Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:271, Did:0, useCase: 3

FIDE atstādina Krievijas un Baltkrievijas komandas no dalības oficiālos turnīros

Rolands Eliņš

FIDE atstādina Krievijas un Baltkrievijas komandas no dalības oficiālos turnīros
Foto: Vitālijs Vinogradovs

LETA. Starptautiskā Šaha federācija (FIDE) Krievijas iebrukuma Ukrainā dēļ ir atstādinājusi Krievijas un Baltkrievijas komandas no dalības oficiālos turnīros, trešdien paziņoja FIDE.

FIDE ir kārtējā pasaules sporta veida federācija, kas piemērojusi sankcijas Krievijai un Baltkrievijai pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā.

"Ņemot vērā pašreizējās SOK rekomendācijas, FIDE padome līdz nākamajam paziņojumam atstādina Krievijas un Baltkrievijas valstsvienības no dalības oficiālajos FIDE turnīros," teikts paziņojumā.

Abu valstu spēlētāji FIDE pasaules čempionāta cikla individuālajos turnīros drīkstēs piedalīties zem FIDE karoga.

Jau ziņots, ka Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) valde februāra beigās savā paziņojumā aicināja starptautiskās sporta veidu federācijas neļaut Krievijas un Baltkrievijas sportistiem piedalīties sacensībās.

SOK norādīja, ka Krievija, iebrūkot Ukrainā, pārkāpa olimpisko pamieru, tāpat kā Baltkrievija, kas sniedza atbalstu šim iebrukumam.

Olimpiskais pamiers sākās septiņas dienas pirms 2022.gada olimpisko spēļu atklāšanas un beigsies 20.martā.