Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:148, Did:0, useCase: 0

"M-Sport" rallija komanda paziņo par grandiozu ieceri 2022. gada sezonai

Juris Grīns
Juris Grīns

"M-Sport" rallija komanda paziņo par grandiozu ieceri 2022. gada sezonai
Foto: M-Sport

"M-Sport" dibinātājs un galvenais vadītājs Malkolms Vilsons paziņojis, ka viņa mērķis ir jau uz nākamo gadu startēšanai pasaules rallija čempionāta komandā nolīgt Otu Tanaku, Elfinu Evansu un Tjerī Noivilu.

Pašlaik "M-Sport" vienībā startē Gass Grīnsmits un Tēmu Suninens, kuram vairākos posmos šosezon pie "Ford Fiesta WRC" mašīnas stūres būs jālaiž Adrijēns Formū. Sezonas sākumu par veiksmīgu komanda nosaukt nevarētu, jo pirmajos divos posmos neviens no braucējiem nav ierindojies augstāk par astoto vietu. Tas gan arī nav liels pārsteigums, jo "M-Sport" cer šo izmantot kā pārejas gadu, lai attīstītu jauno WRC mašīnu un 2022. gadā jau atkal cīnītos par augstākajām vietām. Vilsons šajā sakarā arī vēlas spēcīgāku pilotu sastāvu.

"Tas būtu sapņa piepildījums, ja mēs varētu izveidot tādu komandu kā 2017. gadā," stāsta Vilsons. "Ja pie mums startētu Sebastjēns Ožjē, Elfins Evanss un Ots Tanaks, komanda būtu neuzvarama. Tomēr tas ir tikai sapnis, jo Ožjē pēc šīs sezonas beigs karjeru. Mans mērķis ir atvest uz komandu Tanaku, Evansu un Noivilu."

Šobrīd Tanaks un Noivils startē "Hyundai" vienībā, kamēr Evanss, kurš pērn kļuva par pasaules vicečempionu, pārstāv "Toyota". Pašlaik ir neskaidrības ap "Hyundai" nākotni, jo Dienvidkorejā esošās automobiļu rūpnīcas vadība nav devusi zaļo gaismu jaunas mašīnas būvniecībai, kā arī nav apstiprinājusi palikšanu pasaules rallija čempionātā pēc šīs sezonas. Ja piepildīsies sliktākais scenārijs, Tanaks un Noivils pēc šīs sezonas būs brīvi pieejami citām komandām.

Vilsons gan atzīst, ka nosauktie trīs braucēji nav vienīgie, kas viņu interesē: "Protams, mēs cieši sekojam līdzi Andreasa Mikelsena sniegumam, kurš šosezon startē WRC2 klasē. Mūsu mērķis uz nākamo sezonu ir nokomplektēt iespējami spēcīgāko sastāvu."

Pēdējos lielos panākumus "M-Sport" komanda guva 2017. un 2018. gadā, kad tās sastāvā par WRC čempionu kļuva Ožjē. 2017. gada sezonā sastāvā startēja arī Tanaks un Evanss, palīdzot "M-Sport" triumfēt komandu vērtējumā.

Izmantotie resursi:
4rati - 4rati