Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:129, Did:0, useCase: 3

Medijs: "Honda" gatavojas pārņemt "AlphaTauri" komandu

Juris Grīns
Juris Grīns

Medijs: "Honda" gatavojas pārņemt "AlphaTauri" komandu
Foto: Motorsport.com

Respektablais vācu izdevums "Auto Motor und Sport" ziņo, ka "Honda" jau šogad varētu paziņot par plāniem atgriezties F1 pasaules čempionātā pēc dažām sezonā, turklāt pastāv iespēja, ka rūpnīca savā paspārnē pārņems "AlphaTauri" vienību.

Pašlaik visi ar nepacietību gaida, ka oficiālo paziņojumu par ienākšanu čempionātā sniegs "Volkswagen Group". Zināms, ka 2026. gadā koncerns gatavojas piedalīties sacīkstēs ar diviem zīmoliem - "Porsche" visticamāk kļūs par dzinēju partneri "Red Bull" komandai, kamēr "Audi" gatavojas pārņemt kādu no esošajām komandām. Neoficiāli zināms, ka tā būs "Sauber", kas šobrīd startē ar nosaukumu "Alfa Romeo Racing".

"Auto Motor und Sport" korespondents Mihaels Šmids vēsta, ka aizkulisēs šobrīd valda zināms satraukums par to, ka jauno tehnisko noteikumu izstrāde aizkavējas. Noteikumiem būtu jābūt apstiprinātiem uz 29. jūniju, taču zināms, ka tik ātri tas nenotiks. Starptautiskās Automobiļu federācijas (FIA) prezidents Muhameds Ben Sulajems apsolījis, ka noteikumi tiks publicēti jūlijā.

"FIA prezidents Muhameds Ben Sulajems un F1 prezidents Stefano Domenikali to personīgi apsolījuši "Porsche" un "Audi" valdēm atsevišķās telefonkonferencēs, kas notika pirms Kanādas posma," raksta Šmids.

Publikācijā arī teikts, ka pēc tam, kad savu dalību būs apstiprinājušas "Porsche" un "Audi" rūpnīcas, paziņojumu par plāniem atgriezties 2026. gada sezonā, iespējams, sniegs "Honda".

"Ja tas notiks, viņi varētu apvienoties ar "AlphaTauri" vai pat pārņemt Faencā bāzēto komandu," ziņo "Auto Motor und Sport". "Pēc vasaras pārtraukuma mēs uzzināsim vairāk."

Izmantotie resursi:
The latest Formula 1 and motorsport news |...