Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:148, Did:0, useCase: 3

Tanaks un Lapi cīnās par uzvaru WRC posmā Somijā

Juris Grīns
Juris Grīns

Tanaks un Lapi cīnās par uzvaru WRC posmā Somijā
Ots Tanaks. Foto: Honza Fronek

Pēc aizvadītiem piektdienas ātrumposmiem pasaules rallija čempionāta (WRC) astotajā posmā Somijā vadībā atrodas igauņu pilots Ots Tanaks, taču vien nepilnas četras sekundes no viņa atpaliek mājinieks Esapeka Lapi. Avāriju un izstāšanos piedzīvojuši Olivers Solbergs un Nikolajs Grjazins.

Sacensībās tika uzsāktas jau ceturtdienas vakarā, kad dalībnieki veica pirmo ātrumposmu, vadību pārņemot “Hyundai” pilotam Tjerī Noivilam. Viņa komandas biedrs Tanaks tobrīd atpalika tikai 1.2 sekundes un jau ceturtdienas rītā izvirzījās vadībā. No šodien veiktajiem astoņiem ātrumposmiem (bija paredzēti deviņi, bet vienu drošības nolūkos atcēla) viņš uzvarēja trijos, bet “Toyota” pārstāvis Lapi, kurš aizvada nepilnu sezonu, bija viņa galvenais sāncensis.

Tanaks atzina, ka visiem spēkiem mēģināja izmantot izdevīgo starta pozīciju, kamēr Noivils un čempionāta līderis Kalle Rovanpera bija spiesti attīrīt ceļu no liekās grants, zaudējot vērtīgu laiku. Lapi jau pēc SS2 pacēlās uz otro pozīciju un visu dienu tajā arī pavadīja. Lielākais atstatums abu pilotu starpā bija 8.3 sekundes pēc SS7, bet pēc SS10 tas ir vairs tikai 3.6 sekundes.

No cīņas par uzvaru nav izkrituši arī “Toyota” pilots Elfins Evanss, kurš pašlaik ir 19.3 sekundes aiz Tanaka, un viņa komandas biedrs Rovanpera, kurš seko vēl pēc 1.7 sekundēm. Viņš šosezon uzvarējis piecos no septiņiem aizvadītajiem posmiem, ieskaitot pēdējos divus pēc kārtas – Kenijā un Igaunijā. No rīta Rovanpera bija sestais, bet dienas beigās pakāpies līdz ceturtajai vietai.

Jau SS2 pamatīgu avāriju ar kūleņošanu piedzīvoja Olivers Solbergs, mašīnai bija bojāts drošības karkass un nācās izstāties. Savukārt pēc pamatīgas avārijas jau treniņbraucienos ceturtdien uz starta sacensībās nevarēja stāties WRC2 klasi pārstāvošais Nikolajs Grjazins.

WRC2 ieskaitē pēc “Rally Finland” pirmās pilnās dienas vadībā somu ekipāžas. Tēmu Suninens jau par vairāk kā 19 sekundēm atrāvies no Emila Lindholma un Miko Heikiles, kurus savukārt šķir nieka 0.3 sekundes. Sami Pajari ir ceturtais, bet igauņu braucējs Egons Kaurs ierindojas piektajā pozīcijā.

Rezultāti: https://www.ewrc-results.com/result...

Izmantotie resursi:
4rati - 4rati