Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:148, Did:0, useCase: 0

Tanaks avarē Spānijas WRC rallija pirmajā dienā, vadībā - Noivils

Juris Grīns
Juris Grīns

Tanaks avarē Spānijas WRC rallija pirmajā dienā, vadībā - Noivils
Ota Tanaka auto pēc avārijas. Foto: Facebook.com/otttanakfanpage

Šodien Spānijā aizvadīta pasaules rallija čempionāta priekšpēdējā posma pirmā diena, pēc kuras sacensību vadībā spraigi cīnās Tjerī Noivils un Elfins Evanss, bet avārijas jau piedzīvojuši Takamoto Katsuta un Ots Tanaks.

Katalonijas reģionā notiekošo sacensību pirmajā dienā sportisti veica sešus ātrumposmus, kuru kopējais garums sastādīja 112 kilometrus. Vēl septiņi dopi gaidāmi sestdien, bet pēdējie četri risināsies svētdien.

Dienu lieliski uzsāka “Toyota” pilots Elfins Evanss uzstādot ātrākos rezultātus trīs priekšpusdienas ātrumposmos, otrajā gan dalot labāko laiku ar Noivilu. Tos pašus dopus veicot otro reizi, jau visas trīs reizes labākais bija “Hyundai” komandas braucējs, pēc SS5 pārņemot vadību ar 0.3 sekunžu pārsvaru, bet pēc SS6 to spējot palielināt vien līdz 0.7 sekundēm. Abu sportistu starpā ļoti spraigs duelis par uzvaru.

Jau pirmajā ātrumposmā avāriju piedzīvoja “Toyota” attīstības programmas pilots Takamoto Katsuta. Vienā no līkumiem sportists ietriecās ceļu nožogojošajā metāla barjerā, pamatīgi apskādējot savu WRC mašīnu. Lai gan viņš spēja tikt līdz finišam, nācās izstāties. Katsuta skaidroja, ka nepareizi sadzirdējis sava stūrmaņa stenogrammu, tāpēc arī līkumā iebraucis nepareizi.

To pašu ātrumposmu veicot otro reizi, kas kopumā bija sacensību ceturtais dops, pēcpusdienā negadījumu piedzīvoja Ots Tanaks. “Hyundai” pilots sākotnēji ieņēma ceturto vietu, otrajā ātrumposmā saslīdēja un atkrita uz sesto pozīciju, bet pēc ceturtajā ātrumposmā piedzīvotās avārijas izstājās. Viņš līkumā, pēc paša vārdiem, iespējams, iebraucis pārāk ātri, tādēļ uz grants zaudējis saķeri un avarējis.

Evanss šobrīd saglabā izredzes uz čempiona titulu, taču krietni izdevīgākā pozīcijā ir viņa komandas biedrs Sebastjēns Ožjē. Pasaules čempionāta vadībā esošais francūzis Spānijas rallijā pēc pirmās dienas ir trešais, 19 sekundes aiz līdera, bet piecas sekundes aiz viņa seko Danijs Sordo. Tālu neatpaliek arī Kalle Rovanpera, kurš 13 sekundes tālāk, kamēr krietni jau atpaliek Adrijēns Formū un Gass Grīnsmits. Astotais šobrīd ir Olivers Solbergs, kurš WRC klasē aizvada trešo posmu karjerā, bet pirmo – uz asfalta. devītais ir viņa komandas biedrs Nils Solanss, kurš pie WRC auto sēdies pirmo reizi.

WRC2 čempionāta ieskaitē pirmajos trīs ātrumposmos bija spraiga cīņa par pirmo vietu – dodoties uz servisa parku Eriks Kamilli atradās tikai 0.4 sekundes priekšā Madsam Ostbergam. Pēc ceturtā ātrumposma Ostbergs jau pārņēma vadību, bet piektajā pārdūra riepu, rezultātā pazaudējot vairāk nekā pusotru minūti. Dienas izskaņā Kamilli ir 20 sekunžu pārsvars pār Tēmu Suninenu, bet vēl pēc nepilnām četrām sekundēm seko Eriks Caiss. Ostbergs atkritis uz piekto pozīciju. Kamilli šobrīd ir līderis starp visām “Rally2” ekipāžām un ieņem desmito vietu absolūtajā vērtējumā. Otrais ir Emils Lindholms, kurš vadībā WRC3 čempionātā, bet trešais – Nikolajs Grjazins, kurš šoreiz WRC2 čempionāta ieskaitē nepiedalās.

Pasaules junioru rallija čempionāta (JWRC) dalībniekiem Spānijā notiek sezonas pēdējais posms un izšķirošā cīņa par titulu, kurā piedalās arī Mārtiņa Seska un Renāra Franča ekipāža. Viņiem šī diena rezultātu ziņā neizvērsās sekmīga - lai gan pēc SS1 latvieši ieņēma otro pozīciju, pēc trešā ātrumposma mūsējie bija jau ceturtie, gandrīz pusminūti aiz līdera Džona Armstronga. Bija lielas cerības, ka, ātrumposmus braucot otro reizi, tempu izdosies kāpināt, taču rezultātos tas neatspoguļojās un dienas izskaņā Seska ekipāža ieņem pēdējo, piekto vietu JWRC klasē. Līderis Armstrons ir jau vairāk par minūti priekšā.

Rezultāti pēc 6. ātrumposma:

VietaPilotsAutoRezultāts
1.Tjerī NoivilsHyundai i20 Coupe WRC1:01:26.6
2.Elfins EvanssToyota Yaris WRC+0.7
3.Sebastjēns OžjēToyota Yaris WRC+19.4
4.Danijs SordoHyundai i20 Coupe WRC+24.8
5.Kalle RovanperaToyota Yaris WRC+38.0
6.Adrijēns FormūFord Fiesta WRC+1:10.2
7.Gass GrīnsmitsFord Fiesta WRC+1:28.9
8.Olivers SolbergsHyundai i20 Coupe WRC+1:55.6
9.Nils SolanssHyundai i20 Coupe WRC+2:30.5
10.Eriks KamilliCitroën C3 Rally2+3:50.5

Izmantotie resursi:
4rati - 4rati