Informācijas noplūde: Krievija atzīta par vainīgu Soču dopingā
Kanādas metropolē Toronto plkst. 16:00 notiks preses konference - ar WADA neatkarīgās komisijas vadītāja Ričarda Maklarena ziņojumu tiks publiskoti izmeklēšanas rezultāti par Krievijas iespējamo dopinga programmu 2014. gada Soču olimpiskajās spēlēs. Pirms gaidāmā pasākuma notikusi informācijas noplūde - Maklarena ziņojumā krievu nometne atzīta par vainīgu.
Maklarena komisija izmeklēja Maskavas antidopinga laboratorijas bijušā vadītāja Grigorija Rodčenkova izteikumus maija izdevumā "New York Times", kur tika apgalvots, ka vismaz 15 krievu medaļnieki Soču olimpiskajās spēlēs bija daļa no Krievijas dopinga programmas, kas vērsta uz dominēšanas nodrošināšanu mājas olimpiskajās spēlēs. Nākamajā dienā pēc Maklarena ziņojuma Starptautiskā arbitrāžas tiesa (CAS) lems par 67 krievu vieglatlētu iespējām startēt Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs.
Fragments no ASV antidopinga aģentūras vadītāja Trevisa Taigarta vēstules SOK prezidentam Tomasam Baham: "Maklarena ziņojums apstiprina, ka šo rīcību [sistemātisku dopinga lietošanu Soču olimpiādē] vadīja Krievijas Sporta ministrija, asistējot valsts specdienestiem. Tādā veidā Krievija apzināti pārkāpa fundamentālos olimpiskos principus, olimpisko hartu un WADA kodeksu. (...) Mēs pieprasām diskvalificēt Krieviju no 2016. gada olimpiskajām spēlēm . (...) Mēs uzskatām, ka pilnīga atstādināšana ir vienīgais iespējamais un atbilstošais lēmums, ņemot vērā ziņojumā izteiktos secinājumus."
Kā zināms, Soču olimpiskajās spēlēs Latvijas skeletona līderis Martins Dukurs ieguva sudraba medaļu, piekāpjoties krievam Aleksandram Tretjakovam, arī mūsu Oskara Melbārža bobsleja četrinieks izcīnīja sudrabu, piekāpjoties krieva Aleksandra Zubkova ekipāžai.
Krievijas dopinga skandāli atstājuši nelielu ietekmi uz krievu medaļu perspektīvām Rio spēlēs - pērnā gada oktobrī "Gracenote" jeb "Infostrada Sports" aģentūras eksperti prognozēja 70 godalgas un 3. vietu medaļu ieskaitē, savukārt tagad prognozē 63 godalgas, kas valstu kopvērtējumā tāpat dod trešo pozīciju.
Izmantotie resursi:
rsport.ru
+10 [+] [-]
+4 [+] [-]
+8 [+] [-]
+20 [+] [-]
+6 [+] [-]
-3 [+] [-]
+4 [+] [-]
[+] [-]
-3 [+] [-]
Par Kanādas pieredzi, lūdzu, sīkāk, jo tādu gadījumu neizmet pat gūgle, pavirši meklējot.
+5 [+] [-]
+3 [+] [-]
Stāstu sevišķi populāru padarīja trenera (Charlie Francis) grāmata (Speed trap: https://www.scribd.com/doc/65161944... )
+5 [+] [-]
[+] [-]
Cilvēku nevar sodīt, ja nav tiešu un/vai nozīmīgu viņa vainu apliecinošu pierādījumu. Šajā gadījumā tas var būt tikai un vienīgi pozitīvs rezultāts dopinga pārbaudē, taču tādu apsūdzības puse nevar uzrādīt. Nav arī nekādu pastarpinātu pierādījumu, ka sportisti ir vainīgi.
Vainīgi ir Maskavas laboratorijas darbinieki, to specvienību darbinieki un visi pārējie, kas veica mahinācijas. Sportisti varēja to arī nezināt, jo viņi pēc analīžu nodošanas tālāk neko par savu čuru burku nezina. Tikai saņem rezultātu.
+5 [+] [-]
+2 [+] [-]
2012. gadā, Londonā tā uz starta neizgāja divi Krievijas svarcēlāji - Dmitrijs Klokovs un Hadžimurats Akajevs, kuri faktiski būtu atnesuši Krievijai 2 medaļas (zeltu un sudrabu). Beigās Akajevam peirakstīja muguras traumu, bet Klokova izstāšanās pirms sacensībām tā arī palika nepaskaidrota.
Taču tā ir normāla prakse, kas izriet no visiem zināmiem spēles noteikumiem - PĀRBAUDĒS ir jābūt tīram.
-4 [+] [-]
-1 [+] [-]
-3 [+] [-]
-3 [+] [-]
[+] [-]