Fāzels: "Nekad nepārliecināšu ziemeļamerikāņus, ka izšķirošās spēles noslēgt bullīšos nav nekas slikts"
Phjončhanas olimpisko spēļu sieviešu hokeja zelts izšķīrās bullīšos, Amerikas Savienotajām Valstīm pirmo reizi kopš 1998. gada tiekot galā ar Kanādu. Protams, Ziemeļamerikā valdīja neizpratne, kāpēc izšķirošajā cīņā jāķeras pie bullīšiem, tomēr IIHF prezidents Renē Fāzels sacīja, ka neplāno veikt izmaiņas.
Amerikas Savienoto Valstu vīriešu komanda no olimpiskajām spēlēm izstājās, jo ceturtdaļfinālā bullīšos piekāpās Čehijas izlasei. Tikmēr ASV sievietes bullīšos tika pie zelta, dramatiskā mačā tiekot galā ar galvenajām pretiniecēm kanādietēm. "Kad vīriešu komanda zaudēja, divi no mūsu treneriem teica, ka tas ir briesmīgs veids, kā zaudēt. Mana pirmā doma bija: ne tad, ja atrodies otrā pusē," sacīja sieviešu komandas treneris Robs Staubers.
Nacionālajā hokeja līgā bullīšus izpilda tikai regulārās sezonas ietvaros, bet Stenlija kausa izcīņā tiek spēlēts pagarinājums līdz gūtajiem vārtiem. "Nevaram likt komandām spēlēt visu nakti. Jā, bullīši ir meistarības pārbaude, taču tā ir daļa no spēles. Nekad nespēšu ziemeļamerikāņus pārliecināt, bet situācija ir tāda, kāda tā ir," preses konferencē sacīja IIHF prezidents Renē Fāzels.
"Varbūt kanādiešiem vajadzētu mazliet vairāk treniņos strādāt pie bullīšiem," piebilda Fāzels. Arī kanādiešu vārtsardze Šenona Sabadosa nebija apmierināta, ka zelta liktenis izšķirās šādā veidā: "Nav patīkami. Tas ir individuāls, nevis komandas pārbaudījums, tāpēc šādu zaudējumu norīt ir grūtāk."
Līdz finālam tiek aizvadīts četri pret četriem pagarinājums desmit minūšu garumā. Ja uzvarētājs netiek noskaidrots, tiek izpildīta piecu bullīšu sērija. Savukārt finālā pagarinājums kļūst divreiz garāks – 20 minūtes. Vankūveras olimpiskajās spēlēs ar to pietika, uzvaras vārtus gūstot Sidnijam Krosbijam.
Taču spilgtu brīžu nav trūcis arī bullīšos. Piemēram, Pētera Fošberja gūtie vārti 1994. gadā, kas atnesa Zviedrijai zeltu, un vēlāk viņa gājiens tika iemūžināts uz pastmarkas. 1998. gadā Dominika Hašeka izcilais sniegums apturēja zvaigznēm pildīto Kanādu un ļāva čehiem kļūt par čempioniem.
"Mēs esam izauguši kopā ar futbolu, tāpēc pie tā esam pieraduši," teica Fāzels. "Futbols ir populārākais sporta veids pasaulē, un viņi Pasaules kausu var pabeigt ar pendelēm. Nekad nepārliecināšu ziemeļamerikāņus to pieņemt, bet tāda ir situācija. Nevaru to mainīt. Atvainojiet."
Izmantotie resursi:
https://wintergames.ap.org/article/...
+5 [+] [-]
Pat KHL ņēma piemēru no NHL un neizpilda bullīšus playofos , kas izšķir uzvarētāju spēlē
+3 [+] [-]
+5 [+] [-]
+8 [+] [-]
+9 [+] [-]
[+] [-]
+3 [+] [-]
+1 [+] [-]
+3 [+] [-]
-2 [+] [-]
Ar bullisiem savukart ir ta, ka tur nejausibas faktors nav tik izteikts, kaut gan daudz kas ir atkarigs no speletaju (ka vartsarga, ta bullisa izpilditaja) individualas meistaribas. Ja, ari bullisus var izpildit bezgaligi, bet ntos pagarinajumus vel bezgaligak. Nu kaut ka ta.
-3 [+] [-]
[+] [-]
-3 [+] [-]
+1 [+] [-]
-2 [+] [-]
Piemērs- LV leģendārā cīņa ar Kanādu. Izvilkt spēli līdz bullīšiem bija vienīgā iespēja, kā mēs varētu vinnēt. Kanādas pārsvars bija tik milzīgs, ka viss arī loģiski beidzās. Pie nebeidzamiem OT tas tāpat neizbēgami beigtos CAN labā, bet pie bullīšiem- kā vienmēr ,50/50.
-2 [+] [-]
Par tevis mineto speli ar Kanadu - varam tagad tikai zilet, ka butu, ja butu... Bet bija ta, ka bija.
+2 [+] [-]
Hoķī plovos jābūt bezlimita OT, līdz pirmajam golam, punkts.
+1 [+] [-]
-1 [+] [-]
-1 [+] [-]