Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:376, Did:0, useCase: 0

Pirmo reizi kopš 1947. gada tiek atcelts Nāciju kauss motokrosā

Juris Grīns
Juris Grīns

Pirmo reizi kopš 1947. gada tiek atcelts Nāciju kauss motokrosā
Foto: mxgp.com

Trešdien tika oficiāli paziņots, ka, neskatoties uz visiem centieniem, pieņemts lēmums atcelt šoruden Apvienotajā Karalistē plānotās Nāciju kausa izcīņas sacensības motokrosā.

Nāciju motokrosam šogad bija jānotiek 25. un 26. septembrī "Matterley Basin" trasē. Lai gan organizators Stīvs Diksons un "Infront Moto Racing" esot veltījuši lielas pūles, paziņojumā teikts, ka neesot atlikušas citas iespējas kā atcelt gada nozīmīgākās motokrosa sacensības. Iemesls nepārsteidz - "Covid-19" pandēmijas radītās sekas.

"Infront Moto Racing" esot saņēmusi informāciju, ka ceļošanas ierobežojumu un strikto karantīnas nosacījumu dēļ uz Nāciju motokrosu Anglijā šogad nevarētu ierasties gandrīz neviena komanda no valstīm, kas atrodas ārpus Eiropas. Tas bijis viens no iemesliem, kādēļ kopā ar Starptautisko Motosporta federāciju (FIM) pieņemts šāds lēmums.

Tā kā sākotnēji bija plānots, ka turpat "Matterley Basin" trasē dienu pēc Nāciju motokrosa, 27. septembrī notiks arī Vinčetras "Grand Prix" izcīņa MXGP un MX2 klasēm, arī šīs sacīkstes ir atceltas. To vietā viens no pasaules čempionāta posmiem notiks 30. septembrī Itālijā, Mantovā. Līdz ar to šajā trasē risināsies divi posmi pēc kārtas, jo viens bija ieplānots jau iepriekš.

Par motokrosa olimpiskajām spēlēm dēvētās sacensības pirmo reizi tika rīkotas drīz pēc Otrā pasaules kara, 1947. gadā, un kopš tā laika norisinājušās ik sezonu. Visvairāk uzvaras vēsturē sasniegusi ASV komanda, kas Nāciju motokrosā uzvarējusi 22 reizes. Amerikāņiem bijuši divi uzvaru periodi, kad izcīnīti daudzi panākumi pēc kārtas - vispirms no 1981, līdz 1993. gadam, bet pēc tam no 2005. līdz 2011. gadam, kad arī tika uzvarēts pēdējo reizi.

Latvija augstāko sasniegumu vēsturē guva pērn, kad Nīderlandē, Asenes trasē Pauls Jonass, Dāvis Ivanovs un Toms Macuks atnesa komandai astoto vietu. Savukārt Latvijas pārstāvis par Nāciju kausa izcīņas čempionu vienīgo reizi kļuvis 1968. gadā, kad to PSRS izlases sastāvā spēja paveikt Arnis Angers.

Izmantotie resursi:
mxgp.com

     [+] [-]

, 2020-07-30 09:33, pirms 10 mēnešiem
Bēdīgi..