Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:129, Did:0, useCase: 3

F1 čempiona Hamiltona ātrums motocikla testos nobiedē komandu

Juris Grīns
Juris Grīns

F1 čempiona Hamiltona ātrums motocikla testos nobiedē komandu
Hamiltons piedalās WSBK motocikla testos. Foto: Facebook.com/LewisHamilton

2018. gada sezonas F1 pasaules čempions Lūiss Hamiltons ir aizvadījis "Yamaha" sacīkšu motocikla testus, kuros sevi labi pierādījis, pat nobiedējot apkārtējos ar savu ātrumu.

Hamiltonam šomenes bija iespēja testēt vienu no "Yamaha" rūpnīcas motocikliem "YZF-R1", ar kādiem tiek startēts superbaiku pasaules čempionātā (WSBK). Brits jau iepriekš bija testējis motošosejas motociklus, tādēļ ar nelielo iekrāto pieredzi jau centās pabraukt ātrāk nekā to gaidīja komanda. Trasē devās arī "Yamaha" oficiālie braucēji Mihaels van den Marks un Aless Lavss.

"Lūiss jau bija aizvadījis divas testu dienas uz šī motocikla, un cilvēki komandā bija visai uztraukušies par viņa ātrumu šajā reizē," atklāj Van der Marks. "Viņš bija ļoti ātrs, taču viņam nebija sava braukšanas stila, tādēļ komanda ieteica smelties padomus no profesionāļiem. Pirmajā dienā es mēģināju panākt, lai viņš brauc lēnāk. Man bija viņš jāaptur, jo Lūiss nemaz nebaidās un līkumus mēģināja izbraukt tikpat ātri kā ar savu mašīnu. Otrajā dienā daudz strādājām pie braukšanas stila. Lai gan šie testi bija tikai labai laika pavadīšanai, viņš bija ļoti motivēts mācīties. Viņš uzdeva daudz jautājumus un gribēja iemācīties pēc iespējas vairāk."

Van der Marks, kurš šogad ieguva trešo vietu WSBK kopvērtējumā, atzīst, ka Hamiltons varētu startēt motošosejas sacīkstēs: "Kā redzat, baiļu viņam nav. Tāpat var redzēt, ka viņš par sevi nemaz nešaubās, lai gan daudziem ir nelielas šaubas par sevi, tādēļ viņš dara to, ko ir nodomājis. Tāpat ir arī tad, kad viņš brauc ar mašīnu - tas ir dabisks talants. Protams, viņš varētu braukt sacīkstēs ar motociklu, bet es nemāku teikt, cik vēl ātrāks viņš varētu būt. Zinu, ka ir rezerve, bet ir grūti prognozēt, ko viņš varētu paveikt uz motocikla. Šobrīd viņš ir veicis testus četras dienas un ir septiņas sekundes aplī lēnāks par mums. Viņš ir daudz ātrāks par citiem, kas piedalās šādos trases dienas testos. Redzams, ka viņš ir īpašs talants, bet nezinu, vai viņš gribētu braukt ar motocikliem uz pilnu slodzi."

Šovasar Hamiltons veica arī "MotoGP" motocikla testus kopā ar "LCR Honda" komandas braucēju Kelu Kračlovu, Heresas trasē arī piedzīvojot nelielu kritienu.

Tāpat jāpiemin, ka savulaik ar motošoseju bija aizrāvies septiņkārtējais F1 čempions Mihaels Šūmahers, kurš pat piedalījās atsevišķās sacīkstēs.

Izmantotie resursi:
motorsport.com