Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:271, Did:0, useCase: 0

Latvijas lielmeistars Neikšāns starp līderiem "Grand Swiss" šaha turnīrā Rīgā

Agris Suveizda

Latvijas lielmeistars Neikšāns starp līderiem "Grand Swiss" šaha turnīrā Rīgā
Deivids Hauels pret Arturu Neikšānu. Foto: Anna Shtourman/FIDE

“Hanzas peronā” turpinās cīņas "FIDE Chess.com Grand Swiss" šaha turnīrā. Aizvadītas pirmās divas kārtas, un šahisti turpina cīnīties par ceļazīmēm uz pasaules šaha čempionāta pretendentu turnīru 2022. gadā.

Pirmajā kārtā Latvijas lielmeistars Arturs Neikšāns parūpējās par patīkamu pārsteigumu, skaistā stilā apspēlējot lielmeistaru no Krievijas Alekseju Saranu (Алексей Сарана, Krievija). Uzvarēt izdevās vēl 19 šahistiem, tamdēļ šodien Neikšāns spēlēja starp līderiem pie 10. galdiņa, tiekoties ar Anglijas pārstāvi Deividu Hauelu (David Howell, Anglija). Pēc ilgstošas cīņas galotnē partija ceturtdien vēlu vakarā noslēdzās neizšķirti pēc 142 gājieniem. Pēc
divām kārtām Latvijas lielmeistars ar pusotru punktu no diviem iespējamajiem ieņem dalītu 4.-8. vietu turnīra kopvērtējumā.

Normunds Miezis savā partijā līdz 13. gājienam precīzi atkārtoja 1980. gada Tukmanova-Tāla partijā izdarītos gājienus, kura arī beidzās neizšķirti. Normundam Miezim šobrīd viens punkts no diviem un dalīta 43.-49. vieta turnīra kopvērtējumā.

Viens no turnīra līderiem Elīreza Fīrūzdža (Alireza Firouzja, Francija) šodien izcīnīja otro uzvaru pēc kārtas, dienu noslēdzot kā turnīra līderis kopā ar vēl diviem šahistiem, kuriem arī izdevies uzvarēt pirmās divas turnīra partijas – Aleksandru Predki (Александр Предке, Krievija) un Ivanu Šāriču (Ivan Šarić, Horvātija).

Kopā atklātajā turnīrā piedalās 108 šahisti un sieviešu turnīrā 50, kopā spēlētājiem pārstāvot 42 valstis. Kopējais turnīru balvu fonds ir 550 000 ASV dolāri, no kuriem pirmās vietas ieguvējs atklātajā turnīrā saņems 70 000 un sieviešu turnīra uzvarētāja - 20 000 ASV dolāru. Kopā tiks izspēlētas 11 partijas, turnīrs noslēgsies 7. novembrī.

Visām šaha partijām var sekot tiešraidē https://grandswiss.fide.com/ , partiju sākums katru dienu ir 14.00 pēc Latvijas laika. Vienīgā brīvdiena turnīra laikā paredzēta 2. novembrī. Turnīrs notiek ievērojot stingrus drošības pasākumus, klāt neesot skatītājiem.

Informāciju sagatavoja:
FIDE