Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource644 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource644), Fid:2975, Did:0, useCase: 3

Dīvāna eksperts labo Tokijas kļūdas un Pekinā medaļas prognozē večiem

Dīvāna eksperts
Dīvāna eksperts

Dīvāna eksperts labo Tokijas kļūdas un Pekinā medaļas prognozē večiem
Apģērbies silti - šīs ir ziemas spēles. Foto: EPA/Scanpix

Lētās pašpalīdzības grāmatās rakstīts, ka savus sapņus vajag vizualizēt un ierunāt tos eksistencē. Mairis Briedis par visām varītēm cenšas ierunāt kautiņu ar mazu bērnu elku Džeiku Polu. Uz priekšu Mairi, tu to vari! Lai cīņu šovs būtu patiesi jautrs, Dīvāna eksperts Maira apakšcīņā ir gatavs izvicoties ar Andri Kiviču - pietiks tikai ar kādu pusmiljona honorāru. Kamēr Mairis lielo klopi vēl tika plāno, Dīvāna eksperts sērfo olimpiskajos TV kanālu viļņos un pistāciju čaumalās izzīlē savas prognozes par mūsu sportistu startiem Pekinā.

- Divas ar pusi nedēļas februārī ir laiks, kad Dīvāna ekspertam no pakaļgala formu ērti ieņēmušā klubkrēsla piecelties nav vaļas. Viss ir pakārtots tam, lai zilajā ekrānā nepalaistu garām nevienu olimpisko zelta mirkli un zaudējuma rūgto asaru. Finansējums elektrības rēķinam nodrošināts pateicoties ar gudru ziņu pirms trīs mēnešiem iegādātajam bitkoinam. Dīvāna eksperts pirms spēlēm uzņēmis olimpisko formu, matainajam vēderam līdzinoties pieciem olimpiskajiem riņķiem.

- Pirms pusgada Dīvāna eksperts bija drošs par nekļūdīgu prognožu izteikšanu Tokijas spēlēm. (lasi: Dīvāna eksperts prognozē Latvijas olimpiešu rezultātus un visas cerības liek uz meitenēm) Pēc būtības jau viss bija gandrīz precīzi, tikai ar nevienu medaļu ieguvēju nesanāca trāpīt. Uz Pekinu neliela stratēģijas maiņa, jo izrādās, ka ar sievietēm ir kā ar bitēm - nekad neko nevar zināt. Tādēļ šoreiz medaļas tiks prasītas tikai no rūdītiem vīriem.

Hokejs

- Maija pavasarīgās hokeja vēsmas noķert jau februārī - to spēj tikai olimpisko apļu turnīrs. Viena būtiska priekšrocība pār visām pārējām olimpiskajām izlasēm mums šogad ir - pie ragiem mūsu hokejistus ņēmis Haris, kurš krievu olimpisko tūristu izlasi (lasi: Dīvāna eksperts skaita olimpiskos tūristus, sanāk daudz) pirms četriem gadiem aizveda līdz zeltam. Nedaudz smeldz, ka treneriem tos medāļus kaklā nekar, bet Haris tik un tā ir mans olimpiskais čempions.

- Jāatzīst, ka Hara zēniem baigi nesagāja ar grupu. Būtu mums pretī jeņķi un kanādieši, tos mēs bez NHL večiem iepērtu kā mazus puikas. Krievu olimpiskie tūristi būtu uzdāvinājuši tehnisko uzvaru, sēžot aiz restēm kovida aizturēšanas izolatorā. Turpretī Zviedrijai un Somijai netrūkst labi melnā ripuļa bakstītāji arī savos čempionātos, tādēļ pret šiem diviem dabūsim pa pakausi. Pret slovākiem gūsim punktiņu pagarinājumā, lai vismaz ķīniešiem kopvērtējumā garām tiktu. Izslēgšanas spēlēs uzrausimies uz čehiem un tur arī Latvijas hokeja disenei Pekinā tiks pielikts punkts.

Dīvāna eksperta prognoze: Latvijas hokeja izlasei - 11. vieta.

Biatlons

- Kur tu esi, mans biatlonist? Šīm taču bija jābūt tām sacensībām, kad Rastijs beidzot sašauj mērķos un ar vējā plīvojošām ūsām ieslēpo finiša taisnē lepni vicinot sarkanbaltsarkano karogu. (lasi: Dīvāna eksperts rāda ar pirkstu uz vainīgajiem medaļu neesamībā) Tā kā ļaudis ar plastmasas trauciņiem Latvijas biatlona vientuļo vilku atrast tā arī nespēja, tad olimpiskā cikla svarīgākās sacensības sasniegusi tikai biatlona vientuļā vilcene Baiba Bendika.

15 kilometru individuālo distanci Baiba ņems noslēpos pieklājīgā iesildīšanās tempā, pirms sprinta, kur Latvijas vienīgā biatloniste nesīsies kā driģenes saēdusies. Sprintā būs pavisam tuvu olimpiskajam sešiniekam. Iedzīšana sāksies cerīgi pēc divām šautuvēm mūsējai skatoties pakausī olimpisko medaļu pretendentēm, bet iegāzīs šaušana stāvus, kur tiks aizbliezti garām četri mērķi, paliekot bez masu starta.

Dīvāna eksperta prognoze: Baibai Bendikai 15 km individuālajā distancē - 27. vieta, 7,5 km sprintā - 7. vieta, 10 km iedzīšanā - 34. vieta.

Slēpošana

- Slēpošana tik tiešām nav biatlons. Ar vienu pieklājīgu slēpotāju pietiek, lai uz olimpiādi aizvestu pusotru stafetes komandu, pat ja slēpotāju federācijai tādas nemaz nav un jāpasvilpj to biatlonistu virzienā, kuri īsti par olimpiskajiem riņķiem nemaz nesapņo. Patrīcijas Eidukas ņiprā nūju vēzēšana šomēnes par olimpiešiem ļaus sevi saukt vienai čupiņai, kuru vārdus Dīvāna eksperts nav pamanījies ielāgot.

- Dīvāna eksperts uz augstvērtīgāko rezultātu slēpošanā cer jau spēļu ievadā, kad Patrīcija slēpos kombinēto distanci. Būs tuvu pirmajam trīsdesmitniekam. Spēļu beigās vēl uz mājām mūsu delegāciju pavadīs Baibas slēpojums 30 kilometru brīvajā stilā.

Dīvāna eksperta prognoze: Patrīcija Eiduka kombinētajā distancē - 32. vieta, sprintā - 47. vieta, 10 km klasikā - 49. vieta. Baiba Bendika 30 km - 55. vieta. Pārējiem, cerams labāk par Āfrikas slēpotājiem.

Šorttreks

- Pirms Pekinas uz nebēdu skandalējas slēpotāji. Iepriekšējos olimpiskajos ciklos nemiera cēlāji bija šorttrekisti. Šobrīd mazā apļa slidotāji gan palikuši tik klusiņi, ka par viņu dalību piecu riņķu sacensībās gandrīz vai piemirsts. Izjūkot treniņu grupai Jelgavā, nu karts šorttrekists kā Sprīdītis aizgājis ārzemēs laimi meklēt. Roberts Krūzbergs šļūc pa ledu ar vāciešiem un poļiem, bet Reinis Bērziņš cenšas tikt līdzi nīderlandiešiem.

- Šortrekā visādi brīnumi var gadīties un par čempionu vari kļūt skatoties kā visi priekšā šļūcošie noveļas uz ledus. Nu tik liels optimists šādam scenārijam nav pat Dīvāna eksperts.

Dīvāna eksperta prognoze: 1500 metros Reinis Bērziņš - 12. vieta, Roberts Krūzbergs - 15. vieta, 1000 metros Roberts Krūzbergs - 11. vieta, 500 metros Roberts Krūzbergs - 16. vieta.

Ātrslidošana

- Olimpiskā medaļa Haraldam Silovam garām paslīdēja pirms četriem gadiem savstarpējā cīņā ar korejieti. Nu šajā četrgadē pienācis laiks atgādināt TV skatītājiem, ka Latvijā ātrslidošanas nav - Latvijā ātrslidošana neeksistē. Silovam pēc finiša Pekinas olimpiskajā riņķī atliek pacelt savu kovboja cepuri un ar vārpu zobos kāpt mugurā dābolainajam kumeļam, lai aizjātu Latvijas ātrslidošanu saulrietā. Birokrāti būs priecīgi izsvītrot ātro slidošanu lielajā aplī no LOV atbalstāmo sporta veidu saraksta.

Dīvāna eksperta prognoze: 1500 metros Haraldam Silovam - 19. vieta.

Kamaniņas

- Latvieši ir šļūcēju tauta. Varam šļūkt gan uz dibena, gan uz vēdera. Ja vēl olimpiādē dotu šļūkt uz lāpstas, arī tur būtu paši labākie. Ledus trasē medaļai ir jābūt un pat ne vienai, bet vismaz pārim. Ja ragaviņu braucēji kādu bleķi no Pekinas neatvedīs, tad Dīvāna eksperts solās līdz nākamajai olimpiādei pie lūpām spirdzinošo apiņoto dzērienu vairs nelikt.

- Viena braucēja kamanās vēl mazlietiņ jāpaciešas. Kristers Aparjods kalnus gāzīs nākamajās spēlēs (lasi: Dīvāna eksperts iesit nagliņas sienās un paredz nākotnes čempionus), bet šoreiz jau ierakstīsies pie medaļu pretendentiem iebraucot olimpiskajā sešiniekā.

- Māsa Kendija līdz bleķim neaizbrauks tikai dēļ tiem tizleņiem, kas Īglsas trasē ledu kasa. Bez tās traumas pie medaļu durtiņām varētu pieklauvēt, bet tagad paliks nedaudz par tālu. Desmitniekā iebrauks arī karognesēja Elīza.

- Veči ar stāžu! Tie ir tie, kas no lielā momenta nebīsies un savu kamanu iestūrēs zeltā. Bračkas ierosīsies savā kamanā, uzraus startu un, vēja nesti, aizslīdēs līdz Pekinas zeltam, atstājot vācus un austriešus rīt aiz sevi sacelto sniedziņu.

Dīvāna eksperta prognoze: Kristers Aparjods - 5. vieta, Gints Bērziņš -13. vieta, Artūrs Dārznieks - 22. vieta, Kendija Aparjode - 7. vieta, Elīza Tīruma - 8. vieta, Elīna Ieva Vītola - 14. vieta, Andris un Juris Šici - zelts, Mārtiņš Bots un Roberts Plūme - 10. vieta, Latvijas stafetes komanda - 4. vieta.

Skeletons

- Nē! Ne šoreiz! Vietējie mūsu medaļu nenozags. Tas ķīnietis var izstiepties vai sarauties, bet zeltu skeltonā viņam kaklā neuzkārt. Šī būs tā reize, kad Martins Dukurs brauks kā pa diedziņu un nevien viņam līdz neturēs. Rīgas lidostā cilvēku pūļi beidzot sagaidīs kā Martins pa vārtiem ienāks ar zeltu kaklā. Uzreiz aiz Martina pa vārtiem savus koferus vilks Tomass, kuram kaklu nedaudz tuvāk pie zemes vilks smags bronzas bleķis. Tieši tā! Līdz medaļai aizbrauks arī Tomass! Abi brāļi stāvēs plecu pie pleca un caur maskām Pekinā dziedās Latvijas himnu.

Dīvāna eksperta prognoze: Martins Dukurs - zelts, Tomass Dukurs - bronza, Endija Tērauda - 23. vieta.

Bobslejs

- Kad Lielais Osis novilka naglenes, Mazais Osis kļuva par vienkārši Osi. Taču atbildības slogu un prasības esam uzlikuši tādas pašas kādas bija Lielajam Osim. Šosezon Prūša brigādei pārāk daudz visādu ķezu un neražu ir bijis. Būtu jau pasakains stāsts, ja Ķibis aizstūrētu četrinieka kamanu līdz pjedestālam, taču šoreiz Dīvāna ekspertam nāksies radio viļņos klausīties vakara pasaciņu priekš lielajiem mazuļiem un mazajiem lieluļiem.

Dīvāna eksperta prognoze: Oskara Ķibermaņa divnieks - 9. vieta, Emīla Cipuļa divnieks - 20. vieta, Oskara Ķibermaņa četrinieks - 5. vieta.

Daiļslidošana

- Bailes jau māc, kas notis dienās kad uz ledus izies Deniss Vasiļjevs. Sieva klubkrēslam piestums klāt savu tabureti un ar mīklas rulli pa rokai ieurbsies TV ekrāna mainīgajās bildītēs. Ne dod Dies', ja pateikšu kādu piezīmi par trīskāršo pirueti, nepabeigtu kaskādi vai nojauktu soļu virknējumu. Arī prognozē jābūt dāsnam, savādāk atlikušo olimpiādi var nākties noraudzīties ar pamatīgu punu pierē.

Dīvāna eksperta prognoze: Denisam Vasiljevam - 10. vieta.

Ziemeļu divcīņa

- Dīvāna eksperts sarkst, pūš un bālē. Tikai neprasiet kā tramplīnlēkšanā aizlidotos metrus pārrēķina par slēpošanas laikiem. Ko gan cilvēki padomās, kad atklās Dīvāna eksperta kompetences trūkumu? Markuss Vinogradovs gan ir viena cilvēka šovs, ar kuru ziemeļu divcīņa Latvijā olimpiskā līmenī gan sākas, gan, visticamāk, arī beigsies. Tikai neļaujiet politiķiem par tādu iemācīties, pēkšņi vēl Lemberga hūtē izdomās tramplīnlēkšanas kalnu uzstādīt.

Dīvāna eksperta prognoze: Dīvāna eksperts plikšķina acis un kā ūdeni mutē ieņēmis neko neprognozē.

Kalnu slēpošana

- Vēl viens Latvijas apstākļiem neizskaidrojams sporta veids, kur brīnumainā kārtā katru olimpisko ciklu atrodas kāds, kurš šim pasākumam ir kvalificējies. Vai tiešām arī mums kāds izdala eksotisko valstu kvotu? Jau skolās mūsu bērniem tiek uzliktas viltus cerības, pauguru Gaiziņu nosaucot par kalnu. Tā nu ik pa laikam kāds potenciālais mazais hokejists dodas piepildīt sapni par kalnu slēpošanu. Varbūt nemaz nestāstam nevienam neko par kalniem?

Dīvāna eksperta prognoze: Šoreiz ne prognoze, bet vēlējums - nezaudēt indietim, pakistānietim un irānietei.

Priecīgas visiem olimpiskās spēles - lai labi garšo!
Jūsu, olimpiskais Dīvāna eksperts!

Noderīgas saites:

Pekinas OS ziņas
Latvijas olimpiskā komanda
Starti, rezultāti, tiešraides
Medaļu kopvērtējums

  +4 [+] [-]

, 2022-02-03 13:33, pirms 5 mēnešiem
Ja dīvāna eksperts pirms trim mēnešiem būtu nopircis bitkoinu, tad tagad sēdētu ar pliku pakaļu, jo kurs nokritu no 63 000 usd līdz 37 000...

  +1 [+] [-]

, 2022-02-03 13:35, pirms 5 mēnešiem
Dažas prognozes tīri saprātīgas, bet dažas tiešām atbilst dīvana eksperta statusam.

>>> Abi brāļi stāvēs plecu pie pleca un caur maskām Pekinā dziedās Latvijas himnu.

Brrrr, bet šī ainiņa uzdzina šermuļus...

     [+] [-]

, 2022-02-03 13:40, pirms 5 mēnešiem
Damokla zobens rakstīja: Dažas prognozes tīri saprātīgas, bet dažas tiešām atbilst dīvana eksperta statusam.


>>> Abi brāļi stāvēs plecu pie pleca un caur maskām Pekinā dziedās Latvijas himnu.

Brrrr, bet šī ainiņa uzdzina šermuļus...
Sprints būs slidsolī, tāpēc esmu pārliecināts, ka Patrīcija būs krietni augstāk par šeit prognozēto 47.vietu.

  +1 [+] [-]

, 2022-02-03 13:47, pirms 5 mēnešiem
Vispār jau galīgi garām!

  -1 [+] [-]

, 2022-02-03 19:20, pirms 5 mēnešiem
Muhameds99 rakstīja: Vispār jau galīgi garām!
Liekas gan, ka nav garām. Liels optimists dīvāna eksperts.

  +1 [+] [-]

, 2022-02-03 19:35, pirms 5 mēnešiem
Viss galīgi garām..
Kurš no sportacentrs skribentiem tēļo šo lēto dīvāna expertu??

  +1 [+] [-]

, 2022-02-03 22:32, pirms 5 mēnešiem
Teiktu, ka pārāk optimistiska prognoze Bendikai sprintā un skeletonā. Visur citur teiktu, ka viegli pesimistiska prognoze. Gandrīz visur prasītos par 1-2 vietām augstāk. Tomēr jaatcerās, ka vairākos sporta veidos šeit būs mazāka konkurence nekā PK posmos.

  -2 [+] [-]

, 2022-02-04 11:22, pirms 5 mēnešiem
Tomasam 15. vieta, Martinam būs vismaz viena pozitīva ziņa (no Covid laboratorijas) un dns.

     [+] [-]

, 2022-02-04 15:57, pirms 5 mēnešiem
kāda ir Bārtuļa loma šajā procesā ?

     [+] [-]

, 2022-02-04 18:39, pirms 5 mēnešiem
Damokla zobens rakstīja: Ja dīvāna eksperts pirms trim mēnešiem būtu nopircis bitkoinu, tad tagad sēdētu ar pliku pakaļu, jo kurs nokritu no 63 000 usd līdz 37 000...
Es savējo Bitcoinu arī neesmu pārdevis, jo zinu ka vērtība celsies.

     [+] [-]

, 2022-02-04 20:36, pirms 5 mēnešiem
Damokla zobens rakstīja: Ja dīvāna eksperts pirms trim mēnešiem būtu nopircis bitkoinu, tad tagad sēdētu ar pliku pakaļu, jo kurs nokritu no 63 000 usd līdz 37 000...
Tas gan. Es esmu crypto advokāts, bet pirms 3 mēnešiem iegādāts Bitcoins viņam šobrīd elektrības rēķinus samaksāt nekādi nepalīdzētu.

     [+] [-]

, 2022-02-04 20:36, pirms 5 mēnešiem
Slēpts komentārs: x2 rakstīja: Es savējo Bitcoinu arī neesmu pārdevis, jo zinu ka vērtība celsies.
Tas ir cits stāsts, jā. Bet rēķinus šobrīd tas nekādi nepalīdzētu samaksāt