Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:102, Did:0, useCase: 3

DĀR noformē "All Blacks" trešo zaudējumu pēc kārtas

Juris Miņins
Juris Miņins

DĀR noformē "All Blacks" trešo zaudējumu pēc kārtas
Villijs le Rū, Foto:AFP/Scanpix

Dienvidāfrikas Republikas regbija komanda, neskatoties uz Fafa de Klerka šausminošo savainojumu pirmajā spēles minūtē, 2022. gada Regbija čempionātu sāka ar uzvaru, ar 26:10 pārspējot Jaunzēlandes komandu.

Šodien ar divu pēdējo Pasaules kausa čempioņu, Dienvidāfrikas Republikas un Jaunzēlandes, spēli startēja 2022. gada Regbija čempionāts, jeb dienvidu puslodes četru spēcīgāko izlašu ikgadējais turnīrs.

Pirmais mačs solīja interesantu cīņu, jo DĀR, pēc uzvaras 2019. gada PK jau labu laiku turas uz viļņa, kamēr Jaunzēlandei pēdējā laikā, sevišķi, ja runājam par vasaras testu mačiem, īsti labi nav veicies, jo piecās spēlēs tika izcīnīta tikai viena uzvara.

Lai arī spēle sākās kā plānots, drīz vien tiesnesim to nācās apturēt, jo ļoti neveiksmīgu tvēriena mēģinājumu izpildīja mājinieks Fafs De Klerks, kurš ar deniņiem ietriecās jaunzēlandieša Kaleba Klārka ceļgalā. Sākumā incidents izskatījās ļoti nopietns, jo DĀR "mazais milzis" nokrita laukumā bez kustībām un arī pirmā palīdzība viņam tika sniegta gana ilgi, beigās aizvedot regbistu no laukuma ar nestuvēm, taču jau pēc aptuveni 15 minūtēm Fafs, līdzjutēju ovāciju pavadīts, atgriezās uz savas komandas rezervistu soliņa.

Fafa de Klerka neveiksmīgā epizode

Tajā brīdī rezultāts uz tablo bija jau 10:0, jo vispirms piezemējumu, pēc spēja izrāviena, guva Kurts-Lī Arendsens, bet pēc tam arī Handrē Polards bija precīzs soda sitienā.

Jāsaka, ka lielākā daļa pirmā puslaika pagāja pēc DĀR plāna, jo jaunzēlandieši vien aizstāvējās. Jā, neapšaubāmi, viņiem brīžiem tas izdevās labi, brīžiem tikai pašu mājinieku neprecizitātes glāba viesus no bumbas piezemēšanās viņu ieskaites zonā, taču, apmainījušies ar precīziem soda sitieniem, komandas pirmās 40 minūtes noslēdza ar rezultātu 10:3.

Otrajā puslaikā Aiena Fostera vadītā komanda sāka spēlēt aktīvāk, cerot vēl kaut ko saglābt, taču, lai arī, objektīvi runājot, spēle kļuva līdzvērtīgāka, taču pie punktiem "All Blacks" netika, kamēr Polards realizēja trīs sitienus, viens no kuriem bija arī dropsitiens, pēc kārtas, panākot 19:3.

Jāsaka gan, ka visu maču laukuma saimnieki piedāvāja viesiem ļoti fizisku un pret kā pret sevi, tā arī pretinieku nesaudzīgu regbiju, kas, protams, ir "Springboks" firmas zīme, taču šoreiz tas bija maksimāli tuvu pārkāpumu robežai. Mača beigās Kurts-Lī Arendsens, kurš visu laiku izaicināja pretiniekus gaisa cīņās, pārkāpa visas robežas, jo gaisā uzbruka Ārdijam Savea. Jaunzēlandietis, pateicoties daudz atlētiskākai figūrai, drīz vien varēja spēli turpināt, bet Arendsens ne tikai saņēma sarkano kartīti, bet arī laukumu atstāja uz medicīnas palīdzības auto nestuvēm.

Tāpat ir jāizceļ "All Blacks" komandas nespēja demonstrēt savu ātro regbiju, jo spēlētāji pieļāva ārkārtīgi daudz tehniskā brāķa un nespēlēja to plašo regbiju, kas bija redzēts komandas izpildījumā iepriekšējos gados. Arī spēle zem augstajām bumbām, t.i., pretinieku sperto bumbu uzņemšana, viņiem sagādāja ārkārtīgi lielas problēmas.

Neliels cerības stariņš uzspīdēja mača pašā izskaņā, kad Klārks izrāvās ātrajā uzbrukumā, tika apturēts, taču drīz vien palīgā pieslēdzās Šenons Frizels, kurš guva piezemējumu par labu jaunzēlandiešiem. Lai arī, lai spēli glābtu bija jāpaveic brīnums, cerība bija. Tiesa, ne pārāk ilgi, jo drīz vien viesi pieļāva kārtējo tehnisko kļūdu un uz maiņu tikko laukumā iznākušais Villijs le Rū vispirms ar kāju pasita bumbu uz priekšu, bet vēlāk to meistarīgi savaldīja ieskaites zonā.

Jaunzēlandes regbija izlasei šis bija trešais zaudējums pēc kārtas un piektais zaudējums pēdējo sešu spēļu laikā. Iepriekš tika baumots, ka, ja komanda zaudēs šajā spēlē, amats būs jāatstāj komandas galvenajam trenerim Fosteram, kuram arī pirms tam negāja diez ko labi pie titulētās izlases stūres.

2022. gada Regbija čempionāts, 1. kārta

DĀR – Jaunzēlande 26:10 (10:3)
Piezemējumi: K.-L.Arendsens (8), V. le Rū (80) – Š.Frizels (78)
Realizācijas: H.Polards (10, 82) – R.Mounga (79)
Sodi: H.Polards (22, 51, 73) – Dž. Barets (36)
Dropsitieni: H.Polards (58) - NAV

#KomandaSUNZP
1.DĀR11004
2.Argentīna00000
3.Austrālija00000
4.Jaunzēlande10010