Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:376, Did:0, useCase: 0

Vadošie EMX250 braucēji šogad debitēs MX2, igaunis Talviku guvis traumu

Juris Grīns
Juris Grīns

Vadošie EMX250 braucēji šogad debitēs MX2, igaunis Talviku guvis traumu
Jorgens-Matiass Talviku. Foto: Facebook.com/jorgenmatthiastalviku100

Igaunijas motokrosa jaunais talants Jorgens-Matiass Talviku, kurš šogad ir viens no favorītiem uz uzvaru Eiropas čempionātā EMX250 klasē, treniņa laikā iedzīvojies savainojumā. Tikmēr vairāki viņa konkurenti šosezon jau piedzīvos debiju MX2 pasaules motokrosa čempionātā.

Neveiksmīgo kritienu Talviku piedzīvoja Spānijā. Sākotnēji šķita, ka rokas savainojums nav tik nopietns, lai būtu nepieciešama operācija, taču drīz noskaidrojās, ka ķirurgs tomēr būs jāapmeklē.

"Treniņa laikā Spānijā savainoju plaukstas kaulus," skaidro sportists. "Sākumā likās, ka nekādu operāciju nevajadzēs, bet pēc vēl vienas pārbaudes noskaidrojās, ka tomēr vajadzēs. Tagad sācies dzīšanas process un uz motocikla varēšu atgriezties pēc apmēram sešām nedēļām."

Eiropas motokrosa čempionāts EMX250 klases braucējiem sāksies ar posmu 22. un 23. maijā Nīderlandē, Osas trasē. Kopumā tiks aizvadīti desmit posmi, bet trešais no tiem norisināsies 19. un 20. jūnijā Ķegumā.

"Situācija nav perfekta, bet vēl būs laiks, lai gatavotos Eiropas čempionātam," atzīst Talviku. "Paldies visiem, kuri palīdzējuši šajā sarežģītajā situācijā un palikuši ar mani."

2020. gada sezonā Talviku bija viens no EMX250 čempionāta līderiem, divos braucienos finišēja vadošajā trijniekā, bet kopvērtējumā ierindojās piektajā vietā.

Trīs no sportistiem, kas sezonu pabeidza viņam priekšā, šogad jau debitēs MX2 pasaules čempionātā - tie ir čempions Tibo Benistāns, vicečempions Matija Gvadanīni un ceturtās vietas ieguvējs Kajs de Volfs. Tikmēr Hokons Fredriksens, kurš ierindojās trešajā vietā, turpinās startēt EMX250, un, iespējams, būs Talviku spēcīgākais pretinieks.

Izmantotie resursi:
GateDrop.com - Get the jump on Motocross &...