Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:129, Did:0, useCase: 0

Bijušais F1 pilots: "Ar saviem līgumiem "Red Bull" smacē braucējus"

Juris Grīns
Juris Grīns

Bijušais F1 pilots: "Ar saviem līgumiem "Red Bull" smacē braucējus"
Foto: Red Bull Racing

Savulaik F1 čempionātā startējušais Kristijans Albērs atzinis, ka uzņēmums "Red Bull" ar saviem pilotiem gandrīz vienmēr slēdz pilnībā ierobežojošus līgumus, un vienīgais izņēmums esot Makss Verstapens, kuram ir normāls kontrakts.

"Problēma ir tāda, ka "Red Bull" līgumi ir pilotus smacējoši," intervijā holandiešu "De Telegraaf" atzina Albērs. "Vienīgajam, kuram nav noslēgta šāda vienošanās, ir Makss Verstapens, bet pārējiem ir nopietnas problēmas - viņi vienkārši nedrīkst doties nekur citur. Lai to izdarītu, nepieciešama onkuļa Marko piekrišana."

Par "Red Bull" pilotiem atbild Helmuts Marko, komandai ir apjomīga jauno talantu programma un arī pieder "AlphaTauri" vienība, kur šiem jaunajiem braucējiem dot iespēju attīstīties. Pēdējos gados gan redzams, ka stabili savu vietu "Red Bull" komandā saglabā vien Verstapens, kamēr viņa pārinieki vairākkārt mainījušies - no Daniela Rikjardo un Pjēra Gaslī līdz Aleksam Albonam un Serhio Peresam, kurš izņēmuma kārtā tika izvēlēts ne no "Red Bull" iekšienes.

Albērs kā īpašu piemēru min Gaslī, kurš tika paaugstināts uz "Red Bull" komandu, bet tad atkal tika nozīmēts startēt "AlphaTauri", kur, lai gan dažbrīd rāda sensacionālu sniegumu un vienreiz pat guvis uzvaru, tomēr nejūtas apmierināts.

"Ja paskatāties uz Gaslī sniegumu un uz viņa dzīvi ārpus F1 čempionāta, var redzēt viņa neapmierinātību," saka Albērs. "Visu cieņu, bet Pjērs jūt, ka "Red Bull" viņu ir piečakarējuši. Un es piekrītu, ka viņu attieksme pret saviem pilotiem ir ļoti necienīga."

Albērs atceras arī Kvjata likteni: "Tas puisis uzkāpa uz pjedestāla un nākamajās sacīkstēs viņu izmeta no komandas. Būsim atklāti - tam nebija nekādas jēgas. Tas ir tipiski Helmuta Marko garā, bet varbūt viņi mācās no savām kļūdām. Viņi pārstāja izdarīt spiedienu uz Albonu, tagad viņi nepresē Peresu, tātad, laikam ir mācījušies. Bet vienalga tur valda doktora Marko vecais austrieša stils. Ar Maksu gan viņi tā nerīkojas, jo tad viņiem būtu problēmas ar Josu."

Albērs pats F1 startēja no 2005. līdz 2007. gada, pārstāvot "Minardi", "Midland" un "Spyker" vienības.

Izmantotie resursi:
grandpx.news