Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:2889, Did:0, useCase: 3

Japāna sagaida savu pirmo medaļu kērlingā

Kristaps Pildiņš
Kristaps Pildiņš

Japāna sagaida savu pirmo medaļu kērlingā
Japānas kērlinga izlase
Foto: Reuters/Scanpix

Olimpiskajā kērlinga turnīrā sievietēm noskaidrotas bronzas medaļu ieguvējas. Par tām kļuva Japānas kērlingistes, kuras ar rezultātu 5:3 apspēlēja Lielbritānijas izlasi, izcīnot pirmās olimpiskās medaļas Japānai kērlingā olimpiskajās spēlēs.

Japānas kērlingistes ar iekļūšanu pusfinālā jau uzlaboja līdz šim labāko rezultātu olimpiskajās spēlēs, bet pēc tam zaudēja pusfinālā Dienvidkorejai. Tikmēr Lielbritānija, kas pirms četriem gadiem Sočos izcīnīja bronzu, pusfinālā zaudēja Zviedrijai. Abu komandu pirmajā tikšanās reizē Lielbritānija izcīnīja uzvaru ar 8:6, japānietēm vēloties revanšēties.

Spēli komandas sāka līdzvērtīgi, paņemot pa punktam pirmajos trīs endos. Ceturtajā endā ar pēdējo akmeni britu kērlingistes veica tikai nedaudz neprecīzu metienu, dodot japānietēm iespēju paņemt divus punktus. Arī japānietes savu iespēju izniekoja, vien atjaunojot līdzsvaru uz tablo (2:2). Piektajā endā japānietes darīja visu iespējamo, lai neļautu pretiniecēm ar pēdējo akmeni gūt vairāk nekā vienu punktu. Lielbritānijas kērlingistes paņēma punktu, turpinot komandu līdzvērtīgo spēkošanos (3:2).

Sesto endu japānietes nonullēja, atspēlēšanos atstājot uz septīto endu. Tas bija izdevīgi Lielbritānijai, kas labākajā scenārijā iegūtu pēdējā akmens tiesības 10. endā. Līdz tam gan vēl bija jātiek. Arī septītais ends nesolījās būt rezultatīvs. Japānietes par katru cenu necentās izsist divus mājā blakus esošos pretinieču akmeņus. Pirms pēdējo divu akmeņu izspēles neviens akmens nebija mājā, un tā tas arī palika. Japānas izlase atkal spēja nonullēt endu, rezultātam nemainoties. Astotajā endā Lielbritānijas kērlingistes piespieda Japānu paņemt punktu. Japānietes riskēja, lai paņemtu divus, bet beigās samierinājās ar vienu. Īstajai cīņa par bronzas godalām sākās tagad - 3:3.

Devītajā endā japānietes centās saasināt situāciju un mēģināja pretendēt uz punkta nozagšanu. Pirmspēdējais akmens tika aizslēpts aiz pretinieču sarga, bet Lielbritānija atbildēja ar precīzu metienu, iztīrot māju no akmeņiem. Japānietes vēlreiz aizslēpa savu akmeni aiz sarga, šoreiz izvelkot pilno lozi. Pretinieces kļūdījās pēdējā metienā, zaudējot punktu. Līdz ar to Japāna izvirzījās vadībā ar 4:3, Lielbritānijai priekš uzvaras vajagot ņemt vismaz divus punktus 10. endā.

Japānietes visu 10. endu spēlēja pārliecinoši, bet britu kērlingistes meklēja variantus, lai uzvarētu spēli, jo ekstra endā jau tāda iespēja rastos Japānai. Japānietes savu darbu paveica labi, nedodot pretiniecēm daudz iespēju izraut uzvaru. Lielbritānijas izlase nolēma riskēt tagad, bet ar spēcīgu metienu atnesa uzvaru nesošo punktu Japānas izlasei, kas izcīnīja sev vēsturisku medaļu olimpiskajās spēlēs kērlingā - 5:3.

Olimpiskajā kērlinga turnīrā sievietēm nu atlikusi vien cīņa par zelta medaļām starp Zviedrijas un Dienvidkorejas kērlingistēm. Mača sākums paredzēts Phjončhanas ziemas olimpisko spēļu noslēdzošajā dienā, svētdien, plkst. 2:05 pēc Latvijas laika.