Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:12, Did:0, useCase: 0

Zubkovs nepārsūdz Soču zelta atņemšanu, latvieši pietuvojas zeltam

Gatis Druvietis
Gatis Druvietis

Zubkovs nepārsūdz Soču zelta atņemšanu, latvieši pietuvojas zeltam
Soču pjedestāls bobsleja četriniekiem
Foto: Romāns Kokšarovs, F64
Soči 2014, Soči - Bobslejs (Vīrieši) Četrinieki, 3. un 4. brauciens
1. Aleksandrs Zubkovs 3:40.60  
2. Oskars Melbārdis +0.09  
14. Oskars Ķibermanis +2.38  

Krievijas Bobsleja federācijas tagadējais prezidents Aleksandrs Zubkovs nav iesniedzis apelāciju par Sporta arbitrāžas tiesas (CAS) nolēmumu, ar kuru šim krievam tika atņemtas divas zelta medaļas no Soču olimpiskajām spēlēm. Tādējādi minētajā olimpiādē sudrabu ieguvušais Latvijas bobsleja četrinieks Oskars Melbārdis/Daumants Dreiškens/Arvis Vilkaste/Jānis Strenga pietuvojas Soču zelta saņemšanai. Krievu bobsleja vadītājs joprojām gatavs cīnīties par savas reputācijas atjaunošanu.

Kā jau ziņots, Starptautiskā olimpiskā komiteja (SOK) pieņēma lēmumu sodīt krievu bobsleja leģendu Aleksandru Zubkovu, kurš Soču olimpiskajās spēlēs izcīnīja divus zeltus, bet tagad ir nacionālās federācijas prezidents. Par dopinga lietošanu Soču spēļu laikā Zubkovam tiek atņemtas abas zelta medaļas. Šis lēmums tika pārsūdzēts, taču CAS nolēmums bija krievam nelabvēlīgs.

Šveices Federālajā tiesā varēja iesniegt apelāciju, termiņš bija 29. jūnijs. "Pēc ilgstošām konsultācijām ar advokātiem, nolēmu neiesniegt apelāciju Šveices tiesā. Pieredzējuši juristi saka, ka šī tiesa izskata procesuālus pārkāpumus CAS darbā un nevērtē pierādījumu bāzes trūkumus. Pat panākuma gadījumā tas neatrisinātu to uzdevumu, kuru esmu izvirzījis - manas reputācijas un labā vārda atjaunošana," informē Aleksandrs Zubkovs.

"Neperspektīvais tiesas process atņem daudz laika un spēku, turklāt saistīts ar lieliem izdevumiem, neredzu tam nepieciešamību. Turpinu uzstāt uz savu nevainību. Juristu komanda turpina strādāt. Mums ir citi ceļi, kā sasniegt to pašu mērķi, par to uzzināsiet tuvākajā laikā," norāda krievu bobsleja vadītājs.

Kā zināms, Soču olimpiskajās spēlēs krievu bobsleja pilots Aleksandrs Zubkovs triumfēja gan divniekos, gan četriniekos. Latvijas bobsleja kvartets Oskars Melbārdis, Daumants Dreiškens, Arvis Vilkaste un Jānis Strenga izcīnīja sudrabu, savukārt divnieks Melbārdis / Dreiškens ieguva piekto vietu.

Izmantotie resursi:
tass.ru

  +2 [+] [-]

, 2018-06-30 16:49, pirms 3 gadiem
Rainis:Gals un sākums

  +4 [+] [-]

, 2018-06-30 17:32, pirms 3 gadiem
Nogriezīs IBSF Gazprom naudu, un piespiedīs atvainoties. Ar to arī viss izteikts - pats atzina savu vainu.

  +2 [+] [-]

, 2018-06-30 18:02, pirms 3 gadiem
Utainajiem nav jēgas tiesāties..tāpat visi zina ka tie necilvēki vainīgi..

     [+] [-]

, 2018-06-30 18:19, pirms 3 gadiem
Nu jau ir pok..j!

  -3 [+] [-]

, 2018-06-30 20:08, pirms 3 gadiem
Prieks par latviešu bobslejistiem tāpat kā par krievu skeletonistu, jo pateicoties viņam trakais Dukurtēvs aptirsās.
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja