Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:148, Did:0, useCase: 3

2020. gada pasaules rallija čempions Ostbergs izcīna titulu Ungārijā

Juris Grīns
Juris Grīns

2020. gada pasaules rallija čempions Ostbergs izcīna titulu Ungārijā
Madsa Ostberga ekipāža. Foto: Bitto Zsolt

Bijušais pasaules rallija čempionāta dalībnieks Madss Ostbergs šogad aizvadīja pilnu sezonu Ungārijas čempionātā, kur startēja ar “Rally2” mašīnu, parādīja dominējošu sniegumu un arī nodrošinājis čempiona titulu.

Norvēģu pilotam nebija saistošu iespēju šosezon startēt pasaules čempionātā, tādēļ tika pieņemts lēmums ar “Citroen” rūpnīcas atbalstu piedalīties sacensībās Ungārijā. Sezona sastāvēja no septiņiem posmiem un šobrīd jau noslēgusies.

Vairums no sacīkstēm risinājās pa asfaltu, bet viens rallijs notika arī pa grants ceļiem. Ostbergs čempionātā piedalījās zem “Citroen Rally Team Hungary” karoga un startēja ar “Citroen C3 Rally2” automobili.

Pieredzējušā pilota sniegums bija pārliecinošs, viņš triumfēja visos sešos rallijos, kuros piedalījās. Uzvarēt izdevās arī pēdējā posmā “Therwoolin Zemplén Rally”, kurā bija jāmēro 12 asfalta ātrumposmi 150 km kopgarumā. Ostberga un viņa zviedru stūrmaņa Johana Johansona pārsvars finišā pār tuvāko sekotāju Miklosu Čomosu gan bija tikai 2.7 sekundes. Trešajā vietā ierindojās Ferenss Vinze juniors.

Otro vietu čempionātā guva Vinze juniors, kurš visos septiņos posmos ierindojās pirmajā trijniekā. Pirmajos piecos rallijos viņš finišēja otrais, zaudējot tikai Ostbergam, bet pēdējos divos guva trešo vietu. Trešais kopvērtējumā šosezon cits ungāru pilots, Adams Velenzei, kurš pēdējā posmā izstājās.

Šobrīd vēl nav zināms, ko 2020. gada WRC2 pasaules čempions Ostbergs darīs nākamajā sezonā. Viņš tika piesaukts kā viens no kandidātiem uz vietu WRC komandā “Hyundai Motorsport”, tomēr sastāvu tā jau paziņojusi, un Ostbergs tajā naviekļauts.

Izmantotie resursi:
4rati.lv