Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:2889, Did:0, useCase: 3

Šveices kērlingisti pieveic Kanādu un turpina cīņu par pusfinālu

Kristaps Pildiņš
Kristaps Pildiņš

Šveices kērlingisti pieveic Kanādu un turpina cīņu par pusfinālu
Šveices kērlingisti
Foto: Sputnik/Scanpix

Olimpiskais kērlinga turnīrs vīriešiem turpinājās ar divām kārtām. Šveicei izdevās pieveikt Kanādu, nu kopā ar to dalot otro vietu. Tikmēr līderpozīcijas saglabāja Zviedrijas kērlingisti.

7. kārta

Šīs kārtas centrālā spēle bija starp Kanādas un Šveices kērlingistiem. Kanādieši vakar piedzīvoja pirmo zaudējumu, bet šodien cīnījās par otrās vietas noturēšanu. Kanādieši izredzes šajā mačā pamatīgi iedragāja pirmais ends. Tajā kanādieši kļūdījās pēdējā metienā, bet fantastisku metienu izpildīja Benoī Švarcs, dodot Šveicei 4:0 vadību. Līdz pat septītajam endam komandas guva punktus pārmaiņus, kanādiešiem nespējot atgūt zaudēto. Septītajā endā komandas spēlēja ar daudziem akmeņiem mājas centrā. Šveicieši izbēga no riska zaudēt vairāk par vienu punktu, tāpēc savu pēdējo akmeni vienkārši izmeta cauri mājai, ļaujot pretiniekiem nozagt punktu.

Spēles astoto endu komandas nonullēja, bet devītajā endā kanādieši gāja uz to, lai nozagtu vēl kādu punktu. Šoreiz šveicieši to vairs nevēlējās atļauties, Švarcam ar precīzu metienu izsitot divus akmeņus no mājas centra un tur noliekot savu akmeni. Kanādiešiem 10. endā vajadzēja gūt vismaz divus punktus, lai panāktu izlīdzinājumu, bet šveicieši nospēlēja gana labi, lai to nepieļautu. Kanādieši pēdējo akmeni nemeta, spēlei noslēdzoties ar Šveices uzvaru - 8:6.

Citā spēlē norvēģi divos endos guva pa četriem punktiem pret Dāniju. Astotajā endā dāņi divus punktus nozaga, bet ar to bija par maz. Norvēģijai uzvara ar 10:8. Tikmēr ASV un Japānas duelis noslēdzās jau pēc septiņiem endiem, kad Japāna nozaga divus punktus un izvirzījās vadībā ar 8:2.

8. kārta

Šajā kārtā spraigākā cīņa notika starp Itālijas un Lielbritānijas kērlingistiem. Pirmajā endā briti nokārtoja divu punktu guvumu viena ar pēdējiem diviem akmeņiem, kas bija samērā viegls uzdevums. Otro endu Itālija nonullēja, bet trešajā paņēma pirmo punktu. Cīņa kļuva rezultatīvāka spēles otrajā pusē. Sestajā endā briti turēja mājas centrā trīs akmeņus, bet vien ar pirmspēdējo akmeni itāļi tos izsita. Nu jau tuvāk centram bija divi Itālijas akmeņi. Briti savu pēdējo akmeni neizspēlēja gana labi, ļaujot Itālijai izlīdzināt rezultātu (3:3).

Septītajā endā abu komandu skipiem vajadzēja parādīt savas prasmes. Vispirms ļoti labā situācijā pirms pēdējā akmens izspēles Itāliju nostādīja Amos Mosaners, bet tad Kails Smits izsita abus itāļu akmeņus no mājas, dodot savai komandai divus punktus. Astotajā endā Kails Smits nespēja apiet sargu. Nonullēta enda vietā itāļi tika pie diviem punktiem, kas atkal nozīmēja neizšķirtu. Nākamajos divos endos komandas paņēma pa punktam, Lielbritānijai saglabājot pēdējā akmens tiesības 11. endā.

Itāļi tajā aizlika savu akmeni mājas malā aiz diviem pretinieku sargiem. Ar nākamo akmeni Tomass Muirheds šo akmeni neizsita, kas itāļiem ļāva saglabāt iniciatīvu un cerības uz uzvaru. Vēl gan abām komandām bija jāizspēlē pa trīs akmeņiem. Itāļi sāka likt sargus, bet briti tos sita ārā. Viss izšķīrās pirmspēdējā metienu sērijā, kad Kailam Smitam izdevās izist sargu un pasist uz mājas vidu aizslēpto akmeni. Itāļi bija sprukās, kamēr briti paņēma uzvaru ar 7:6.

Arī spēle starp Dānijas un Dienvidkorejas izlasēm beidzās 11. endā. Korejieši 10. endā nozaga divus punktus, izraujot neizšķirtu, bet pēdējā endā dāņi tomēr noturēja uzvaru ar 9:8. Norvēģi deviņos endos ar 8:5 pārspēja ASV, bet Zviedrija izrēķinājās ar Japānu, paņemot piecus punktus astotajā endā - 11:4.

Phjončhanas ziemas olimpiskās spēles, kērlinga turnīrs vīriešiem, 7. un 8. kārta

SpēleRez./Laiks
Norvēģija-Dānija10:8
ASV-Japāna2:8
Šveice-Kanāda8:6
Zviedrija-Japāna11:4
Dānija-Dienvidkoreja9:8
Itālija-Lielbritānija6:7
ASV-Norvēģija5:8

Phjončhanas ziemas olimpiskās spēles, kērlinga turnīrs vīriešiem

VietaKomandaUZ
1.Zviedrija60
2.Kanāda42
2.Šveice32
4.Lielbritānija33
4.Japāna33
4.Norvēģija33
7.Dānija24
7.Itālija24
7.ASV24
10.Dienvdikoreja15