Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:844, Did:0, useCase: 3

Ministru kabinets piešķir "Arēnai Rīga" nacionālās sporta bāzes statusu

Rolands Eliņš

Ministru kabinets piešķir "Arēnai Rīga" nacionālās sporta bāzes statusu
Arēna Rīga. Foto: Jari Pestelacci/Zumapress.com/Scanpix

LETA. Ministru kabinets (MK) šodien piešķīra nacionālās sporta bāzes statusu "Arēnai Rīga", "lai veicinātu nacionālo sporta bāzu attīstību un radītu piemērotus apstākļus Latvijas sportistu sagatavošanai startiem olimpiskajās spēlēs, pasaules un Eiropas čempionātos un citās sacensībās".

"Arēna Rīga" ir dibināta 2006.gadā. To veido tehniskā zona ar nepieciešamo aprīkojumu dažādu sporta pasākumu norises nodrošināšanai, biroja telpas un astoņas ģērbtuves. Tāpat atbilstoši starptautisko sporta federāciju prasībām ir uzstādīti vairāki tablo un interaktīvais kubs, savukārt liela mēroga pasākumu laikā autostāvvietās pie ēkas tiek uzstādītas fanu teltis, papildus biroja telpas un palielināta drošības zona ap sporta bāzi.

Sporta bāzē regulāri tiek rīkotas tādas nacionālās un starptautiskās sacensības kā basketbols, hokejs, teniss, volejbols, florbols, džudo un dažādas grieķu cīņas, valsts nacionālo izlašu dalībnieku treniņi, kā arī bērnu, jauniešu un invalīdu sporta pasākumi.

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) skaidro, ka sporta bāzē ar sportu saistītie pasākumi veido vismaz 50% no faktiskā sporta bāzes noslogojuma. Tāpat kopš 2006.gada sporta pasākumus "Arēnā Rīga" kopā ir apmeklējuši vairāk nekā 4 miljoni skatītāju. Tā ir piemērota dažādu vietēja, nacionāla un starptautiska mēroga sporta sacensību organizēšanai.

Sporta bāze sniedz arī neatsveramu ieguldījumu sportiska dzīvesveida popularizēšanā ne tikai starp pieaugušajiem, bet arī starp bērniem, ļaujot tiem klātienē iepazīt sportu un satikt savus sportiskos elkus, vērtē IZM.

Vienlaikus ministrija piebilst, ka saskaņā ar likumu ar nekustamā īpašuma nodokli neapliek nacionālās sporta bāzes un zemi to uzturēšanai.

Halli "Arēna Rīga" pārvalda SIA "Arēna Rīga", kas pieder SIA "Glesum Investments", kuras vienīgais īpašnieks ir Juris Savickis. Savickis ir arī KHL kluba Rīgas "Dinamo" padomes priekšsēdētājs.

2020.gadā SIA "Arēna Rīga" strādāja ar aptuveni 2 miljonu eiro apgrozījumu un 1,15 miljonu eiro zaudējumiem, kas bija būtiski sliktāk nekā pirms pandēmijas, kad 2019.gadā uzņēmumam bija ap 5,14 miljonu eiro apgrozījumus un ap 0,67 miljonu eiro peļņa.

Izmantotie resursi:
LETA

1 2 62 komentāri

  +7 [+] [-]

, 2021-12-21 12:58, pirms pusgada
Un tagad paskaidrojiet kaadi nodoklju atvieglojumi ir paradzeeti shiim sporta baazeem? Nevajag te muldeet par sporta attiistiibu, tas peertikjis tagad veel arii nodokljus nemaksaas no taas naudas ) A nauda no kurienes peld? Ozh peec eezelja ausiim )

  +3 [+] [-]

, 2021-12-21 12:59, pirms pusgada
Cerams ka jums visiem Gobzema, Šlesera faniem atvērs acis un tagad arī nākamajās vēlēšanās mēs visi balsosim par vienotību un noturesīm Kariņa kungu ministra prezidenta amatā.

  +3 [+] [-]

, 2021-12-21 13:02, pirms pusgada
Čekists no laimes biksiņās salaidīs, tāda ekonomija, bet peļņa tik palielināsies, un vēl uz valsts rēķina. Kas māk, tam nāk. Ar tādiem ministru kabinetiem valsts nekad nebūs ieguvēja, tikai visādi gnīdas.
Slēpts komentārs: york89

  +1 [+] [-]

, 2021-12-21 13:16, pirms pusgada
njā interesanti ka tagad pēc 15 gadiem pēkšņi šis statuss izbīdīts cauri

  +7 [+] [-]

, 2021-12-21 13:16, pirms pusgada
york89 rakstīja: Ja tas nebija sarkasms, tu esi pilnīgs dalba#obs.
Vēlviens kotlešu elekotrānata fans? Kā Rododendrā gāja? Padancojāt un padziedājāt?
Slēpts komentārs: york89

  -2 [+] [-]

, 2021-12-21 13:34, pirms pusgada
york89 rakstīja: Ja tas nebija sarkasms, tu esi pilnīgs dalba#obs.
Nav tur ne kripatas no sarkasma. Vienkārši cilvēks, kam smadzeņu nepietiek saprast, ka, ja esi pret Kariņa-Papļūta valdību, tad tas nenozīmē automātiski, ka esi Gobzema piekritējs.

 +12 [+] [-]

, 2021-12-21 13:38, pirms pusgada
york89 rakstīja: Kas ir rododendrs?
Tu nešpricē tos boosterus katru dienu. Tev jau tā ar smadzeņu šūnām pasūdīgi.
Man ir trešā vakcīna, lai turpinātu dzīvot normālu dzīvi un cilvēki nemirtu laidīšu arī 4,5, 6 ja vajadzēs. Tiem kas nevakcinējas vajag maksimāli ierobežot kustību, priecājos ka no 15. Decembra nevakcinētie palika bez darba. Ļoti ceru ka Kariņš drīz ņems piemēru no Austrijas kur ja nevakcinēsies būs jāmaksā liels naudas sods un ja nepieņems balstvakcīnu arī būs naudas sods.
Tikai šādi ar zemo melnās šķiras slāni var cīnīties.

  +4 [+] [-]

, 2021-12-21 13:40, pirms pusgada
Šobrīd mums ir viena no top stingrākajām valdībām Eiropā, atpaliekam no Francijas, Austrijas.
Tieši tādēļ šī ir viena no labākajām valdībām Latvijas valsts vēsture un vēlēšanās visi par vienotību!

Bet nu kotlešu rijēji jau pārdevušies Gobzemam vai Šleseram.

  +2 [+] [-]

, 2021-12-21 13:43, pirms pusgada
Kur tad tagad Meladze dziedās??? To es saprotu kārtīgs Kgbešņiks Jurčiks kad viss ir irsaaa piespēlē valstij 17 gadīgu būdu....

 +11 [+] [-]

, 2021-12-21 13:45, pirms pusgada
Gribētos zināt,kas to no valdības puses lobēja.Savulaik nenosakāmi uzņēmēji ātri pēc PČ halli savāca un noandelēja savickim ,vai viņa pietuvinātajiem.Bet tagad,kad no koncertiem un pasākumiem naudiņa nenāk uzreiz atcerējās par valsts naudiņu. Ja jau tur vajag naudu,tad halli vajag uz laiku nacionalizēt.

  +1 [+] [-]

, 2021-12-21 13:48, pirms pusgada
Kāpēc Savickis nestrādā par ekonomikas pasniedzēju?

  +2 [+] [-]

, 2021-12-21 13:59, pirms pusgada
datmons rakstīja: Kāpēc Savickis nestrādā par ekonomikas pasniedzēju?
Un ko vin''s mācītu? Ja nevari samaksāt rēķinus, pierunā kādu citu tavā vietā samaksāt?

Tur jau mārketings un KGB strādā ne ekonomika

  +6 [+] [-]

, 2021-12-21 14:00, pirms pusgada
datmons rakstīja: Kāpēc Savickis nestrādā par ekonomikas pasniedzēju?
jo ir tikai starpnieks, kas barojas no %. Īstās zivis ir aiz austrumu robežas.
Slēpts komentārs: Gin4a

  -1 [+] [-]

, 2021-12-21 14:59, pirms pusgada
Visu zinošajam Sporta karalim!!!
Bliez sev kaut vai 78. reizi, bet, vai Tu zini, ka Vācijā obligātā vakcinācija mediķiem un sociālās aprūpes darbiniekiem stāsies spēkā tikai ar nākošā gada 1.martu?

  +4 [+] [-]

, 2021-12-21 15:13, pirms pusgada
coffijs rakstīja: Gribētos zināt,kas to no valdības puses lobēja.Savulaik nenosakāmi uzņēmēji ātri pēc PČ halli savāca un noandelēja savickim ,vai viņa pietuvinātajiem.Bet tagad,kad no koncertiem un pasākumiem naudiņa nenāk uzreiz atcerējās par valsts naudiņu. Ja jau tur vajag naudu,tad halli vajag uz laiku nacionalizēt.
Vispār jau arēna ''Rīga, nav ne tuvu pirmais, vai pēdējais, sporta objekts, kurš piederot kādai konkrētai juridiskai personai, ir ieguvis nacionālās sporta bāzes statusu.
Var patikt, vai nepatikt, Mīkstais Juris, bet tas ir reāls fakts, ka arēna ''Rīga'' dod lielu ieguldījumu Latvijas sporta attīstībai un uzturēšanai. Atliek vien atcerēties visus tos lielos pasākumus tenisā, basketbolā un hokejā, kuri tika aizvadīti arēnā ''Rīga''.

  +2 [+] [-]

, 2021-12-21 15:18, pirms pusgada
neziniitis51 rakstīja: Visu zinošajam Sporta karalim!!!
Bliez sev kaut vai 78. reizi, bet, vai Tu zini, ka Vācijā obligātā vakcinācija mediķiem un sociālās aprūpes darbiniekiem stāsies spēkā tikai ar nākošā gada 1.martu?
Es tev varu uzskaitīt n-tās valstis, kurām obligātā vakcinācija tika ieviesta vel pirms to ieviesa Latvijā.
Es, piemēram, uzskatu, ka šobrīd jau valdība velti šķiež naudu, lai pārliecinātu visādus debīliķis savakcinēties. Tos kuri gribēja, un kuriem vajadzēja, jau ir savakcinēti, un palikuši tikai visādi debīliķi. Ar tiem lai tiek galā māte daba, bet ieekonomēto naudu var citiem mērķiem ieguldīt.

  -2 [+] [-]

, 2021-12-21 15:35, pirms pusgada
norcha 172 rakstīja: Čekists no laimes biksiņās salaidīs, tāda ekonomija, bet peļņa tik palielināsies, un vēl uz valsts rēķina. Kas māk, tam nāk. Ar tādiem ministru kabinetiem valsts nekad nebūs ieguvēja, tikai visādi gnīdas.
Un atkal debīliķi pilnīgi aplami formulē jautājumu. Šeit nav jājautā kam sporta objekts pieder, bet gan šī objekta ieguldījums Latvijas sportā. Nav svarīgi, vai objekts pieder pašvaldībai vai juridiskai personai. Patiesībā brīnos, ka arēnai ''Rīga'' jau krietni agrāk netika piešķirts šis statuss, un esmu pārsteigts, jo domāju ka viņai jau sen tas statuss bija.

  +4 [+] [-]

, 2021-12-21 15:35, pirms pusgada
neziniitis51 rakstīja: Visu zinošajam Sporta karalim!!!
Bliez sev kaut vai 78. reizi, bet, vai Tu zini, ka Vācijā obligātā vakcinācija mediķiem un sociālās aprūpes darbiniekiem stāsies spēkā tikai ar nākošā gada 1.martu?
Kurā vietā es tev Vāciju pieminēju? Nu lai velk garumā, paši vainīgi, Vācija noteikti nav tā valsts no kuras ņemt piemēru, pietika iedot Merkelei varu melnīšus salaist pilnu Eiropu, kas notiek tagad? Tālu nav jāmeklē.

Visu cieņu sporta faniem, ir arī tādi kas interesējas par medicīnu, politiku un apkārtējo sabiedrību, iet arī uz teātriem un kino.

Bet liela daļa ir alus vēderi kas pārnāk no noliktavas vai stroikas ar alus kasti, apsēžās dīvānā un piedzerās kamēr Liverpoolas čaļi sit golus.
Pēc spēles ienāk totāla vafelē sportacentra un savu negatīvo dzīvi nogrūž uz vakcinētiem, normāliem cilvēkiem.
Slēpts komentārs: Gin4a

  +3 [+] [-]

, 2021-12-21 15:42, pirms pusgada
Gin4a rakstīja: Vecais prapors ar trīs klašu izglītību pamodās! Umņiks visos robos!
Varbūt tev ir augstākā izglītība, tāpat kā man, bet tev tā augstākā izglītība neko nav devusi. Visticamāk, ka tas, kas tev ir starp ausīm, ir domāts tikai divām lietām. Pirmkārt, lai vārnas un kaijas tavu rumpi nepietirš, un, otrkārt, lai rudenī rumpī lapas nesabirst.

  -3 [+] [-]

, 2021-12-21 15:43, pirms pusgada
Te raksta par Arēnu, bet kaut kādi pajoļi pietirsuši ēteru!

  -3 [+] [-]

, 2021-12-21 15:44, pirms pusgada
NAMEJS 9999 rakstīja: Varbūt tev ir augstākā izglītība, tāpat kā man, bet tev tā augstākā izglītība neko nav devusi. Visticamāk, ka tas, kas tev ir starp ausīm, ir domāts tikai divām lietām. Pirmkārt, lai vārnas un kaijas tavu rumpi nepietirš, un, otrkārt, lai rudenī rumpī lapas nesabirst.
Kembridžas umņiks! Kad pagarinājums? OT?

  +4 [+] [-]

, 2021-12-21 15:44, pirms pusgada
Gin4a rakstīja: Te raksta par Arēnu, bet kaut kādi pajoļi pietirsuši ēteru!

Jā skatos.

  -3 [+] [-]

, 2021-12-21 15:49, pirms pusgada
Bocmanis kambīzē prātu izkūkojis pavisam! Jāpalaiž bez slēpēm no Otepaa tramplīna!
Slēpts komentārs: Priekssedetajs

  +1 [+] [-]

, 2021-12-21 16:22, pirms pusgada
ad sanāk ka būs mazāk koncertu un vairāk sporta. Es to likumu baigi neesmu stud;ejis, bet savi nosacījumi tur ir.

  +1 [+] [-]

, 2021-12-21 16:58, pirms pusgada
(1) Nacionālās sporta bāzes statusu var piešķirt sporta bāzei, kura atbilst visiem šādiem nosacījumiem:

1) tā ir reģistrēta Sporta bāzu reģistrā;

2) tās darbība un tehniskais stāvoklis atbilst normatīvo aktu prasībām;

3) tās darbība tiek organizēta, priekšroku dodot pasākumiem, kurus rīko atzītās sporta federācijas vai profesionālās ievirzes sporta izglītības iestādes;

4) tā spēj nodrošināt regulāru valsts nacionālo izlašu dalībnieku treniņprocesu, kā arī bērnu, jauniešu un invalīdu sporta pasākumus;

5) tā ir piemērota pasaules vai Eiropas čempionātu, to posmu, kausu izcīņas un kvalifikācijas sacensību rīkošanai;

6) tajā rīkotie ar sportu saistītie pasākumi veido vismaz 50 procentus no faktiskā sporta bāzes noslogojuma;

7) tiek nodrošināta tās nepārtraukta darbība sporta jomā;

8) tās sastāvā esošie objekti netiek izmantoti tādiem mērķiem, kas nav savienojami ar sporta un veselīga dzīvesveida popularizēšanu.

https://likumi.lv/ta/id/190261-par-...

1. katrs pats var vērtēt cik likumīgi savickijam iedeva tādu statusu un kāpēc to agrāk nedeva.
Slēpts komentārs: edgarjans

  +8 [+] [-]

, 2021-12-21 17:13, pirms pusgada
edgarjans rakstīja: Es vel varu saprast,ka cilvēks ir mazinformets vai glupins , tāpēc iet vakcineties.Bet nu slavēt Kariņu,nu, tie jau ir psihiski traucējumi, tā jau ir diagnoze.. 😆😆😆
Tieši informēts un zinošs iet vakcinēties. Bet kārtējais antivakseris pilnā krāšņumā.

  +7 [+] [-]

, 2021-12-21 17:20, pirms pusgada
edgarjans rakstīja: Es vel varu saprast,ka cilvēks ir mazinformets vai glupins , tāpēc iet vakcineties.Bet nu slavēt Kariņu,nu, tie jau ir psihiski traucējumi, tā jau ir diagnoze.. 😆😆😆
Atlajst sajmu
Slēpts komentārs: edgarjans
Slēpts komentārs: edgarjans
1 2 62 komentāri