Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:129, Did:0, useCase: 3

Leklērs izskaidro taktiku, kas palīdzēja pārspēt Verstapenu

Juris Grīns
Juris Grīns

Leklērs izskaidro taktiku, kas palīdzēja pārspēt Verstapenu
Šarls Leklērs. Foto: Motorsport.com
F1, Formula1 2022 Bahreinas GP
1. Š. Leklērs 1:37:33.584  

Šarls Leklērs Bahreinas F1 posmā aizvadīja fantastisku dueli ar Maksu Verstapenu, kurš gan vēlāk piedzīvoja izstāšanos tehnisku problēmu dēļ. "Ferrari" pilots atklāj, kādu taktiku pielietojis, lai pērnā gada čempions pēc apdzīšanas nevarētu saglabāt līderpozīciju.

Lai gan "Red Bull" komanda iesaistījās cīņā par uzvaru, "Ferrari" jauno sezonu uzsākusi ļoti pārliecinoši, izcīnot gan uzvaru kvalifikācijā, gan finišējot pirmajās divās vietās sacensībās, tāpat Leklērs uzrādīja sacīkšu ātrāko apli. Pilotam tā ir trešā uzvara karjerā un pirmā kopš 2019. gada.

"Esmu ļoti laimīgs," atzina Leklērs. "Vēlreiz atkārtošos, bet pēdējie divi gadi komandai bijuši ļoti smagi, un mēs zinājām, ka šis gads būs liela iespēja. Puiši rūpnīcā paveikuši neticamu darbu, uzbūvējot šo mašīnu. Sezona sākusies labākajā iespējamajā veidā - esam izcīnījuši uzvaru kvalifikācijā, uzvaru sacīkstēs, sasnieguši ātrāko apli, turklāt Karloss finišēja otrais. Nevarējām cerēt ne uz ko labāku. Paldies visiem, kas mūs turpināja atbalstīt arī iepriekšējos divus gadus. Tas nebija viegli, bet ir neticami, ka esam atgriezušies virsotnē."

Sacensību pirmajā pusē Verstapens cieši sekoja Leklēram un pēc tam trīs apļu garumā abi sportisti aizvadīja fantastisku dueli, vairākkārt mainoties pozīcijām. Leklērs atzina, ka pielietojis konkrētu taktiku, kas viņam ļāva vienmēr atgūt pozīciju. Verstapenam arī nebija pa spēkam pacelties uz pirmo vietu pitstopu laikā rēķina.

"Mūsu cīņa bija uz riska robežas, pamatīga cīkstēšanās, bet vienmēr atstājam viens otram pietiekami daudz vietas, kas ir jauki," saka Leklērs. "Pirmajā līkumā vienmēr centos bremzēt ļoti ātri, lai pirms ceturtā līkuma varētu būt DRS zonā aiz viņa. Tas nostrādāja trīs reizes pēc kārtas, pēc kā varēju saglabāt līderpozīciju. Viegli nebija, jo man bija grūtības ar baterijas enerģiju, bija pastiprināti jāmenedžē arī tas, bet pēc mūsu cīņas atkal varēju dot gāzi grīdā un iekrāt nelielu pārsvaru."

Verstapens stāsta: "Tā bija laba cīņa, bet, kopumā ņemot, man nebija tik labs balansējums, lai veidotu uzbrukumus. Dažas reizes ar DRS palīdzību tas tomēr izdevās. Bija aizraujoši, tā bija interesanta cīņa ar Šarlu. Arī viņš ir labs braucējs."

Otro vietu sasniedza Karloss Sainss. Viņam šāda izdevība radās pēc tam, kad Verstapena mašīnu piemeklēja tehniskas problēmas.

"Apsveicu Šarlu, apsveicu "Ferrari"," pēc finiša teica Sainss. ""Ferrari" ir atpakaļ ar dubultuzvaru. Mums tur bija jābūt jau pagājušos divus gadus, bet smagais darbs beidzot ir atmaksājies."

Izmantotie resursi:
Motorsport.com: F1 News, MotoGP, NASCAR,...