams, pati situācija mūsdienu sportā varētu būt pat normāla, ja vien ne apstāklis, ka Moldovas sportists pats 2015. gadā ir iekritis dopinga pārbaudē un šobrīd izcieš astoņu gadu diskvalifikāciju.
Saīds Mohamadpurs, kurš Londonā bija piektais, šobrīd, pēc atkārtotajiem dopinga testiem, var kļūt par sudraba medaļas ieguvēju, bet bronza pienāktos Dienvidkorejas pārstāvim Kimam Min Dže, kurš Londonā uzrādīja astoto labāko rezultātu.
Pagaidām vēl gan nav zināms, kā Starptautiskā olimpiskā komiteja un Starptautiskā svarcelšanas federācija šo jautājumu risinās.
Izmantotie resursi:
Футбол, хоккей, баскетбол, теннис, бокс,...
+2 [+] [-]
-4 [+] [-]
Tu skatītos svarcelšanu, kur čempioni celtu nevis 200+ kg katrā kustībā, bet mocītos ar kādiem 130-180 kg? Un nevis tā, ka visi cilātu šitos kg, ik pa laikam kādam paceļot 185, tad pārējiem pievelkot, tad 190 kg utt. bet 180 kg un VISS, tie būtu pilnīgi cieti griesti, virs kuriem vairāk varētu pacelt 1 cilvēks reizi 25 gados.
Varbūt, kādam tas ir interesanti, nenoliegšu, tur ir sava fiška (tā varētu runāt par ilggadējiem rekordistiem, supercilvēkiem utt.), taču šovbiznesā vajag rekordus. Katru gadu un bez apstājas. Tāpēc ir tā kā ir.
+1 [+] [-]
+1 [+] [-]
+3 [+] [-]
-1 [+] [-]
Cilvēce nav gatava atzīt, ka cilvēka kā bioloģiskas vienības iespējas, bez stimulācijas no ārienes var būt un ir ļoti un ļoti niecīgas (salīdzinot ar stimulētu cilvēku).
+3 [+] [-]
-2 [+] [-]
Lai vai kā - sieviešu lodes grūšana. Cik tā ir populāra? Un 100 metri vīriem? Tur kur ir rekordi, tur ir uzmanība, nauda un visi pārējie labumi. Bet, kā rāda prakse, tur arī ir dopings.
Kas pavisam interesanti, par sieviešu sprinta popularitātes pīķi var saukt laiku, kad tur skrēja Meriona Džonsa... kura beigu beigās pati atzinās dopinga lietošanā.
Sports sporta pēc var būt, t.i., kad kādi entuziasti trenējas, met, skrien, lec un savā starpā sacenšas, priekšplānā izvirzot tieši šo sacensības, ne augstvērtīgā rezultāta faktoru. Šovam, kāds pašlaik ir sports, vajag rekordus vai vismaz spilgtus, dominējošus atlētus.
+6 [+] [-]
Atbildot uz jautājumu - skatītos vai neskatītos svarcelšanu bez dopinga? Skatītos tikpat (maz) - cik tagad. Auditorijai, kas paši nav šajā sportā - neinteresē kilogrami, viņiem ja pasaka, ka rekords ir 300kg vai 400kg - tie tāpat ir neaptverami skaitļi un šķiet daudz. Bet -lai iespaidīgi izskatītos, ripām izmērus var operēt pēc vajadzības, taču piekritīsi?
Esmu pārliecināts, ka svarcelšanā (tāpat kā citos dopinga sportos) ir cilvēki, kas nekrāpjas - un sasniedz labus rezultātus -un, lūk tas ir negodīgi, ka top līmenī viņi dēļ sava godīguma ir nekonkurētspējīgi.
-1 [+] [-]
Taču sporta sasniegumi rāda to uz ko cilvēks ir spējīgs un uz to sabiedrība arī orientējas (vai tiek orientēta). Patīk tas kādam vai nē.
Par svarcelšanas popularitāti - tas ir ļoti stiepjams jēdziens un atkarīgs no tā ko mēs ņemam par atskaites punktu. Tajā pašā laikā ir valstis, kur svarcelšana ir ļoti populāra.
Kas interesē cilvēkus - kilogrami vai medaļas? Abi. Precīzāk, atkal, medaļa ir tikai papildus bonuss rekordam. Visi taču grib, lai "mūsējais" visus vinnē. Kā to var panākt? Uzstādot jaunu rekordu. Lūk, arī atbilde.
Es arī esmu pārliecināts, ka svarcelšanā ir cilvēki kas neko aizliegtu nelieto un sasniedz labus rezultātus, taču viņi nemaz līdz nopietnām sacensībām netiek.
Ir veca anekdote:
- Vai svarcelšanā var trenēties bez dopinga?
- Trenēties var, startēt nevar.
+1 [+] [-]
[+] [-]
Kādu intrigu radīja Jelgavas komanda, kas gandrīz netika tālāk pret Islandes klubu, bet tagad rada intrigu, lai tiktu uz 4 kārtu- Eiropas līgā!
[+] [-]
Individuālajiem gan ir daudz grūtāk, jo to intrigu ir grūtāk radīt!
-1 [+] [-]
-1 [+] [-]
Lab, tas tā, bet intriga ir tikai viens no faktoriem. Pirmkārt vajag augstvērtīgu sniegumu un tikai tad intrigu.
+1 [+] [-]
+1 [+] [-]
-1 [+] [-]
Tu pats tikko atbildēji uz visiem jautājumiem, speciāli pat ielikšu kā citātu:
"Tā vienmēr ir skaitījusies vieglatlētikas kroņa disciplīna, ko skatās, lai uzzinātu pasaules ātrāko cilvēku, ..." Kas ir pasaules ātrākais cilvēks? Pasaules rekordists!
Pēc tā principa, kas tiek te apspriests, ka galvenais ir skriešana skriešanas pēc un uzvara... kad Bolts tur pirms kaut cik gadiem finālā tika diskvalificēts... neviens jau jauno čempionu nesāka saukt par pasaulē ātrāko cilvēku. Par tādu sauca, sauc un turpinās saukt Boltu, kamēr neparādīsies jauns rekordists.
[+] [-]
+1 [+] [-]
+1 [+] [-]
Juri - tieši tā - cilvēces vairākumam vispār sports neinteresē - sevišķi jau galda teniss, florbols, novuss un svarcelšana. Nesaprotu nafig es te vispār cepos...
-1 [+] [-]
Cilvēkiem vajag rekordus, viņiem vajag kaut kādus kosmiskos sasniegumus.
Kāpēc mešanās nav rekordu? Tāpēc, ka mešanas nav skriešanas, tie faktiski ir spēka sporta veidi (ar attiecīgu gatavošanos gan metodoloģiski, gan farmakoloģiski) un attīstoties paņēmieniem ar kuriem ķer dopingu, ir grūtāk sagatavoties rekordiem. Vienkāršāk runājot - tos preparātus, ko varēja lietot TAD, tagad ķer uzreiz un citu, vienlīdz efektīvu alternatīvu, acīmredzot, nav.
[+] [-]
Katrs māk spert pa bumbu- jau no agra vecuma un tā arī veidojas tā intriga! Ja katram ir prasmes, tad intriga ir lielāka! "Futbols ir sadalīts 100-tiem līmeņu, bet daudzi sporta veidi- tikai dažos līmeņos!
-1 [+] [-]
Nevis - man liekas, jo man tā liekas.
Par to pašu ātrāko cilvēku runājot - ne es to izdomāju un, jā, arī tos, kas vairs neskrien, bet viņu rekordi ir nepārspēti, sauc par ātrākajiem. Tiesa, konteksts ir cits, nevis pašlaik ātrākais, bet ātrākais, kāds ir bijis.
[+] [-]
Šķiet, ka agrāk minēji, ka hokeju var tāpat pārdot, bet hokejistiem netrūkst prasmju- tāpēc arī var pārdod(domāts NHL produkts).
-1 [+] [-]
-1 [+] [-]
Un salīdzināt spēles un individuālos sporta veidus nav korekti, jo sporta spēlēs rezultāts ir relatīvs un nenosakāms, pretēji individuālajiem sportiem, kur ir pilnīgi konkrēts un izmērāms rezultāts.
[+] [-]
-1 [+] [-]
[+] [-]
[+] [-]