Balcers vienā virknējumā ar kluba leģendu Marlo, "Sharks" izglābjas un uzvar
Savu otro spēli Nacionālās hokeja līgas (NHL) komandas Sanhosē "Sharks" rindās šorīt aizvadīja latviešu uzbrucējs Rūdolfs Balcers, Kalifornijas klubu duelī "haizivīm" panākot neizšķirtu tikai 45 sekundes līdz pamatlaika beigām un pēcāk ar 4:3 pēcspēles izgājienu sērijā pieveicot vietējo Losandželosas "Kings".
23 gadus vecais Balcers šorīt cīnījās vienā virknējumā ar 18 gadus vecāko "Sharks" leģendu Patriku Marlo un Rūdolfs vienaudzi Noā Gregoru. Latvietis uz ledus pavadīto astoņu minūšu un 32 sekunžu laikā veica divus spēka paņēmienus un bloķēja vienu pretinieku metienu pa vārtiem.
Sanhosē vienība šorīt teicami aizvadīja pirmo periodu, dominējot laukumā (metienos "Sharks" ieguva pārsvaru 12-4) un gūstot pa vārtiem tā sākumā un beigās. 80. sekundē no vārtu priekšas pēc Raiena Donato piespēles izcēlās Timo Maiers, bet nedaudz vairāk nekā divas minūtes līdz trešdaļas izskaņai Logans Kutūrs līdzīgā pozīcijā pēc atjautīgas Patrika Marlo piespēles dubultoja viesu pārsvaru - 2:0.
Turpinājumā iniciatīvu pārņēma "Kings", kas otrajā trešdaļā likvidēja deficītu uz tablo - ātra uzbrukuma noslēgumā Anže Kopitars izslidināja ripu caur "Sharks" vārtsarga Martina Džounsa kājsargiem, bet Dastins Brauns skaitliskajā vairākumā bija pirmais pie Džounsa atvairītās ripas - 2:2. "Sharks" šajā trešdaļā izpelnījās trīs noteikumu pārkāpumus pēc kārtas.
Trešā perioda sākumā "Sharks" neizmantoja vairākumu, drīz vien Braunam gūstot savus otros vārtus spēlē un pirmoreiz priekšgalā izvirzot "Kings" komandu - 3:2. Lai gan "Sharks" laukumā rādīja visnotaļ labu sniegumu, tomēr ilgi veiksme stāvēja Losandželosas hokejistu pusē. Pēdējā minūtē, viesiem cīnoties ar sešiem laukuma spēlētājiem, "Sharks" izdevās izglābties, kad burzmā vārtu priekšā ar atkārtotu metienu izcēlās Evanders Keins - 3:3.
Pagarinājumā milzīgs pārsvars piederēja "Sharks", Sanhosē vienībai piecu minūšu nogrieznī izdarot astoņus (!) metienus pa vārtiem, taču mājiniekus glāba vārtsargs Kelvins Pītersens. "Sharks" trešo spēli pēc kārtas izspēlēja bullīšu sēriju, kurā šoreiz vienīgais precīzais metiens padevās Loganam Kutūram. Kanādietis sagādāja "Kings" piekto zaudējumu pēc kārtas.
Rietumu divīzijas kopvērtējumā abas komandas ieņem pēdējās divas vietas. "Sharks" ar 11 punktiem tikpat mačos ir septītā, kamēr "Kings" ar 12 cīņās iekrātiem deviņiem punktiem ir astotā. 12. februāra rītā "Kings" haizivis uzņems vēlreiz.
+2 [+] [-]
-1 [+] [-]
-1 [+] [-]
-3 [+] [-]
-1 [+] [-]
[+] [-]
-1 [+] [-]
[+] [-]
+1 [+] [-]
[+] [-]
-2 [+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
Neko darīt laikam jau citas iespējas nebūs , kā jāizcīna vieta sastāvā . Ir vēl viena iespēja ... Rūdim jāiet pie trenera un ''jādod padoms'' kad partnerus jāliek blakus tie paši labākie kādi komandā ir , lai varētu parādīt ko spēj , bet nekādā gadījumā nedrīkst viņu pasarg dievs likt 4. maiņā ar mazu spēles laiku !!!!!
[+] [-]
Tā ka iespējas būs un jāturpina tik strādāt. Ja komandā būs 20 superzvaigznes varbūt nesanāks uzreiz tikt pie kārotās scorera pozīcijas. Varbūt sanāks.
Zemgus piemēram arī neko īsti nerādīja, bet viņa disciplīna komandā bija svarīgāka kā punkti.
Bļugeram veicās, viņš komandas vājajā posmā atnāca kā topošs scoreris.
Karsumam un Ķēniņam itkā bija visas kārtis, bet nebija spēja audzēt spējas - sasniedza tādu 20-gadnieka "esmu reāli spēcīgs un skrienu ar galvu sienā" līmeni, NHL tika, bet parādīt neko nevarēja, jo neprata attīstīties.
Dauziem letiņiem vispār nav bijis nekas no tā NHL laika (Bārtulis piemēram) kādi bija, tādi auni palika.
Vienīgais neveiksmīgais piemērs laikam ir Daugaviņš - bija gan spēks, gan harizma, gan skills, gan šovmeņa instinkts (kautiņš ar kuldu & shootouti), gan spēja nem*žt (pateica - via nu dodat NHL laiku, jeb es tinos), un vienkārši kosmiskas sakritības rezultātā viņam beigās nācās aiziet - bija vienkārši bišku labāki komandas biedri un gadījās konkurēt ar lētiem bet skillotiem draftiem/maiņām.
Un kas Daugavam ir šobrīd? viens no KHL top spēlētājiem - jo nemet plinti krūmos. Balceram ar galvu viss kārtībā, domāju, ka viņš izspiedīs no sevis ļoti daudz ko, neatkarīgi kā karjera pagriezīsies.
P.s. man patīk, kā visus uztrauc Blacers, tajā pašā laikā tas, ka Kivlenieks sēž uz sētas starp NHL/AHL jau gadu bez reālām iespējām izkonkurēt Korpisalo & Merzļikinu, - tas gan ir ok, un tur jau nav ko daudz pļerkstēt.
+1 [+] [-]
Zemgus, ar visu to, ka nav baigi rezultatīvākais uzbrucējs, kopš ienākšanas BUF komandā, ir 5. rezultatīvākais spēlētājs. Nemaz nerunājot par visu pārējo. Ja tiešām būtu tā, ka Girgensons "neko nerāda", tad viņš nesāktu NHL spēlēt 19 gados un bez pārtraukumiem tur neatrastos līdz pat šai dienai.
Bļugers Ziemeļamerikā NEKAD nav saukts par topošo skoreri. Viņš no videnes laikiem tika pozicionēts kā divvirzienu centrs, kurš var spēlēt ļoti dažādu hokeju.
Un, ja par Daugaviņu, Karsumu un Ķēniņu runājam, tad lielākā problēma bija viņu pašu noguršana no tās nebeidzamās sevis pierādīšanas un sišanās par kaut kādiem iespējamajiem, bet ne tuvu ne garantētajiem labumiem.
Tas pats Bļugers līdz debijai NHL gaidīja 7 gadus (no drafta) un vēl aizvien, pirms šīs sezonas, teica, ka viņa galvenais mērķis ir spēlēt labāk un nostabilizēties komandas pamatsastāvā. Turklāt, viņš visu šo laiku, kad bija profesionālis, spēlēja par ļoti mazām naudām un nekādus ultimātus neizvirzīja (visi trīs iepriekšminētie gan sāka "kačāt pravas").
Es nekādā gadījumā nesaku, ka Teodors ir malacis, bet pārējie - lūzeri, jo katrs pats izvēlas to hokeju, kas viņam ir izdevīgāks un labāks. Daugaviņš, Ķēniņš un Karsums nevienā brīdī arī nebija pazuduši Eiropas hokejā, tāpēc, gan jau, ka pareizi darīja, ka neturpināja pa NHL sisties, taču no NHL perspektīvām - viss bija tā kā bija.
Bārtulis - Filadelfijas hokejā viņš nevarēja iejusties un tāpēc arī netika pie nopietna spēles laika. Tas nav stāsts, ka neko neuzlaboja. Vienkārši tas nebija viņa hokejs.
Balceram situācija patiesībā ir diezgan labvēlīga - ir tikai jāspēlē un jābūt noderīgam komandai, turklāt, nav jau arī tā, ka viņš visos spēles aspektos būtu labs un viņam nebūtu ko uzlabot. Viņa vieta komandā šobrīd, ņemot vērā lielo pauzi un to, ka viņš ienāca tajā jau sezonas gaitā, ir atbilstoša, būtu brīnums, ja viņš uzreiz, kā te daži fantazē, tiktu likts 1. maiņā, vairākumā, OT utt.
[+] [-]
Ovečkins, piemēram, spēlē 20:10 vidēji spēlē.
[+] [-]
[+] [-]
NHL komandām ir pie vienas vietas kas tu esi bijis Latvijā, Norvēģijā, junioros vai AHL. Viņiem ir robs sastāvā un viņiem vajag spēlētāju, kas šo robu aizpilda. Ja vari vēl kaut ko papildus izdarīt - labi, malacis, varbūt, kādreiz noderēs, bet pagaidām dari, ko liek.
Lielais vairums NHL spēlētāju kādā karjeras posmā ir bijuši lieli un produktīvi uzbrucēji. Zemugs USHL vāca pa punktam spēlē, piemēram, bet NHL viņam tādas teikšanas un arī prasmju nav.
Arī visi Balcera kolēģi SJS divās pēdējās maiņās ir sevi rādījuši kā rezultatīvi čaļi junioros un minorlīgās. Taču tam nav nekādas nozīmes. Pirmkārt, NHL konkurences un meistarības līmenis ir augstāks, otrkārt - komandai vajag dažādus spēlētājus, nevis visus, kuri gaidīs, kad varēs paspēlēt uzbrukumā.
Un patiesībā te stāsts ir visai vienkāršs - vai nu tu ej, cīnies un sities, cerot, ka kādu dienu viss nostāsies tev par labu, vai izvēlies karjeru veidot pa citiem ceļiem, t.i., Eiropā.
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
Zin, kur ir lielākā uztveres problēma? Cilvēki par PRO sportu spriež no savas pieredzes, kas reti kad ir tālāka par skolas laiku sporta pulciņiem. Nu, daži amatieru sporta pieredzi ņem par pamatu.
Tur tiešām ir tā, ka tie, kas vairāk met, spēlē vairāk, tie, kam ar uzbrukumu neiet, pilda pārējos uzdevumus.
PRO sports ir darbs, tāds pats kā cits. Ja tu atnāc uz darbu un tev priekšnieks saka, ka ir jārok grāvis, tu roc grāvi. Un visiem ir pie vienas vietas, ka tu, iespējams, esi ļoti labs daiļdārznieks. Tev maksā par grāvju rakšanu. Kad un ja pienāks laiks stādīt puķes, ok, bet pagaidām - roc grāvi.
Girgensona veikums izlasē nav nemaz tik slikts. Jā, nav pirmās maiņas superuzbrucējs, taču, kopš sava pirmā PČ viņam vārtu ir tikpat cik Balceram vai Ķēniņam.
Paskatamies uz uguņošanu no citas perspektīvas - Bļugers visu laiku ir bijis kaplis, bet izlasē sevi parādīja kā gana rezultatīvu čali. Girgensons arī golus met tīri labi (un arī NHL viņš vairāk ir metējs, nekā piespēlētājs).
Rezultativitātes cipari ir viena lieta, cita - visa tā spēles izpratne, ātrums, prasmes, kas viņiem ir vajadzīgas NHL. Tās noder vienmēr un visur, tāpēc, ja šamiem iedod lielāku teikšanu un brīvību uzbrukumā, tad nekas tur pēkšņi sliktāks nepaliks.
[+] [-]