Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:271, Did:0, useCase: 3

Latvijas sievietes ieņem 47. vietu šaha olimpiādē, bet vīru komanda - 57. pozīcijā

Ulvis Brože
Ulvis Brože @UlvisBrozhe

Latvijas sievietes ieņem 47. vietu šaha olimpiādē, bet vīru komanda - 57. pozīcijā
Foto: chessolympiad.fide.com

LETA. Latvijas sieviešu komanda otrdien Indijā notiekošajā šaha olimpiādē ieņēma 47. vietu, kamēr vīriešu vienība noslēdza sacensības 57. pozīcijā.

Sieviešu turnīrā Latvijas vienība ar 1,5-2,5 piekāpās Lietuvai. Vienīgo uzvaru izcīnīja Ilze Bērziņa, kura spēlēja ar melnajām figūrām, neizšķirti ar baltajām figūrām noslēdza maču Laura Rogule, bet Agnesa Ter-Avetisjana un Nellija Maklakova, spēlējot attiecīgi ar baltajām un melnajām figūrām, piekāpās.

Dāmu komanda arī ar sešiem panākumiem, neizšķirtu un vienu neveiksmi turnīru noslēdza 47. pozīcijā 162 vienību konkurencē.

Tikmēr vīriešu komanda "Open" turnīrā ar 2-2 spēlēja neizšķirti pret Horvātiju. Uzvaras izcīnīja ar melnajām figūrām spēlējušais Normunds Miezis un Ritvars Reimanis, kurš spēlēja ar baltajām figūrām, bet Toms Kantāns un Maksims Golubovskis, spēlējot attiecīgi ar baltajām un melnajām figūrām, piedzīvoja neveiksmes.

Līdz ar to Latvijas vīriešu komanda ar sešām uzvarām, vienu neizšķirtu un četrām neveiksmēs turnīru noslēdza 57. vietā 188 komandu konkurencē.

"Open" turnīrā labākie bija Uzbekistānas šahisti, kamēr sieviešu sacensībās uzvarēja Ukrainas šahistes.

2018.gadā Latvijas sieviešu izlase ieņēma 36. vietu, bet vīriešu vienība noslēdza sacensības 45. pozīcijā.

     [+] [-]

, 2022-08-09 20:56, pirms 4 mēnešiem
Tikmēr Lietuva 10 vietā, Moldova 6 vietā.