Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:129, Did:0, useCase: 3

Hilkenbergs: "Jaunās F1 mašīnas ir sasodīti ātras"

Juris Grīns
Juris Grīns

Hilkenbergs: "Jaunās F1 mašīnas ir sasodīti ātras"
Foto: Aston Martin Racing

Lai gan iepriekš izskanējusi informācija, ka jaunās paaudzes "Formula 1" sacīkšu mašīnas būs par piecām līdz sešām sekundēm aplī lēnākas nekā līdzšinējās, Niko Hilkenbergs, pēc simulatorā gūtās pieredzes, apgalvo, ka tā ir krietni pārspīlēta prognoze.

Vācu autosportists Hilkenbergs, kurš jau vairākus gadus netiek pie līguma par iespēju startēt sacīkstēs, šogad ir "Aston Martin" oficiālais rezerves un simulatora pilots.

"No savas sākotnējās pieredzes varu teikt, ka jaunās mašīnas ir sasodīti ātras un varētu nebūt būtiski lēnākas par pagājušās paaudzes formulām," viņš atzīst. "Vismaz simulatorā arī nebija sajūtas, ka ar tām būs jābrauc kaut kā pavisam savādāk."

Hilkenbergu vairāk satrauc "Formula 1" vadības plāns ar jauno tehnisko noteikumu palīdzību padarīt cīņas ciešākas, kas varētu nedot cerētos rezultātus.

"Ātrums līkumos ir ārkārtīgi liels, tāpēc ir risks, ka joprojām sekotājiem būs jābrauc "netīrā" gaisā, un man ir grūti iztēloties, ka pie šāda ātruma būs viegli sekot priekšā esošajai mašīnai," viņš skaidro. "Lai vai kā, es ceru, ka mēs visi būsim pozitīvi pārsteigti."

F1 priekšsēdētājs Stefano Dominekali brīdina, ka pirmajā posmā cīņas varētu arī nebūt tik sīvas, kā sākotnēji solīts, jo var gadīties, ka kāda komanda būs atradusi veidu, kā legāli izmantot noteikumu nepilnības savā labā. Līdz ar to pastāv iespēja, ka varētu atkārtoties 2009. gadā pieredzētais, kad pēkšņi sāka dominēt "Brawn GP" komanda.

"Es nedomāju, ka pirmajā posmā cīņas būs ļoti ciešas," brīdina Domenikali. "Nekad nevar zināt, bet, iespējams, viena vai divas komandas varētu būt izvēlējušās iet atšķirīgu attīstības virzienu, ne gluži apiet noteikumus. Tomēr, ņemot vērā attīstības ierobežojumus un budžeta griestus, šo atstatumu citām komandām vajadzētu varēt ātri sadeldēt."

Izmantotie resursi:
grandpx.com

     [+] [-]

, 2022-01-16 19:38, pirms 4 mēnešiem
Pats Tu Hilkenbergs!