Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:129, Did:0, useCase: 0

Botass: "Es neizturēšos pret Hamiltonu kā Rosbergs"

Juris Grīns
Juris Grīns

Botass: "Es neizturēšos pret Hamiltonu kā Rosbergs"
Lūiss Hamiltons un Valteri Botass. Foto: Motorsport.com

"Mercedes" pilots Valteri Botass paziņojis, ka negatavojas ar savu komandas biedru Lūisu Hamiltonu iesaistīties "prāta spēlēs", kā to savulaik darīja Niko Rosbergs. Soms ir pārliecināts, ka viņam tas nekādas priekšrocības nedos.

Četrās sezonās, ko Hamiltons pavadīja vienā komandā ar Rosbergu, viņu attiecības nebija tās labākās, arī trasē abi dažkārt piedzīvoja sadursmes. Tomēr Rosberga pieeja un, neapšaubāmi, arī ātra braukšana ļāva viņam 2016. gadā kļūt par F1 pasaules čempionu. Uzreiz pēc tam sportists karjeru noslēdza, bet Rosberga vietā par "Mercedes" pilotu līdzās Hamiltonam kļuva Botass.

Daži uzskata, ka Botass kuru katru brīdi beidzot spēs iesaistīties cīņā par "Formula 1" titulu ar savu komandas biedru, turklāt viņam varētu palīdzēt arī psiholoģiskās spēles, ko savulaik savā labā prata izmantot Rosbergs.

"Manuprāt, mūsu komandas spēks ir tajā, ka mēs spējam strādāt kā komanda," šos apgalvojumus komentē Rosbergs. "Mēs, protams, varam smagi cīnīties savā starpā, bet varam pie tā arī apstāties. Un mēs labi saprotam, ka, ja spēsim sastrādāties, beigās komandai tas būs ieguvums. Mēs neslēpsim viens no otra regulējumus, datus vai kaut ko tādu. Komandas gars komandu sportā ir nenovērtējama lieta. Domāju, ka ir tiešām svarīgi, saglabāt motivāciju un neveicināt konfliktus."

Botass atbild tiem, kuri uzskata, ka viņam būtu jāpieņem Rosberga pieeja: "Daudzi cilvēki saka, ka man jāmainās kā Rosbergam. Bet es neesmu Rosbergs. Man labāk patīk runāt trasē un cīnīties tīri. Šajā laikā arī esmu paspējis iepazīt Lūisu un zinu, ka man nebūs nekādu priekšrocību, ja spēlēšu ar viņu psiholoģiskās spēlītes. Viņam tas būtu nepatīkami, bet es tādā veidā lieki tērētu savu enerģiju. Turklāt tad viņš vēl vairāk uzvilktos un sāktu braukt vēl ātrāk. Tas, kā lietas daru es, ir veids, kā gribu uzvarēt. Tas ir mans mērķis."

"Mercedes" komandas sastāvā šajās četrās sezonās Botass uzvarējis deviņos posmos, bet pēdējos divus gadus ieņēmis otro vietu kopvērtējumā. Hamiltons visas četras reizes kļuvis par čempionu.

Izmantotie resursi:
Motorsport.com: F1 News, MotoGP, NASCAR,...