Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:102, Did:0, useCase: 3

"All Blacks" atsakās doties uz Austrāliju, atceļ mačus pret DĀR

Juris Miņins
Juris Miņins

"All Blacks" atsakās doties uz Austrāliju, atceļ mačus pret DĀR
Jaunzēlandes regbisti pēc uzvaras Bledislo kausā, Foto:AFP/Scanpix

Jaunzēlandes regbija izlase ir atteikusies no došanās uz Austrāliju, kur 28. augustā viņiem bija jāaizvada trešais Bledislo kausa mačs pret vietējo izlasi. Tāpat "All Blacks" atsakās no divu Regbija čempionāta maču, kuros viņiem bija jātiekas ar Dienvidāfrikas Republikas valstsvienību, rīkošanas savās mājās.

Regbija pasauli šajās dienās pārsteidza Jaunzēlandes regbija savienības paziņojums, proti, jaunzēlandieši, lai aizsargātu savu spēlētāju veselību, ir atteikusies doties uz nākamajā nedēļā paredzētu spēli pret Austrāliju, kurai bija jānotiek Pērtā. Tāpat "All Blacks" vadītāji uzreiz ir paziņojuši, ka arī abas spēles pret DĀR, kurām bija jānotiek Jaunzēlandē, šobrīd tiek atceltas.

Uz šo soli, kurš, starp citu, pirms tam nebija aprunāts nedz ar Regbija čempionāta rīkotājiem, ne Austrālijas un DĀR regbija dzīves vadītājiem, Jaunzēlandes puse izšķīrās nedrošās epidemioloģiskās situācijas un ceļošanas ierobežojumu dēļ.

Jāpiebilst, ka mačs pret Austrāliju būtu trešais 2021. gada Bledislo kausa izcīņā, taču tā kā jaunzēlandieši ir uzvarējuši abās pirmajās spēlēs, tad trešais mačs, no sportiskā aspekta, neko vairs mainīt nevar. Savukārt spēles pret DĀR jau ir svarīgas Regbija čempionāta ietvaros, jo sanāk ka šobrīd Jaunzēlande atsakās no iespējas cīnīties ar 2019. gada Pasaules kausa ieguvējiem.

Saprotams, ka par šādu notikumu pavērsienu iesaistītās puses nebija apmierinātas. Vispirms jau ar veidu kā Jaunzēlandes puse paziņoja par savu lēmumu, bet pēc tam arī par tā saturu. "Mēs esam patiesi noskaitušies uz viņiem," sacīja Austrālijas izlases galvenais treneris Deivs Renijs, "tā izskatās, ka tikai mums vajadzēja šo maču. Gan mēs, gan viņi piekrita visiem mača aizvadīšanas noteikumiem, bet tagad seko viņu atteikums. Jaunzēlandieši netur savus solījumus."

Savukārt DĀR izlases kapteinis Sija Kolisi, komentējot radušos situāciju, uz notikušo skatījās filozofiskāk: "Skatieties – ir divas komandas, kas var spēlēt. Mēs varam spēlēt. Mēs esam gatavi aizvadīt mačus pilnīgi jebkurā vietā."

Iepriekš jau bija parādījusies informācija, ka Regbija čempionāts, sakarā ar Covid-19 situācijas pasliktināšanos Austrālijā un Jaunzēlandē, varētu tikt pārcelts uz Eiropas stadioniem. Pašlaik gan konkrētāku paziņojumu šajā sakarā vēl nav. Tajā pašā laikā šodien ir izskanējis DĀR piedāvājums visus atlikušos turnīra mačus uzņemt pie sevis.

Atgādināsim, ka otrā Regbija čempionāta kārta tiks izspēlēta rīt, kad DĀR atkārtoti uzņems Argentīnas valstsvienību, kuru tā pirms nedēļas jau pārspēja ar 32:12.

Izmantotie resursi:
https://www.planetrugby.com/

     [+] [-]

, 2021-08-20 20:59, pirms 11 mēnešiem
Nesmuka rīcība, pa ielu arī neiet?