Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:129, Did:0, useCase: 3

Mazepins: "Attiecībās ar Šūmaheru izgājām cauri grūtiem laikiem"

Juris Grīns
Juris Grīns

Mazepins: "Attiecībās ar Šūmaheru izgājām cauri grūtiem laikiem"
Miks Šūmahers un Ņikita Mazepins. Foto: Motorsport.com

"Haas" pilots Ņikita Mazepins atzīst, ka "Formula 1" debijas sezonā attiecības ar komandas biedru Miku Šūmaheru bijušas saspīlētas, taču tagad abi nomierinājušies un uztver viens otru neitrāli.

Uz 2021. gada sezonu gan Mazepins, gan Šūmahers ieradās kā debitanti, pirms tam aizvadījuši vairākas sezonas "Formula 2" seriālā. Lai gan viņu mašīna bija izteikti lēnākā, abi dažkārt uz riska robežas spraigi cīnījās savā starpā, bija arī vairāki incidenti un jauno censoņu starpā mēdza izcelties nesaskaņas. Visu vēl vairāk uzkurināja mediji un līdzjutēji sociālajos tīklos. Tagad Mazepins atzīst, ka abi izgājuši cauri grūtiem laikiem, bet attiecības starp komandas biedriem ir normālas.

"Kamēr viņš iepazina mani, bet es mēģināju iepazīt viņu, manuprāt, piedzīvojām grūtus laikus," saka krievu autosportists, miljardiera Dmitrija Mazepina dēls. "Katru reizi, kad izbraucu trasē, gribu, lai mana mašīna finišētu priekšā, un tā es esmu gribējis vienmēr. Un es nepārstāšu to gribēt, kamēr vien nepametīšu padoku un nepakāršu savu ķiveri pie sienas. Tomēr pašlaik mums ir ļoti neitrālas attiecības, kurās nav kāpumu un kritumu, tās ir stabilas. Un tas ir vienīgais veids, kā šajā čempionātā sasniegt labus rezultātus."

Pagājušajā sezonā Šūmahers kopumā sasniedza labākus rādītājus, lai gan punktus neizcīnīja neviens no viņiem. 16 sacīkstēs augstāk ierindojās Šūmahers, bet sešās - Mazepins, kamēr kvalifikācijās šis rādītājs bija vēl graujošāks - 20 pret 2. Vācu braucēja augstākais rezultāts sacensībās bija 12. vieta, kamēr krievu sportistam - 14. pozīcija.

"Esmu šeit, lai uzvarētu sacīkstēs," ambiciozi saka Mazepins. "Es zinu, ka pārredzamā nākotnē tas, iespējams, nenotiks, bet, lai tas īstenotos, ir jādabū iespējami labāka mašīna un jāspēj to savām vajadzībām noregulēt iespējami ātri. Un tam ir nepieciešami divi piloti. Esmu drošs, ka Miks domā tāpat, arī viņa prātā ir ambīcijas un mērķi, tādēļ mums kopā jāstrādā komandas labā. Un, ja godīgi, šķiet, ka dažreiz mēs abās garāžās cenšamies izdarīt pat vairāk nekā iespējams, lai sasniegtu šos mērķus. Protams, mums jāpiezemē sava pieeja, jābūt uzmanīgākiem, kad cīnāmies savā starpā, jo "Formulā 1" tas ir kritisks brīdis, kad kaut kas no tiek starp abām komandas mašīnām. Jā, es esmu komandas spēlētājs, bet, ja man būtu jāpadodas, es to nekad nedarītu."

Izmantotie resursi:
Motorsport.com: F1 News, MotoGP, NASCAR,...