Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:129, Did:0, useCase: 0

"Mercedes" komanda neturpinās attīstīt šī gada F1 mašīnu

Juris Grīns
Juris Grīns

"Mercedes" komanda neturpinās attīstīt šī gada F1 mašīnu
Lūisa Hamiltona "Mercedes". Foto: Motorsport.com

Kamēr Makss Verstapens ir pilnīgi pārliecināts par nepieciešamību viņa "Red Bull" komandai turpināt uzlabot šī gada mašīnu, "Mercedes" vienība nedomā mainīt plānus un jau gandrīz pilnībā nodevusies darbam pie 2022. gada sacīkšu auto izstrādes.

Verstapenam šogad pavērusies lielāka iespēja kā jebkad kļūt par "Formula 1" čempionu. Pēc sešiem posmiem viņš ir kopvērtējuma līderis ar nelielu pārsvaru pār Lūisu Hamiltonu, kura pārstāvētā "Mercedes" nometne bijusi neuzveikta jau kopš 2013. gada. Verstapens uzskata, ka ir jāturpina ieviest uzlabojumi šī gada "Red Bull" modelim.

"Ja mēs gribam uzveikt "Mercedes" komandu, mēs nedrīkstam padoties," saka Verstapens. "Mums jāturpina mašīna apgādāt ar jaunām detaļām. Ja izredzes uz čempiontitulu ir tik labas, mums ir jāpaliek šajā spēlē. Būtu muļķīgi šobrīd kaut ko pamest, lai domātu tikai par nākamo gadu. Pat, ja visu koncentrēšanos veltīsim tam, kur ir garantija, ka nākamsezon ar pilnīgi jaunu mašīnu patiešām uzvarēsim? Par mūsu inženieriem esmu pārliecināts - viņi uztaisīs labu mašīnu arī tad, ja tam būs dots mazāk laika."

Pēc sacensībām Baku trasē "Mercedes" boss Toto Volfs pauda, ka komandas sniegums kļuvis nepieņemams, tomēr vēl krietni pirms tam viņš žurnālistiem neslēpa, ka šī gada mašīnas attīstīšana faktiski apturēta, lai visus spēkus veltītu nākamā modeļa izstrādei. Kā zināms, no nākamās sezonas "Formulā 1" būs spēkā jauni tehniskie noteikumi.

"Mēs jau esam izlēmuši par saviem attīstības plāniem," pēc Azerbaidžānas posma sacīja Volfs. "Netaisāmies visu apgriezt ar kājām gaisā tikai divu neveiksmīgu sacīkšu dēļ, sevišķi zinot, ka Monako un Baku trases mums jebkurā gadījumā ir nepiemērotākās. Tajā pašā laikā man jāatzīst, ka šobrīd strādājam zemāk par saviem ierastajiem standartiem. Ir nepieņemami, ka pēc pitstopiem zaudējam sekundi pēc sekundes, pirms atkal mašīna darbojas kā vajag. Mēs nevaram atļauties zaudēt tik daudz punktus."

F1 pasaules čempionāta kopvērtējumā pilotu ieskaitē Verstapenam šobrīd četru punktu pārsvars pār Hamiltonu, bet Konstruktoru kausā "Red Bull-Honda" iekrājusi jau par 26 punktiem vairāk nekā "Mercedes".

Izmantotie resursi:
grandpx.com