Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:129, Did:0, useCase: 3

"Ferrari" komanda "aizcērt durvis" bijušā vadītāja Toda priekšā

Juris Grīns
Juris Grīns

"Ferrari" komanda "aizcērt durvis" bijušā vadītāja Toda priekšā
Žans Tods. Foto: Motorsport.com

Lai gan iepriekš tika baumots par Žana Toda atgriešanos "Ferrari" komandā īpašā konsultanta statusā, Itālijas autoražotāja priekšsēdētājs Džons Elkans izlēmis nepieņemt darbā pieredzes bagāto speciālistu. Tikmēr "Ferrari" Lemānas sacīkšu komanda nav piekritusi par vienu no pilotiem izvēlēties Valentino Rosi.

"Ferrari" komandu Tods vadīja laikā, kad savus lielākos panākumus "Formulā 1" guva Mihael Šūmahers, savukārt 2009. gadā viņu ievēlēja par Starptautiskās Automobiļu federācijas (FIA) prezidentu, un savus pienākumus francūzis pildīja līdz pat pagājušā gada nogalei. Uzvirmoja baumas par Toda atgriešanos "Ferrari", tomēr tagad kļuvis zināms, ka Elkans nav piekritis parakstīt līgumu.

"Pēc kārtīgas izvērtēšanas Elkans ir izlēmis neuzsākt šo vērtīgo, bet reizē arī sarežģīto sadarbību, kurā Tods būtu spēlējis superkonsultanta lomu," raksta itāļu medijs "Corriere". "Tods strādātu kopā ar "Ferrari" prezidentu un Matiju Binoto komandas vadītāju, iesaistoties arī sportiskās politikas frontē. Acīmredzot Elkanam šī iespējamā sadarbība nešķita pietiekoši skaidri definēta un, zinot Toda personību, viņš nolēma no tās atteikties."

Tikmēr "Ferrari" šogad izlēmusi nesadarboties arī ar Valentino Rosi, lai gan abas puses pārrunājušas šādu iespējamību. Pēc "MotoGP" karjeras beigšanas 42 gadus vecais itālis nolēmis pilnībā pievērsties autosportam un zināms, ka aizvadīs pilnu sezonu "GT World Challenge" Eiropas čempionātā ar "Audi" automašīnu.

Rosi esot gribējis pārstāvēt "Ferrari" rūpnīcu izturības sacīkšu pasaules čempionātā, ieskaitot Lemānas 24 stundu braucienā, kur pagaidām rūpnīca startē GT klasē, bet drīzumā plāno debitēt "Hypercar" kategorijā. GT programmas vadība publiski neslēpj, ka vēlas sadarboties ar jaunākiem braucējiem, turklāt Rosi arī neesot pietiekamas pieredzes.

Izmantotie resursi:
GRAND PRIX 247 - F1 news all the time