Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:271, Did:0, useCase: 3

Latvijas šahisti olimpiādē uzvar Monako, latvietes zaudē Igaunijai

Agris Suveizda

Latvijas šahisti olimpiādē uzvar Monako, latvietes zaudē Igaunijai
Edgars Ungurs. Foto: chessolympiad.fide.com

LETA. Latvijas vīriešu šaha izlase sestdien svinēja uzvaru Indijā notiekošās šaha olimpiādes astotās kārtas duelī, turpretī sieviešu komanda piedzīvoja zaudējumu.

Vīriešu komanda "Open" turnīrā ar 3-1 pārspēja Monako. Punktu par uzvaru sarūpēja Toms Kantāns, kurš spēlēja ar melnajām figūrām, un ar baltajām figūrām spēlējošais Edgars Ungurs, bet par neizšķirtu vienojās Normunds Miezis ar baltajām un Maksims Golubovskis ar melnajām figūrām.

Sieviešu turnīrā latvietes ar 1,5-2,5 zaudēja Igaunijai. Uzvaru izcīnīja Agnesa Ter-Avetisjana ar melnajām figūrām, neizšķirti spēlēja Nellija Maklakova ar baltajām figūrām, bet zaudējumu piedzīvoja Laura Rogule ar melnajām un Ilze Bērziņa ar baltajām figūrām. Latvijas vīriešu komanda "Open" grupā ar piecām uzvarām ieņem 55.vietu 188 komandu konkurencē, bet sieviešu turnīrā Latvijas izlase ar četrām uzvarām un vienu neizšķirtu ieņem 64.vietu 162 komandu vidū.

44. šaha olimpiāde Indijas pilsētā Čennai norisināsies līdz 10.augustam, šahistiem aizvadot 11 kārtas. Šaha olimpiāde tiek rīkota ik pēc diviem gadiem, taču 2020.gadā paredzētās sacensības tika atceltas Covid-19 pandēmijas dēļ. 2018.gadā Latvijas sieviešu izlase ieņēma 36.vietu, bet vīriešu vienība noslēdza sacensības 45.pozīcijā.

Latvijas komanda lielākajā šaha notikumā pasaulē ar lielākiem un mazākiem pārtraukumiem piedalās kopš pirmās olimpiādes 1924.gadā Parīzē, kad Hermanis Matisons kļuva par uzvarētāju individuālajā turnīrā. Līdz šim pēdējā medaļa izcīnīta 2010.gadā, kad Ilze Bērziņa izcīnīja bronzas medaļu. Savukārt komandu vērtējumā Latvija lielākos panākumus guva 1992.gadā, kad vīriešu komanda bija piektā, bet sievietes izcīnīja 12.vietu.

Izmantotie resursi:
LETA