Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:129, Did:0, useCase: 3

Sods atņem Albonam pirmo vietu virtuālajā F1 posmā, uzvaru svin Rasels

Juris Grīns
Juris Grīns

Sods atņem Albonam pirmo vietu virtuālajā F1 posmā, uzvaru svin Rasels
Džordžs Rasels. Foto: Williams F1

Kamēr "Formula 1" sezona vēl nav sākusies, digitālajā vidē jau norisinās "Virtual Grand Prix" seriāls, kurā pgaidām aizvadīti pirmie divi posmi. Pēdējais no tiem notika virtuālajā Silverstounas trasē, kur uzvaru izcīnīja "Williams" pilots Džordžs Rasels.

Rasels pagājušajā sezonā uzvarēja četros posmos un tika kronēts par virtuālo F1 čempionu, bet šīs sezonas pirmajā posmā, kas notika "Red Bull Ring" trasē, nepiedalījās. Toreiz uzvaru guva Enco Fitipaldi ("Haas"), bet pirmajā trijniekā iekļuva arī Stofels Vandūrns ("Mercedes") un Arturs Leklērs ("Ferrari").

Virtuālajā Lielbritānijas "Grand Prix" izcīņā "mājinieks" Rasels startēja piektais, bet drīz vien jau atradās trešajā pozīcijā, līdz boksu apmeklējumiem braucot cieši aiz "Red Bull" testpilota Aleksa Albona. Abi noķēra un pēc pitstopiem apdzina kvalifikācijas uzvarētāju Kelamu Ailotu no "Ferrari" un uzsāka divkauju savā starpā.

Par atkārtotu trases robežu pārkāpšanu Albons saņēma trīs sekunžu sodu un tas cīņu nosvēra par labu Raselam. Šķita, ka Rasels uzvaru izcīnīs arī bez šī soda saņemšanas, kad "Hangar" taisnē apdzina savu sāncensi, bet Albons pēdējā no 26 apļiem līderpozīciju atguva, apdzīšanu veicot "Stowe" līkumā pa ārmalu.

Rasels finišēja mazāk par sekundi aizmugurē, līdz ar to oficiālajos rezultātos ieguva pirmo vietu, kamēr Albons atkrita uz otro. Lai gan arī "Formula 2" pilots Ailots saņēma trīs sekunžu sodu, viņam izdevās izcīnīt trešo vietu, pārspējot "Haas" komandu pārstāvošos brāļus Pjetro un Enco Fitipaldi. Pirmo sešinieku noslēdza "Red Bull" junioru programmas pilots Liams Lavsons.

Virtuālās Lielbritānijas GP rezultāti:

VietaPilotsKomanda
1.Džordžs RaselsWilliams
2.Aleksandrs AlbonsRed Bull
3.Kelams AilotsFerrari
4.Pjetro FitipaldiHaas
5.Enco FitipaldiHaas
6.Liams LavsonsRed Bull
7.Nikolā LatifiWilliams
8.Roberts ŠvarcmansFerrari
9.Bens DeilijsMcLaren
10.Luka SalvadoriAlphaTauri
11.Tibo KurtuāAlfa Romeo
12.Džimijs BrodbentsMcLaren
13.Vitantonio LjuciAlphaTauri
14.Džeks MakdermotsAlfa Romeo
15."Theamusante"Alpine
16."Squeezie"Alpine