Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:129, Did:0, useCase: 0

"Audi" rūpnīca izteikusi piedāvājumu pārņemt "McLaren" komandu

Juris Grīns
Juris Grīns

"Audi" rūpnīca izteikusi piedāvājumu pārņemt "McLaren" komandu
Foto: Sean Bull Design

"Volkswagen" grupa tuvākā mēneša laikā gatavojas pieņemt lēmumu par dalību F1 pasaules čempionātā sākot ar 2026. gada sezonu. Grupā ietilpstošās "Audi" rūpnīcas vadība jau esot tikusies ar "McLaren" īpašniekiem un izteikusi piedāvājumu iegādāties leģendāro sacīkšu komandu, raksta respektablais vācu izdevums "Auto Motor und Sport".

Kā zināms, "Volkswagen" gatavojas ienākt pasaules čempionātā uzreiz ar diviem saviem zīmoliem. Jau iepriekš klīda runas, ka "Audi" vēlas startēt ar savu rūpnīcas komandu, kamēr "Porsche" apmierinātu dzinēju piegādātājas statuss.

2026. gadā stāsies spēkā jauni tehniskie noteikumi attiecībā uz dzinējiem. Lai gan noteikumu aprises ir skaidras jau šobrīd, galīgie lēmumi vēl nav pieņemti. "Audi" un "Porsche" pārstāvji pēdējās nedēļās vairākkārt tikušies ar "Formula 1" vadību un FIA, apspriežot šos jautājumus. Pašlaik viss liecina, ka abas rūpnīcas patiešām ienāks čempionātā jau pēc dažiem gadiem.

"Auto Motor und Sport" raksta, ka "Volkswagen" grupas pārstāvji veikuši pārrunas jau ar četrām F1 čempionātā startējošajām komandām, izrunājot dažādus iespējamos sadarbības veidus. Šīs komandas esot "McLaren", "Red Bull", "Williams" un "Sauber".

Zināms, ka piedāvājums iegādāties F1 komandu izteikts "McLaren", taču britu vienības vadība neesot devusi pozitīvu atbildi. Nesen arī "McLaren" vadītājs Zaks Brauns izteicās, ka tuvāko gadu laikā F1 komandu vērtība strauji pieaugs un sasniegs miljarda eiro robežu, līdz ar to šobrīd pārdot komandas neesot izdevīgi. Nav arī zināms, vai "Audi" vēlas pārņemt visu "McLaren" grupu vai tikai tās sacīkšu nodaļu. Maz gan ticams, ka šāds darījums tiešām notiks.

Tikmēr zināms, ka "Porsche" varētu apvienoties ar nesen izveidoto "Red Bull" komandas dzinēju nodaļu "Red Bull Powertrains", kas līdz 2025. gada sezonas beigām uzturēs un attīstīs "Honda" ražotos motorus. No 2026. gada dzinējus šai vienībai jau varētu izstrādāt "Porsche".

Izmantotie resursi:
F1 News and Results | Latest 2021 Formula 1...