Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:148, Did:0, useCase: 0

Komandas boss: "Mēs neesam stulbi, nedevām Solbergam iespēju tāpat vien"

Juris Grīns
Juris Grīns

Komandas boss: "Mēs neesam stulbi, nedevām Solbergam iespēju tāpat vien"
Olivers Solbergs. Foto: Facebook.com/OliverSolberg01

Septiņkārtējais pasaules čempions rallijā Sebastjēns Ožjē ļoti atzinīgi novērtējis Olivera Solberga debiju WRC klasē, sakot, ka jau šobrīd ar Zviedrijas karogu pārstāvošo sportistu cīnīties ir grūtāk nekā tas savulaik bijis ar viņa tēvu Peteru.

"Hyundai" rūpnīcas pilots Solbergs pie WRC mašīnas stūres debitēja "Arctic Rally Finland" sacensībās, kur parādīja stabilu progresu un ierindojās septītajā vietā, kas pirmajām sacīkstēm uzskatāms par augstu sasniegumu. Tā domā arī Ožjē, kurš par WRC čempionu pēdējos astoņos gados kļuvis septiņas reizes.

"Viņš aizvadīja ļoti labas sacīkstes, tā bija pārliecinoša debija WRC klasē," atzīst Ožjē. "Svētdien starp ātrumposmiem mazliet sarakstījāmies, un es teicu, ka pirms vairākiem gadiem cīnījos ar viņa tēvu. Sacīju, ka ar viņu jau šobrīd sacensties ir grūtāk nekā Peteru. Viņš teica, ka man tas noteikti jāizstāsta viņa tēvam."

Sebastjēns Ožjē un Peters Solbergs laika posmā no 2008. līdz 2011. gadam kopā startējuši 35 pasaules čempionāta posmos.

"Hyundai" komandas vadītājs Andreā Adomo, vaicāts par to, vai ir redzējis, ka kāds WRC klasē būtu debitējis vēl labāk, sacīja: "Nē. Un “Hyundai Motorsport” nav nekāda labdarības organizācija. Mēs nedevām Oliveram šādu iespēju tikai tādēļ, lai izdarītu viņam kaut ko labu vai tamlīdzīgi. Mēs uzskatījām, ka varam kaut ko paveikt. Turklāt, ja gribi, lai tev ir jauni braucēji, viņus nepieciešams izmēģināt. Viņiem ir jādod iespēja, jāuzdzen dusmas. Cilvēki vienmēr teiks, ka ir par ātru vai par vēlu. Kādā gan ziņā tas varētu būt bijis par ātru? Es uzskatu, mēs parādījām, ka neesam stulbi, bet viņš pierādīja, ka izbauda to, ko dara. Viņš parādīja apbrīnojamu sniegumu un nesatraucās par to, kas ir viņa pretinieki. Un tas ir pats svarīgākais. Esam ienesuši WRC jaunas asinis. Jauni braucēji piesaistīs čempionātam jaunus cilvēkus. Nākotne ir šajos jauniešos, nevis manī vai manā tēvā. Olivers ir darījis labu "Hyundai" un pasaules čempionātam kopumā."

Izmantotie resursi:
4rati - 4rati