Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:148, Did:0, useCase: 0

Solbergs: "Izklausās traki, bet es mēģināju pārspēt Ožjē"

Juris Grīns
Juris Grīns

Solbergs: "Izklausās traki, bet es mēģināju pārspēt Ožjē"
Olivers Solbergs. Foto: Facebook.com/OliverSolberg01

Olivers Solbergs pirms nedēļas noslēdza savas pirmās pasaules rallija čempionāta sacensības ar WRC klases mašīnu, debijas reizē ar ātrumu pārsteidzot daudzus. Zviedriju pārstāvošais sportists pēdējā dopā no sestās vietas sacensību kopvērtējumā atkrita uz septīto, jo pieļāva kļūdu, cenšoties pārspēt pasaules čempionu Sebastjēnu Ožjē.

19 gadus vecais "Hyundai" rūpnīcas pilots, aizvadot pirmo ralliju ar "i20 Coupe WRC" automašīnu, sešos no desmit ātrumposmiem sasniedza "Top 5" rezultātus. 2003. gada pasaules rallija čempiona Petera Solberga dēls atzīst, ka ir grūti izprast šīs mašīnas piespiedējspēku, lai to pilnvērtīgi izmantotu savā labā.

"Ja godīgi, esmu ļoti priecīgs par to, ko mēs paveicām iepriekšējā nedēļā," stāsta Olivers Solbergs. "Mani rezultāti bija tiešām labi, bet zinu, ka tie kļūs vēl labāki. Esmu spēris tikai mazu soli tajā, lai saprastu, ko ar šo mašīnu var paveikt. Aerodinamiskās saķeres līmenis ir nereāls. Dažreiz, braucot līkumā, šķiet, ka to nevarēs izņemt, bet mašīna ir kā pielipusi pie ceļa. Tā ir fantastiskākā sajūta, ko nevar izjust parastās mašīnās. Zināju, ka aerodinamika būs sarežģīti izprotama, bet, sākt to darīt uzreiz šādā, tiešām ātrā rallijā, bija vēl grūtāk. Tomēr citādi šī bija fantastiska vieta, kur to sākt apgūt."

Jau otrajā ātrumposmā Solbergs pārsteidza ar ceturto rezultātu, bet atzīst, ka labu laiku varēja sasniegt jau pirmajā, ja ne pāris kļūdas: "Pirmā ātrumposma startā mēs noslāpām. Tik ļoti centos, lai starts izdotos perfekts, ka noslāpēju mašīnu. Pēc tam, neilgi pirms finiša, uz brīdi apstājos kupenā. Tas nebija nekas dramatisks, ātrums tajā vietā bija mazs. Komanda izrēķināja, ka nostāvēju 18 sekundes."

Pirms "Power Stage" ātrumposma, ar ko sacensības noslēdzās, Solbergs atradās sestajā vietā, taču finišā iebrauca kā septītais.

"Es zinu, ka izklausās traki, bet biju tik ļoti sagribējis cīnīties ar Ožjē, ka tajā ātrumposmā saslīdēju," skaidro Solbergs. "Biju ļoti sarūgtināts, jo jau līkumu pirms tam pieļāvu nelielu kļūdu, taču tas nebija iemesls tam, ka pēc tam mašīna saslīdēja. Sebastjēns ir perfekcionists, un arī es gribu tāds būt. Esmu viņa sniegumu daudz novērojis, viņš ir mans varonis, un, salīdzināt savu varēšanu pret viņu, tā bija savāda sajūta. Tāpat kā Ožjē, gribu katru līkumu izbraukt perfekti."

Pasaules čempionāta trešais posms "Croatia Rally" norisināsies no 22. līdz 25. aprīlim.

Izmantotie resursi:
4rati - 4rati