Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:129, Did:0, useCase: 0

Amerikāņi noskatījuši iegādei divas F1 komandas

Juris Grīns
Juris Grīns

Amerikāņi noskatījuši iegādei divas F1 komandas
Amerikāņi labprāt investētu naudu "AlphaTauri" komandā. Foto: Motorsport.com

Laikā, kad arī "Formulu 1" ietekmējusi "Covid-19" radītā ekonomikas lejupslīde, amerikāņu investoru grupa "Sportstek Acquisition Corporation" plāno savā paspārnē pārņemt vienu no komandām. Zināmas arī galvenās pretendentes, kurās nauda varētu tikt ieguldīta.

Viens no šīs investīciju uzņēmuma dibinātājiem ir Tavo Helmunds, kurš panāca F1 trases uzbūvēšanu Teksasas pilsētā Ostinā. Arī iepriekš viņš izrādījis interesi par kādas F1 komandas iegādi - tā tas bija 2015. gadā, kad grūtībās nonāca "Manor", taču darījums toreiz nenotika.

"Autoweek" vēsta, ka Helmunds vēlas vienu no komandām pārņemt ar cilvēku, kurš jau toreiz plānoja kļūt par viņa partneri, un tas ir amerikāņu autosporta leģenda Maikls Andreti. Šobrīd Andreti, kurš savulaik guva lielus panākumus Amerikas formulu sacīkstēs un izmēģināja spēkus arī F1 čempionātā, ir īpašnieks vienai no vadošajām "IndyCar" komandām, kas startē arī rallijkrosā un "Formulā E".

"Kopš autosportista karjeras beigšanas Maikls pierādījis, ka ir pasaules klases komandas īpašnieks," stāsta Helmunds. "Nav šaubu, ka tas būtu tikai labāk, ja viņš strādātu arī F1 čempionātā."

Helmunds neslēpj, ka vislabprātāk naudu investētu "AlphaTauri" komandā, jo saredz tajā vislielāko attīstības potenciālu. Šobrīd komanda pieder "Red Bull", taču nav izslēgts, ka austriešu enerģijas dzērienu ražotājs varētu sadarboties ar "Sportstek Acquisition Corporation" kā investoru. Tāpat Helmunds nosauc "Sauber" vārdu, kas šobrīd startē ar "Alfa Romeo" rūpnīcas atbalstu, taču aizkulisēs baumo, ka šī sadarbība drīz varētu tikt šķirta.

Izmantotie resursi:
The fastest and most complete Formula 1 news blog!