Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource644 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource644), Fid:2975, Did:0, useCase: 3

Mauriņš: "Nosargāt PK līderu godu Šiciem šobrīd ir galvenais mērķis"

Almants Poikāns
Almants Poikāns

Mauriņš: "Nosargāt PK līderu godu Šiciem šobrīd ir galvenais mērķis"
Brāļi Andris un Juris Šici. Foto: Mareks Gaļinovskis |FIL

Pieredzējušie kamaniņu braucēji Andris un Juris Šici ir tuvu tam, lai šajā nedēļas nogalē pirmo reizi vēsturē uzvarētu Pasaules kausa kopvērtējumā. Kā portālam Sportacentrs.com norāda Latvijas izlases treneris Kristaps Mauriņš, tas sportistiem šobrīd ir galvenais mērķis, bet par Pekinas olimpiskajām spēlēm tikšot domāts pēc tam.

Pasaules kausa sezona kamaniņu sportā šajā nedēļas nogalē noslēgsies Šveices trasē Sanktmoricā, turklāt vienlaikus tur tiks sadalītas arī medaļas Eiropas čempionātā. Sportistiem šīs būs svarīgas sacensības arī nākamās sezonas un Latvijas Olimpiskās vienības kontekstā, lai nodrošinātu sev finansējumu un medicīnisko aprūpi.

“Par Pekinu domāsim pēc Eiropas čempionāta. Tā kā šobrīd galvenais mērķis ir Eiropas čempionāts. Jānostartē labi, lai tie, kuri dodas uz Pekinu, būtu ar pozitīvām emocijām,” uzsver Mauriņš. Pekinas olimpiskās spēles tiks atklātas jau pēc divām nedēļām.

Pasaules kausa ieskaitē šobrīd visaugstāk atrodas Šici, kuri ir līderi un par 37 punktiem apsteidz vāciešus Toniju Egertu/Sašu Benekenu. Par uzvaru sacensībās piešķir 100 punktus, par otro 85, bet par trešo – 70. Teorētiski brāļiem Lielā kristāla globusa iegūšanai pietiek ar trešo vietu, ja konkurenti triumfē sacensībās.

“Domāju, brāļiem nosargāt Pasaules kausa kopvērtējuma līderu godu ir ļoti svarīgi. Tas šobrīd viņiem ir galvenais mērķis. Pirms diviem gadiem Šici bija trešie, bet pērn – otrie. Skaidrs, kāds ir mērķis šogad,” domā Mauriņš. “Pozīcija ir ļoti laba, kaut gan cīņa ar Toniju un Sašu noteikti būs asa – viņi nepadosies. Brāļiem ir jānostartē savā līmenī un tad izdosies noturēt kopvērtējuma pirmo vietu.”

Tikmēr pirmo reizi Sanktmoricā ir šosezon divas uzvaras guvušais Kristers Aparjods, kuram šajā nedēļas nogalē ir iespēja izcīnīt kopvērtējuma trešo vietu. Aiz muguras jānotur itālis Dominiks Fišnallers un jāapsteidz titulētais vācietis Fēlikss Lohs, kurš ir priekšā par 25 punktiem.

“Tas ir izdarāms. Pekinai koncentrēsimies pēc Eiropas čempionāta,” uzsver Mauriņš. Pēc pēdas traumas Sanktmoricā atgriešanās sacensības aizvadīs Kristera māsa Kendija. “Viņa jūtas labi. Braucieni pa trasi vēl nesanāk tik labi kā gribētos, bet tas viss ir saprotams – viņa pirms šīs nedēļas nebija braukusi četras piecas nedēļas. Galvenais, lai līdz Pekinai pagūst dabūt atpakaļ braukšanas sajūtu un pārliecību pār saviem spēkiem.”

“Sanktmoricas trase mums ir parocīga. Gara un ātra, ar garām virāžām. Tādās trasēs līdz šim mūsu kamanas ir skrējušas ātri. To apliecina arī pagājušā gada rezultāti,” arī pagājušajā sezonā Sanktmoricā tika noslēgts Pasaules kauss. Uzvaru sieviešu sacensībās negaidīti izcīnīja Elīna Ieva Vītola un divnieks Mārtiņš Bots/Roberts Plūme, kamēr Šici bija otrie.

Pēc Eiropas čempionāta kamaniņu braucējiem visa uzmanība būs uz Pekinas olimpiskajām spēlēm. Tāpēc daļa komandas, kam svētdien nav paredzēts iziet uz starta, jau sestdienas vakarā mēros ceļu uz mājām. “Laika līdz Pekinai ir ļoti maz un priekšā saspringts grafiks. Tur uz vietas pirmās dienas līdz treniņiem būs brīvas, tā kā varēsim pastrādāt pie fiziskās sagatavotības,” Mauriņš arī piebilst, ka komandā šobrīd ir maksimāla piesardzība Covid-19 jautājumos, jo pozitīvs tests var nozīmēt palikšanu bez olimpiskajām spēlēm.

Sestdien un svētdien Pasaules kausa posmu Sanktmoricā tiešraidē translēs kanāls TV4 un portāls ''Sportacentrs.com''.