Itāļu bobsleja stūmējam pozitīvas dopinga analīzes
Itālijas bobsleja stūmējs Viljams Frulani Soču olimpisko spēļu laikā pieķerts neatļautu vielu lietošanā ar mērķi uzlabot sportiskos rezultātus jeb, citiem vārdiem sakot, dopinga lietošanā.
Desmitcīņnieks Frulani pievērsās bobslejam 2012. gadā un līdz šim bija pilota Simones Bertaco ekipāžā. 34 gadus vecā sportista organismā atrasta dimetilpentilamīna klātbūtne. Itālijas olimpiskā komiteja apliecinājusi, ka sportists jau pametis ciematiņu, bet viņa vietu četrinieku sacensībās ieņems Samuele Romanīni.
Jau iepriekš par Vācijas olimpiskā komiteja apstiprināja, ka kādai biatlonistei atklāta neatļauto vielu klātbūtne organismā. "Zinām, kas tā ir par sportisti, taču nevaram atklāt vārdu," sacīja federācijas pārstāvis Štefans Švarcbahs. "Cik zinu, tas ir stimulants, ko var atrast arī dažos uztura bagātinātājos, ne EPO, ne kaut kas tamlīdzīgs."
Tagad atklāts arī sportistes vārds - vainīgā ir 33 gadus vecā Evi Zahenbahere-Štēle, kura masu startā Sočos ieņēma ceturto vietu, bet sprintā bija 11. Viņa tikusi pie četrām medaļām komandu sacensībās olimpiskajās spēlēs kopš 2002. gada, un tieši Soltleiksitijā tika pie vienīgās medaļas individuālajā distancē (sprintā).
Izmantotie resursi:
The Associated Press
+1 [+] [-]
Ardievu sportistu karjeram :
+5 [+] [-]
-3 [+] [-]
+1 [+] [-]
-1 [+] [-]
+3 [+] [-]
p.s. es iedomājos, kādas pārbaudes mūsējiem jāizcieš... cerams, ka naktī nemodina un neliek pēkšņi čurāt...
+1 [+] [-]
+1 [+] [-]
[+] [-]
+1 [+] [-]
+3 [+] [-]
Nu tās ir divas dažādas atšķirības, tomēr.
Nandrolons ir anaboliskais steroīds un to uzņemšanas veids - injekcijas, kuras, nu kā pats saproti, nevar iedabūt organismā nejauši. Tā bija LOV ārstu neizdarība, kļūda aprēķinos sastādot kursu vai kāda nestrādājoša prepa iepirkums.
Tad ĻOTI daudzi LOV esošie atlēti krita iekšā dopenēs (Ščerbatihs, Čerkavskis, Olijars [viņš gan panāca, ka tika atzīta dopkontroles nepareizība]) un VISI uz nandrolonu.
Dimetilpentilamīns ir tas pats DMAA uz ko tagad krīt ļoti daudzi. Pēc būtības tas ir stimulants, kura iedarbība ir līdzīga kā amfetamīnam. Lielākā problēma kāpēc uz to tagad krīt daudzi it tā, ka DMAA vēl pavisam nesen nebija dopinga sarakstos un pirmstreniņa produkti ar to sastāvā bija DMAA. Tagad vēl samērā daudz kur var to tāpat iegādāties (Latvijā - pilnīgi brīvi) un tāpat ir ražotāji, kas turpina ražot pirmstreniņa produktus ar šo vielu, tik jautājums ir tajā - vai viņi to norāda oficiāli vai nē. Kaut kādi kreisie ražotāji, kam ir jātiek tirgū, t.i., jāsaražo super produkts, izmanto šo apstākli un nenorāda, ka tur ir tas pats vecais DMAA, lai cilvēki domātu, ka tā ir jaunā superformula kkāda.
+1 [+] [-]