F1 nākotnes vīzija: zemākas izmaksas, lētāki motori un aizraujošākas sacīkstes
Neilgi pirms Bahreinas "Grand Prix" izcīņas, kas notiks šo svētdien, F1 pasaules čempionāta vadība komandām prezentējusi nākotnes vīziju, paziņojot par vēlmi padarīt izmaksas zemākas, dzinējus - vienkāršākus, kā arī uzlabot sacīkšu skatāmību.
F1 priekšsēdētājs Čeiss Kerijs un čempionāta motoru sporta nodaļas vadītājs Ross Brauns Sahiras trasē tikās ar visu desmit komandu vadītājiem, pusotras stundas laikā izklāstot savu redzējumu par to, kādā virzienā nākotnē būtu jāattīstās. Piecas galvenās jomas, kas tika apspriestas, bija ienākumu pārdale, čempionāta vadīšana, sportiskie un tehniskie noteikumi, kā arī motori un izmaksas.
F1 īpašniece "Liberty Media" jau 2021. gadā grib ieviest lētākus un vienkāršākus, bet tajā pašā laikā skaļākus un jaudīgākus motorus un tā komponentes, līdz ar to samazinot arī nepieciešamību pēc starta vietu sodiem, ko šobrīd piloti tehnisku problēmu rezultātā saņem regulāri. Jaudas agregāti aizvien būs ar hibrīdtehnoloģijām, taču katram ražotājam būs iespēja radīt unikālu motoru. Tāpat izteikta pamatota cerība, ka jaunie noteikumi attiecībā uz dzinējiem piesaistītu "Formulai 1" jaunus ražotājus, turklāt klientu komandām būtu jāpiegādā tādi paši dzinēji, kādus izmanto rūpnīcu vienības.
Lai gan tiks ieviestas atsevišķas standarta detaļas, kopumā komandām aizvien būs iespēja radīt atšķirīgas mašīnas, kas arī turpmāk paliks viena no galvenajām čempionāta vērtībām. Tomēr notiks vērienīgs mēģinājums samazināt komandu tēriņus, lai netiktu tik daudz domāts, cik daudz var tērēt, bet gan - kā labāk iztērēt pieejamos līdzekļus, vēlas "Liberty Media".
Nākotnē plānots izveidot godīgāku sistēmu, kā sadalīt naudas balvas starp komandām. Tikmēr tehniskajā ziņā tiks piedomāts, lai ar nākotnes mašīnām būtu iespējams vairot cīņu trasē, līdz ar to uzlabotos apdzīšanu skaits un citas skatītājiem svarīgas nianses. Tāpat kā līdz šim, stūrakmens čempionātā aizvien būs inženiertehnoloģijas, taču cīņai par uzvarām jādominē pilota spējām. Standartizētas tiks tās mašīnas detaļas, kas fanu acīm nav pamanāmas, kamēr aerodinamikas, dzinēju izstrādes, piekares un citās jomās aizvien katra komanda būvēs savas tehnoloģijas un līdz ar to arī mašīnu ātrums aizvien būs atšķirīgs.
Tiks arī vienkāršota sadarbība starp komandām, Starptautisko Automobiļu federāciju (FIA) un F1 vadību.
Izmantotie resursi:
Motorsport.com: F1 News, MotoGP, Le Mans...
-1 [+] [-]
Tikai tribīnes tukšākas un stipri mazāki ieņēmumi arī būs.
+1 [+] [-]