Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:9, Did:0, useCase: 0

Ārste: "Neviens tam neticēja, bet Dzanardi atkal spēj runāt"

Juris Grīns
Juris Grīns

Ārste: "Neviens tam neticēja, bet Dzanardi atkal spēj runāt"
Alekss Dzanardi. Foto: Motorsport.com

Bijušais autosportists Alekss Dzanardi, kurš pagājušajā vasarā cieta smagā negadījumā, pirmo reizi kopš šī notikumi atkal spēj runāt, pavēstījusi viņu ārstējošā ārste.

Pagājušā gada jūnijā, braucot ar ratiņkrēslu, Dzanardi uz publiskā ceļa sadūrās ar automašīnu, kā rezultātā guva dzīvībai bīstamas galvas traumas. 54 gadus vecais sportists pārcieta vairākas operācijas, atradās komas stāvoklī, bet vēlāk no slimnīcas Sjēnā tika pārvests uz rehabilitācijas klīniku netālu no Komo. Veselības stāvoklim pasliktinoties, Dzanardi nonāca intensīvās terapijas nodaļā Milānā, bet, kad veselības stāvoklis kļuva stabils, tika pārvests uz klīniku netālu no viņa mājās Padujā.

Lai gan bieži šāda veida traumas cilvēki nepārdzīvo, tiek ziņots, ka šobrīd Dzanardi ne vien atguvis spēju redzēt un dzirdēt, bet arī spējīgs atpazīt cilvēkus un pat atsācis runāt.

"Tas bija ļoti emocionāls brīdis, kad viņš sāka runāt, jo neviens neticēja, ka tas notiks," intervijā laikrakstam "Corriere della Sera" sacīja neiropsiholoģe Federika Alemanno, kura daudz laika pavadījusi kopā ar Dzanardi viņa atlabšanas procesā. "Viņš ir atgriezies un spēj komunicēt ar savu ģimeni."

Pagājušā gadsimta deviņdesmitajos gados Dzanardi vairākas sezonas aizvadījis "Formulā 1", kur pārstāvēja tādas komandas kā "Jordan", "Minardi", "Lotus" un "Williams", taču lielus panākumus neguva. Viņa augstākie sasniegumi nāca Amerikas CART seriālā, kur itālis divreiz kļuva par čempionu. Karjera aprāvās 2001. gadā Vācijā, Lauzicas trasē, kur avārijā Dzanardi zaudēja abas kājas. Neskatoties uz to, vēlāk viņš atgriezās autosportā, startējot ar modificētām mašīnām un piecas sezonas pavadīja pasaules salonautomobiļu čempionātā (WTCC), uzvarot arī vienās no sacīkstēm.

Dzanardi arī aizrāvās ar ratiņkrēslu sacensībām, kur guva augstus sasniegumus - četras Zelta medaļas Paraolimpiskajās spēlēs un 12 reizes uzvarēja pasaules čempionātā.

Izmantotie resursi:
The fastest and most complete Formula 1 news blog!