Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:102, Did:0, useCase: 3

2019. gada PK čempionu treneris Erasmuss diskvalificēts no regbija

Juris Miņins
Juris Miņins

2019. gada PK čempionu treneris Erasmuss diskvalificēts no regbija
Rasijs Erasmuss, Foto:AP/Scanpix

Dienvidāfrikas Republikas regbija izlases bijušais galvenais treneris, bet tagad DĀR regbija savienības sporta direktors Rasijs Erasmuss ir diskvalificēts no visām ar regbiju saistītajām aktivitātēm uz diviem mēnešiem, kā arī saņēmis vēl virkni ierobežojumu.

Starptautiskā regbija savienība ("World Rugby") ir paziņojusi, ka DĀR regbija savienības sporta direktors Rasijs Erasmuss ir diskvalificēts no visām ar regbiju saistītajām aktivitātēm uz diviem mēnešiem. Tāpat Erasmuss, kura vadībā 2019. gadā Dienvidāfrikas komanda kļuva par Pasaules kausa ieguvējiem, nedrīkst piedalīties nekādās spēles dienas aktivitātēs ar DĀR izlasi līdz pat 2022. gada 30. septembrim.

Šāds sods dienvidāfrikāņu regbija speciālistam ir piespriests par viņa darbībām 2021. gada britu un īru "Lions" tūres laikā. Erasmuss, kurš bija kategoriski neapmierināts ar tūres norisi un tiesāšanu šajos mačos, publicēja aptuveni stundu garu video, agresīvā formā izsakot savas pretenzijas.

Lai arī jau vasarā, kad video tika publicēti, regbija sabiedrība uz Erasmusa izgājienu reaģēja visai nosodoši, tikai šajās dienās, īsi pirms starptautiskā regbija sezonas noslēguma, "World Rugby" nāca klajā ar savu situācijas vērtējumu.

Bez jau nosauktajiem ierobežojumiem, Rasijam Erasmusam, kurš, pēc "World Rugby" domām, ir pārkāpis sešus labas uzvedības punktus, ir arī jāuzraksta atvainošanās vēstule, bet DĀR regbija savienībai ir jāsamaksā 20 tūkstošus britu mārciņu liels sods.

Divu mēnešu diskvalifikācija stājas spēka no lēmuma pasludināšanas dienas, taču Rasijs Erasmuss un DĀR regbija savienība septiņu dienu laikā drīkst pārsūdzēt Starptautiskās regbija savienības piespriestos sodus.

Kā arī...

- Fidži izlases spēlētājs Eroni Sau ir saņēmis piecu nedēļu diskvalifikāciju. Šo sodu aizsargs ir nopelnījis par sitiena izdarīšanu pretiniekam iepriekšējās nedēļas mačā, kurā Fidži tikās ar Velsu. Spēles laikā Sau, kurš ir zināms kā agresīva regbija piekritējs, darbības tika novērtētas ar sarkano kartīti.

- Anglijas izlases kandidāts Džordžs Fords ir paziņojis, ka sezonas beigās pametīs pašreizējos Anglijas Premjerlīgas līderus Lesteras "Tigers" komandu un pievienosies Seilas "Sharks" vienībai.

Izmantotie resursi:
https://www.planetrugby.com/
https://www.rugbypass.com/