Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:148, Did:0, useCase: 3

Rovanpera ar lielisku sniegumu tuvojas uzvarai Portugāles rallijā

Juris Grīns
Juris Grīns

Rovanpera ar lielisku sniegumu tuvojas uzvarai Portugāles rallijā
Kalla Rovanpera. Foto: Toyota Gazoo Racing

Pasaules rallija čempionāta Portugāles posma sestdienas ātrumposmos sacensību vadībā nostiprinājās "Toyota" pilota Kalles Rovanperas ekipāža, kas šobrīd jau ar vērienīgu pārsvaru pārspēj tuvākos sekotājus. Tikmēr cīņa par nākamajām vietām vēl rit visai spraigi.

Pēc piektdienas notikumiem Rovanperam bija vien desmit sekunžu pārsvars pār Daniju Sordo no “Hyundai” vienības. Šodien bija jāveic septiņi dopi, kuros somu pilota sniegums bija teicams. Uzvarot pirmajos trīs dienas ātrumposmos, Rovanpera bija attālinājies no Sordo jau līdz 52 sekundēm. Pēc servisa parka Rovanpera uzvarēja vēl divos no četriem ātrumposmiem un dienas izskaņā ir jau 57 sekundes priekšā spāņu veterānam.

Cīņā par trešo vietu savu pozīciju rīta pusē zaudēja Tjerī Noivils. Kādu laiku trešais bija Esapeka Lapi, tomēr SS13 laikā Noivils atkaroja vietu pirmajā trijniekā. Pirms rallija noslēdzošās dienas Noivils savam komandas biedram Sordo zaudē 11 sekundes, līdz ar ko vēl arī cīņa par otro vietu nav beigusies. Savukārt ceturtajā vietā esošais Lapi ir nieka 2.3 sekundes aiz beļģu pilota.

Igaunis Ots Tanaks, pēc piektdienas piedzīvotās neveiksmes ar plīsušo riepu, sacensības turpina vientuļā piektajā vietā. Otrs “M-Sport Ford” braucējs Pjērs Luī Lubē šodien SS10 piedzīvoja izstāšanos. Kādā no līkumiem viņš uzbrauca koka saknei, mašīna zaudēja saķeri un izbrauca par tālu ārmalā, kā rezultātā pret valni tika nolauzts viens ritenis. Pirms tam Lubē ierindojās piektajā pozīcijā.

Olivers Solbergs saglabā pārliecinošu vadību WRC2 klasē, lai gan Gass Grīnsmits šodien ievērojami pietuvojās un tagad abas ekipāžas šķir 35 sekundes. No rīta Solberga pārsvars pārsniedza 50 sekundes. Stabilā trešajā vietā šajā klasē ralliju turpina Andreass Mikelsens. Viņam šīs dienas laikā izdevās apdzīt Joanu Raselu un arī izveidot pārsvaru pār sāncensi.

Svētdien pasaules čempionāta piektā posma ietvaros jāaizvada noslēdzošie četri ātrumposmi, kuru kopējais garums sastādīs 55 kilometrus.

Portugāles rallija rezultāti pēc 2. dienas:

Izmantotie resursi:
4rati.lv