Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:148, Did:0, useCase: 0

Rovanpera kļuvis par WRC vēsturē jaunāko kopvērtējuma līderi

Juris Grīns
Juris Grīns

Rovanpera kļuvis par WRC vēsturē jaunāko kopvērtējuma līderi
Kalle Rovanpera. Foto: Jaanu Ree Photography

Pēc aizvadītiem diviem posmiem par jauno līderi pasaules rallija čempionātā kļuvis Kalle Rovanpera, un viņš ir visu laiku jaunākais pilots, kuram tas izdevies.

Vietnē "Youtube" savulaik tika publicēti video, kuros Rovanpera redzams astoņu gadu vecumā trenējoties pie rallija auto stūres. Reti kurš, būdams tik jauns, ir iemācījies vadīt kaut vai parastu automobili, bet Rovanpera jau tad mācījās uztvert stenogrammu, brauca sānslīdēs, nebaidījās ātruma un bija skaidrs, ka dzimusi rallija nākotnes zvaigzne. Tagad pierādījies, ka tas tā tiešām bija.

Somijas ziemeļos notikušajā "Arctic Rally Finland", kas notika nedēļas nogalē, Rovanpera brauca pārliecinoši un izcīnīja otro vietu, piekāpjoties tikai igaunim Otam Tanakam, kurš savā karjerā jau paspējis kļūt par WRC čempionu, turklāt Kalle triumfēja "Power Stage" dopā. Viņš atzina, ka varbūt būtu spējis cīnīties ar Tanaku, ja vien nepieļautu kļūdu vienā no pirmās dienas ātrumposmiem.

"Žēl, ka piektdien pieļāvām kļūdu un pēc tam nespējām sacensties ar Tanaku – nedēļas nogale nebija perfekta, bet laba," atzina soms, kurš pērn Zviedrijas posmā guva trešo vietu, pirmo reizi kāpjot uz pjedestāla. Toreiz viņš 19 gadu vecumā kļuva par vēsturē jaunāko WRC pjedestāla ieguvēju.

Runājot par rekordiem, 2008. gadā Zviedrijas rallijā Jari-Mati Latvala 22 gadu vecumā kļuva par visu laiku jaunāko WRC posma uzvarētāju. Pašlaik Latvala ir Rovanperas pārstāvētās "Toyota" komandas vadītājs un uzskata, ka šis viņa rekords drīz kritīs.

"Zinu, ka Kalle ir ļoti spēcīgs," saka Latvala. "Ja tas vēl nenotika šajā rallijā, man ir stipra pārliecība, ka rekords tiks gāzts sezonas laikā. Zināmā mērā, es pat gaidu to."

Pilotu kopvērtējums:

VietaPilotsPunkti
1.Kalle Rovanpera39
2.Tjerī Noivils35
3.Sebastjēns Ožjē31
4.Elfins Evanss31
5.Ots Tanaks27
6.Kreigs Brīns16
7.Takamoto Katsuta16
8.Danijs Sordo11
9.Andreass Mikelsens6
10.Olivers Solbergs6
11.Gass Grīnsmits6
12.Tēmu Suninens4
13.Adrijēns Formū2
14.Eriks Kamilli1
15.Esapeka Lapi1

Komandu kopvērtējums:

VietaKomandaPunkti
1.Toyota Gazoo Racing WRT88
2.Hyundai Shell Mobis WRT77
3.M-Sport Ford WRT24
4.Hyundai 2C Competition22