Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:742, Did:0, useCase: 3

Vītoliņš izsaka nožēlu par divu hokejistu zaudējumu Latvijas izlasei

Rolands Eliņš

Vītoliņš izsaka nožēlu par divu hokejistu zaudējumu Latvijas izlasei
Latvijas izlases galvenais treneris Harijs Vītoliņš. Foto: Romāns Kokšarovs/F64

Latvijas hokeja izlases galvenais treneris Harijs Vītoliņš īsā sarunā ar portālu Sportacentrs.com pauda nožēlu par dažu Latvijas hokejistu izvēli pievienoties Krievijas klubiem, lai gan viņi skaidri apzinās, ka līdz ar šo soli atvadās no Latvijas valstsvienības.

Jānis Kalniņš un Nikolajs Jelisejevs, hokejisti, kuri šogad pārstāvēja Latvijas izlasi olimpiskajās spēlēs un Jelisejevs spēlēja arī pasaules čempionātā, noslēguši līgumus ar KHL klubiem un nepārprotami pauduši savu nodomu pārstāvēt šīs komandas gaidāmajā KHL sezonā. Latvijas sporta likums paredz, ka spēlētāji, kuri piedalīsies Krievijas un Baltkrievijas sacensībās, vairs nevar pārstāvēt izlasi. Kā liecina IZM un LHF interpretācija, pagaidām tas nav noticis (viņi vēl nav devušies laukumā kaut pārbaudes spēlē), un LHF prezidents Aigars Kalvītis portālam Sportacentrs.com norādīja, ka izlases kandidātu izvēle ir galvenā trenera kompetencē, un tas ir spēkā arī šaubīgajos gadījumos, proti, par spēlētājiem, kuri piekrituši šobrīd spēlēt Krievijā, bet kuru dalība izlasē nav konkrēti aizliegta ar likumu.

Izlases galvenais treneris Harijs Vītoliņš tika sazvanīts aizņemtā brīdī, taču piekrita īsi ieskicēt savu nostāju minēto Latvijas izlases spēlētāju sakarā.

"Latvijas izlasei šis ir divu spēlētāju zaudējums, un par to ir ļoti žēl," teica Vītoliņš. "Noteikumi visiem bija skaidri zināmi, un viņi – Kalniņš un Jelisejevs - izvēlējās šādu ceļu, un par to man ir žēl."

Vītoliņš sarunā piesauca konkrēti divus spēlētājus. Pēc atgādinājuma, ka tika ziņots arī par Mika Indraša noslēgtu līgumu ar "Spartak", ko spēlētājs pats gan vēlāk noliedza, Vītoliņš Indraša tēmai īsti pagaidām nevēlējās pieskarties.

"Viss šobrīd liecina par to, ka būs divi spēlētāji, kuri izlasē nedrīkstēs spēlēt, par viņiem tad viss būs skaidrs," atbildēja Vītoliņš. "Kas notiks gadījumā, ja LHF nepieļauj pārejas apstiprinājumu un viņi tomēr netiek laukumā KHL mačos? Nu, ja pēc likuma spēlētājs ir pieejams izlases pārstāvēšanai un viņš pēc savas kvalitātes atbilst Latvijas izlasei, tad jā, viņa kandidatūra tiks izvērtēta."

"Saprotu, kāpēc ir interese par šo jautājumu, taču tas būtībā vēl nav aktuāls," teica izlases treneris. "Latvijas izlasei šosezon pirmais sasaukums būs tikai rudenī, līdz tam vēl ir daudz laika, un esmu pārliecināts, ka rudenī būs skaidrība par to, kurš kur ir spēlējis vai vēl spēlē. Tad arī runāsim par konkrētu spēlētāju izvēli izlasei un izvērtēsim visas situācijas. Kā jau tas vienmēr tiek darīts ar izlases kandidātu sarakstu. Bet pagaidām nevēlos spekulēt, kas notiks ar šiem hokejistiem un kāda izvērtīsies viņu situācija, ja kaut kādā scenārijā viņi Krievijā tagad nemaz neuzspēlē."

LHF ģenerālsekretārs Roberts Pļāvējs ceturtdienas rītā portālam Sportacentrs.com apstiprināja, ka konkrēti šobrīd Kalniņš un Jelisejevs vēl Latvijas sporta likumu nav pārkāpuši, taču arī viņš nevēlējās izteikties par scenāriju, kurā LHF nepieļauj pārejas apstiprināšanu (kā federācija ir publiski apņēmusies darīt) un Kalniņš un Jelisejevs ir juridiski tiesīgi pārstāvēt izlasi. "Tā šobrīd ir situācija, kas vēl nav notikusi, un pagaidām nav dienas kārtībā apspriešanai, jo var arī nemaz nepienākt."

LHF arī ceturtdienas pusdienlaikā vēl nav saņēmusi pārejas apstiprināšanas pieprasījumus Kalniņa un Jelisejeva gadījumā IIHF transfēru sistēmā, apstiprināja Pļāvējs. Viņš gan norādīja, ka tā ir normāla situācija un šādiem pieprasījumiem nav jāpieskaņojas brīdim, kad tiek noslēgts vai izziņots līgums.

1 2 50 komentāri

  +3 [+] [-]

, 2022-07-14 14:06, pirms gada
Da pa ko tur tagad cepties. Katru dienu ceps rakstur ar smirdinatajiem kas raudās par divu duriku izvēli.. Jāatcerās, ka tā ir virtuālā nauda līgumā. Nevienu kapeiku vēl nav saņēmuši lai teiktu ka ir lielais kāposts... Lai tik sūkā Putlera desu.

  -2 [+] [-]

, 2022-07-14 14:10, pirms gada
Man jau šķiet, ka vairāk būtu jāskatās uz līguma parakstīšanas faktu, nevis iešanu laukumā.
Slēpts komentārs: pernambucan0

  +5 [+] [-]

, 2022-07-14 14:36, pirms gada
pernambucan0 rakstīja: Nekas tur nav zaudēts! Atceļ likumu un vīri dragā izlasē ka prieks skatīties!
Ja tā utopija arī notiktu,tad kā nu kuram prieks skatīties

     [+] [-]

, 2022-07-14 14:41, pirms gada
Kārtēja LV ziepju opera.... nēesam saņemuši, domāsim , skatīsim, dalīsim , rezināsim.... bezmugurkaulnieki - VISI....
Ja prom tad prom un punkts, lai spēlē kaut jaunieši bet tie būs ar attieksmi un pašcieņu.

  +6 [+] [-]

, 2022-07-14 14:42, pirms gada
Kāda iziešana laukumā !!! Līgums ir juridisks dokuments , kura nosacījumi jāņem vērā un jāpilda visām iesaistītām pusēm . Parakstot līgumu tu esi uzņēmies saistības kuras pildīsi .
Līdz ar to nekādām spēlēšanām , treniņiem vai kam citam nav nozīmes !!!
Juridiskam dokumentam TIKAI ir nozīme pārējais stulbas neveiklas māžošanās !

  +3 [+] [-]

, 2022-07-14 14:43, pirms gada
Diskusiju virzītājs Edgars rakstīja: Man jau šķiet, ka vairāk būtu jāskatās uz līguma parakstīšanas faktu, nevis iešanu laukumā.
var jau ņemt, ja grib diskrefditēt valstsvienību

  +5 [+] [-]

, 2022-07-14 14:47, pirms gada
zelts rakstīja: Kārtēja LV ziepju opera.... nēesam saņemuši, domāsim , skatīsim, dalīsim , rezināsim.... bezmugurkaulnieki - VISI....
Ja prom tad prom un punkts, lai spēlē kaut jaunieši bet tie būs ar attieksmi un pašcieņu.
nesaprotu ko tu gribēji dzirdēt no vatainās pederācijas un kremļa pakalpiņiem?
paklausies intervijas kādas viņiem putas iet, kad žurnālisti uzdod neērtus jautājumus

  +4 [+] [-]

, 2022-07-14 15:10, pirms gada
Diskusiju virzītājs Edgars rakstīja: Man jau šķiet, ka vairāk būtu jāskatās uz līguma parakstīšanas faktu, nevis iešanu laukumā.
Neaizmirsīsim, ka Vītoliņš reiz brīvi vilka Georga lenti. Vienīgais iemesls, kāpēc Елисеев un Калныньш nespēlēs Latvijas izlasē ir Latvijas likums, nevis Vītoliņa izvēle.

  +2 [+] [-]

, 2022-07-14 15:10, pirms gada
Es izsaku nozelu par to, ka Vitolins var vadit Latvijas izlasi un vispar atrasties Latvija

  +5 [+] [-]

, 2022-07-14 15:21, pirms gada
Kalvītis saka, ka izvēle pat šaubīgos gadījumos ir trenera rokās. Kā to īsti saprast? Indrašis skaitās tas šaubīgais variants, vai kā? Pat ja kkas mainās likuma vai kādā citā sakarā ar tiem īpatņiem, kuri reāli uzspēlēs pie utainajiem, viņus nobarot no izlases vajag jebkurā gadījumā. Jo līgums noslēgts kara laikā. Kalvītis lupata un utaino dibenlaiža kā vienmēr. Bet nu ko citu gaidīt no viņa

  +1 [+] [-]

, 2022-07-14 15:22, pirms gada
*nobanot

  -2 [+] [-]

, 2022-07-14 15:23, pirms gada
Manuprāt, Vītoliņš var vadīt izlasi, bet Kalvītis gan būtu jāpadzen no LHF prezidenta amata, viņš ir pārdevies krieviem.

     [+] [-]

, 2022-07-14 15:39, pirms gada
Kā starp citu beidzās ar huļibābu, trenēs vai netrenēs VHL? Bija baumas

  +5 [+] [-]

, 2022-07-14 15:47, pirms gada
otins rakstīja: Manuprāt, Vītoliņš var vadīt izlasi, bet Kalvītis gan būtu jāpadzen no LHF prezidenta amata, viņš ir pārdevies krieviem.
Vai tad Garijs nebija pardevies un vel ta Kolorado lenta? Vai ari tas aizmirsts vai neskaitas?
Slēpts komentārs: otins

  +6 [+] [-]

, 2022-07-14 15:53, pirms gada
otins rakstīja: Tad Krievija vēl nebija fašistiska un teroristiska valsts
Krimu un Donbasu okupēja moskovijas liberāļi

  +2 [+] [-]

, 2022-07-14 16:00, pirms gada
Sūds ar tiem Koļām Jeļisejeviem un Ivaniem Gorkiniem. Kāda mārrutka pēc no izlases stūres nav nahrenizēts koloradosu lentas bruņinieks

  +5 [+] [-]

, 2022-07-14 16:05, pirms gada
otins rakstīja: Tad Krievija vēl nebija fašistiska un teroristiska valsts
Tu, laikam, citu televizoru skaties

  +4 [+] [-]

, 2022-07-14 16:06, pirms gada
Skumji, ka abi āksti neatceras: kolhoza līga daudzos klubos lielos piķus arī miera laikos un eiro maksāja ar grūtībām... tagad, kad šie karo ar visu civilizēto pasauli un alga mosgokomstroj bankā un rubļos... ar mir tipa karti, kurai second hand čips iemontēts...
P.S. Jakucis arī uz Sočiem nestāv rindā?

  -3 [+] [-]

, 2022-07-14 16:20, pirms gada
zaipis rakstīja: Krimu un Donbasu okupēja moskovijas liberāļi
Un Vītoliņš. Tās Georga lentes bija nesmukas, bet viņš nav nodevis Latviju, atšķirībā no Vētras, lai nevarētu vadīt izlasi.

  +3 [+] [-]

, 2022-07-14 16:25, pirms gada
otins rakstīja: Un Vītoliņš. Tās Georga lentes bija nesmukas, bet viņš nav nodevis Latviju, atšķirībā no Vētras, lai nevarētu vadīt izlasi.
Tu, laikam, citu televizoru skaties

  +2 [+] [-]

, 2022-07-14 16:53, pirms gada
Šādi cilvēki ir jātur par gabalu no Latvijas. Kāda vēl izlase.

  -1 [+] [-]

, 2022-07-14 17:38, pirms gada
zaipis rakstīja: Krimu un Donbasu okupēja moskovijas liberāļi
Ir ļoti liela atšķirība satrp to kas notika 2014 un 2022,gadā, To saprot visa pasaule, tā reaģē pasaule kopumā , bet dažiem tas nepielec.

  +2 [+] [-]

, 2022-07-14 17:40, pirms gada
Aldis Br rakstīja: Ir ļoti liela atšķirība satrp to kas notika 2014 un 2022,gadā, To saprot visa pasaule, tā reaģē pasaule kopumā , bet dažiem tas nepielec.
Tupais funarins

  +2 [+] [-]

, 2022-07-14 17:57, pirms gada
otins rakstīja: Un Vītoliņš. Tās Georga lentes bija nesmukas, bet viņš nav nodevis Latviju, atšķirībā no Vētras, lai nevarētu vadīt izlasi.
Krima, Gruzija nebija pirms tam? CCCP nebija pirms tam? VIņš valakāja simbolus ar kuriem dižojas tie, kas okupēja Latviju. Ota, ota. gadi iet bet gudrāks nepaliec. Jeb tev vienkārši, tāds fetišs aizstāvēt visus trenerus?

  +2 [+] [-]

, 2022-07-14 18:00, pirms gada
Nesaprotu ko tur pederācijai tagad vajag cackāties ar tiem diviem kadriem. Viņi tiešām savu izvēli jau ir izdarijuši jau parakstot līgumus ar okupantu klubiem. Lai vien dod atļauju šiem transfēriem un paši tur par (galīgiem)klauniem nepaliek. Izlasei šie kadri normāliem faniem jau ir zuduši un domāju liela daļa fanu viņus tagad izlases tuvumā negribēs redzēt ne pie kādiem scenārijiem.

  +1 [+] [-]

, 2022-07-14 18:02, pirms gada
Aldis Br rakstīja: Ir ļoti liela atšķirība satrp to kas notika 2014 un 2022,gadā, To saprot visa pasaule, tā reaģē pasaule kopumā , bet dažiem tas nepielec.
Funi, itkā vēstures skolotājs, bet runā kā pilnīgs analfabēts. Vai kārtējo reizi pierādi mīlestību pret Kremli. Vienīgā atšķirība ir tāda, ka Krima, Donbas un Luhanska iztika bez raķetēm ikdienā un oficiālām krievu formām. "DTR seperātisti" 8 gadu garumā tur nekaro? Zaļie cilvēciņi nebija? Neleģitīms, ar automātu mugurā piespiests referendums nebija? Pasaules acīs to nesaprata. Arī Latvijā, arī es uz to skatījos pārāk maigi. Šobrīd jebkurš domājošs cilvēks saprot ka Krima 2014. un šī brīža notikumi ir pilnībā saistīti, ka Krievija jau tad kārtējo reizi apliecināja teroristiskas valsts statusu, ka notikumi DTR, Krimā utt. ir pamats tam, kas notiek šobrīd.

  +2 [+] [-]

, 2022-07-14 18:03, pirms gada
als rakstīja: Nesaprotu ko tur pederācijai tagad vajag cackāties ar tiem diviem kadriem. Viņi tiešām savu izvēli jau ir izdarijuši jau parakstot līgumus ar okupantu klubiem. Lai vien dod atļauju šiem transfēriem un paši tur par (galīgiem)klauniem nepaliek. Izlasei šie kadri normāliem faniem jau ir zuduši un domāju liela daļa fanu vi;nus tagad izlases tuvumā negribēs redzēt ne pie kādiem scenārijiem.
Tur federācija varētu vispār neiespringt. Ir līgums ar krievu komandām, esi tur oficiāls pārstāvis - viss, slēdzās iekšā Sporta likums un durvis izlasei ciet.

  +2 [+] [-]

, 2022-07-14 18:06, pirms gada
Aldis Br rakstīja: Ir ļoti liela atšķirība satrp to kas notika 2014 un 2022,gadā, To saprot visa pasaule, tā reaģē pasaule kopumā , bet dažiem tas nepielec.
Pajol pirms izsaki tādu hu@ju pagūglē un pačeko reālo infu. Nav nekādas starpības. 2014 gadā Donbasā iegāja noziedznieks FSB-šniks Girkins-Strelkovs (pagūglē kas pa kadru un paskaties viņa jūtuba kanālu), kur šitas impērists atmars pats visu skaidri pasaka, ka bez viņa un viņa gopņiku brigādes 2014. gadā tur nekāds Donbass nebūtu aizdedzies , jo vietējie (arī prokrieviskie) tur negribēja karot.

     [+] [-]

, 2022-07-14 18:12, pirms gada
Geralt of Rivia rakstīja: Funi, itkā vēstures skolotājs, bet runā kā pilnīgs analfabēts. Vai kārtējo reizi pierādi mīlestību pret Kremli. Vienīgā atšķirība ir tāda, ka Krima, Donbas un Luhanska iztika bez raķetēm ikdienā un oficiālām krievu formām. "DTR seperātisti" 8 gadu garumā tur nekaro? Zaļie cilvēciņi nebija? Neleģitīms, ar automātu mugurā piespiests referendums nebija? Pasaules acīs to nesaprata. Arī Latvijā, arī es uz to skatījos pārāk maigi. Šobrīd jebkurš domājošs cilvēks saprot ka Krima 2014. un šī brīža notikumi ir pilnībā saistīti, ka Krievija jau tad kārtējo reizi apliecināja teroristiskas valsts statusu, ka notikumi DTR, Krimā utt. ir pamats tam, kas notiek šobrīd.
Rezonanse uz notikumiem 2104 un 2022.gadā ir kardināli atšķirīga. Neatceros ka kara dēļ 2014.gadā būtu miljoniem bēgļu, ka būtu apdraudēta visa Ukraina, ka tiktu regulāri iznīvināti tuķstešiem civiliedzīvotāji. Tā varētu turpināt ar ļoti garu sarakstu.
Es neticu ka Krievija kādreiz kļūs par miermīlīgu valsti vismaz uz 100 gadu ilgu periodu. Man Krievija visu laiku ir agresorvalsti ar imperiālistiskā tieksmēm, šovinistisku noskaņojumu. Bija demokrātisks Jeļcina laiks. Tādi īsi kaut cik demokrātiski uzplaiksnījumi var būt arī vairāku desmitu gadu garumā bet ne kopumā.
te visādi zaipjveidīgie izdomā pasakas un raksta ka man patīk Kremlis vai tml. Grūti izdomāt lielākas muļķibas, bet ja kaut kas nepatīk tad dusmās un naidā cilvēki visādas pasakas izdomā. Tagad interese par KHL zudusi, Dinamo nav. Paliek OHL ko skatīties,
KHL bija ļoti spēcīga līga, ka'da tā būs tagad nezinu. Man patīk hokejs un ja skatōs KHL tādēļ ka patīk spēle, tad daži ar šauru domāšanu izdomā savas pasakas.
Visu laiku rakstu ka Krievija kā valsts ļotui nepatīk. Es personiski nespe'tu šajā valstī dživot stra'dāt neatkarīgi no tā demokrātiski vai autoritāra. Nespēju peiņemt šīs tautas mentalitāti, domšanas veidu.

  +3 [+] [-]

, 2022-07-14 18:17, pirms gada
als rakstīja: Pajol pirms izsaki tādu hu@ju pagūglē un pačeko reālo infu. Nav nekādas starpības. 2014 gadā Donbasā iegāja noziedznieks FSB-šniks Girkins-Strelkovs (pagūglē kas pa kadru un paskaties viņa jūtuba kanālu), kur šitas impērists atmars pats visu skaidri pasaka, ka bez viņa un viņa gopņiku brigādes 2014. gadā tur nekāds Donbass nebūtu aizdedzies , jo vietējie (arī prokrieviskie) tur negribēja karot.
Vai patiešām Eiropā un Latvijā rezonanse satrp šiem notikumiem ir gandrīz vienāda. neaztceros ka krievus izmestu no visām sacensībām, organozācijām. Gan tv, gar tiekoties ļoti daudz saka ka peč 24.februāra pasaule mainījusies. Tad viņi visi tev būtu jāapsaukā.

  +3 [+] [-]

, 2022-07-14 18:22, pirms gada
als rakstīja: Pajol pirms izsaki tādu hu@ju pagūglē un pačeko reālo infu. Nav nekādas starpības. 2014 gadā Donbasā iegāja noziedznieks FSB-šniks Girkins-Strelkovs (pagūglē kas pa kadru un paskaties viņa jūtuba kanālu), kur šitas impērists atmars pats visu skaidri pasaka, ka bez viņa un viņa gopņiku brigādes 2014. gadā tur nekāds Donbass nebūtu aizdedzies , jo vietējie (arī prokrieviskie) tur negribēja karot.
nebūtu tik daudz pajoļu aka funarinu , tad iespējams moskovija jau tad būtu nospiesta nevis turpinātu savu ekspansiju.
bet tādiem funariniem to nav jēgas skaidrot.
es nemaz nerunāju par vatņikiem, kas turpina sadarboties ar moskoviju!
nez vēl kas bīstamāks, vatņiki kas turpina vai tagad tie , kas uzmetušies par baigiem moskovijas kritiķiem un pat spirtacentrs , kas visu laiku dzina kremļa propagandu kopā ar ģinamo riga funariem pārmet karogus un okupantu līga

     [+] [-]

, 2022-07-14 18:42, pirms gada
Būs vēl

  +3 [+] [-]

, 2022-07-14 18:44, pirms gada
Aldis Br rakstīja: Vai patiešām Eiropā un Latvijā rezonanse satrp šiem notikumiem ir gandrīz vienāda. neaztceros ka krievus izmestu no visām sacensībām, organozācijām. Gan tv, gar tiekoties ļoti daudz saka ka peč 24.februāra pasaule mainījusies. Tad viņi visi tev būtu jāapsaukā.
ja tādi pajoļi kā tu jau 2014.gadā pret moskoviju nostātos kā pēc 24.februāra, tad ļoti iespējams nebūtu miljoniem bēgļu un simtiem tūkstošu nogalināto ukraiņu.
tāpēc manās acīs tādi funarini un citi, kas bļāva 2014.gadā , ka nekas nav noticis esat atbildīgi par to , ko turpina moskovija !
lūk tā!
un vari ņaudēt cik gribi un attaisnoties. nav nekāda attaisnojuma liberastiskajai politikai un biznesam ar moskoviju pēc iebrukuma Ukrainā 2014.gadā.
neaizmirsti nodziedāt psrs himnu pirms katras ģinamo riga spēles ko skaties ierakstā
1 2 50 komentāri