Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:129, Did:0, useCase: 3

"Ferrari" gatavo jaunu F1 motoru, kas varētu atnest uzvaras

Juris Grīns
Juris Grīns

"Ferrari" gatavo jaunu F1 motoru, kas varētu atnest uzvaras
Karloss Sainss. Foto: Motorsport.com

Pēc 2020. gadā piedzīvotajām problēmām ar dzinēju, pērn "Ferrari" sasniedza pamatīgu progresu un, lai gan uzvaras neizcīnīja, izcīnīja trešo vietu Konstruktoru kausā. Līdz ar jaunās sezonas sākumu dzinēju attīstīšana tiks apturēta, tādēļ līdz pat posmam Bahreinā tiks strādāts, lai šogad "Ferrari" jaudas agregāts būtu iespējami labāks.

Pagājušās sezonas beigu daļā tika sasniegts acīm redzams progress, tika veikti uzlabojumi hibrīda sistēmā, ar mērķi tos izmēģināt pirms 2022. gada čempionāta. "Ferrari" boss Matija Binoto atzīst, ka šī gada motors ievērojami atšķiras.

"Jaudas agregāts būs ievērojami atšķirīgs no iepriekšējā, izņemot hibrīda sistēmu, kas tika ieviesta jau pagājušajā gadā," skaidro Binoto. "Veiktas dažādas izmaiņas, ko prasa noteikumi, FIA arī nepieciešams vairāk sensoru visās sistēmās, lai nodrošinātu labāku kontroli. Kopumā gan visa sistēma ir līdzīga tai, ar kādu startējām iepriekšējās sezonas beigās. Viss pārējais, īpaši iekšdedzes motors, būtiski atšķirsies. Mums būs jauna degviela ar 10 procentu etanola piejaukumu, kas ļoti maina tās sadegšanu, mēs visi zaudēsim aptuveni 20 zirgspēkus. Bija dažādas iespējas mainīt jaudas agregātu un mēs to izmantojam, sevišķi iekšdedzes motora konstrukcijā."

Jauno mašīnu "Ferrari" prezentēs 17. februārī, bet Itālijas mediji jau pozitīvi izsakās par komandas cerībām šogad atgriezties cīņā par uzvarām.

"Jaunais "Ferrari" ir gandrīz pabeigts, bet viņi turpinās strādāt pie dzinēja uzlabošanas līdz pat Bahreinas posma startam," raksta Itālijas lielākais sporta laikraksts "Gazzetta dello Sport". "Kad Bahreinā sāksies sezona, dzinēju attīstīšana tiks iesaldēta līdz 2025. gadam, tāpēc “Ferrari” smagi strādā pie sava motora, kas jau tagad spēj attīstīt tikpat zirgspēkus kā pagājušajā gadā. Tās ir labas ziņas, jo komandām šogad ir jālieto degviela ar 10 procentu etalona piejaukumu, kamēr pagājušajā gadā tie bija tikai 5.7 procenti. Tas nozīmē, ka attīstīšanas darbi paveikti labi.”

"Gazzetta dello Sport" pat pauž cerību, ka "Ferrari" vienība šogad varētu pārspēt "Mercedes" un "Red Bull" komandas, jo jauno auto sāka būvēt ātrāk, kamēr pērnās sezonas ātrākās komandas visu uzmanību līdz pat pēdējam posmam veltīja cīņai par titulu.

"Cilvēki "Ferrari" komandā agri uzsāka darbu pie 2022. gada modeļa, un tas var dot pārsvaru pār "Mercedes" un "Red Bull", kas pagājušajā gadā līdz pēdējam sacentās par titulu," teikts publikācijā. "Tas gan nenozīmē, ka "Ferrari" automātiski būs šis pārsvars. Leklērs un Sainss vēl nav redzējuši savu jauno mašīnu. Tā tiks pabeigta vien šī mēneša beigās, lai gan jau decembrī abi ir aizvadījuši dažas testu sesijas simulatorā."

Izmantotie resursi:
GPFans - The world's fastest-growing...