Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:742, Did:0, useCase: 3

Artūrs Irbe: "Šobrīd izvēloties braukt spēlēt uz Krieviju, tu kļūsti par vergu"

Rolands Eliņš

Artūrs Irbe: "Šobrīd izvēloties braukt spēlēt uz Krieviju, tu kļūsti par vergu"
Artūrs Irbe. Foto: Guntis Lazdāns/LHF

Pēc Krievijas militārā iebrukuma Ukrainā vairākiem Latvijas izlases hokejistiem pienāca piedāvājumi no Kontinentālās hokeja līgas, kas reizē ar kara sākumu bija nonākusi nosacītā izolācijā. Latvijas valsts šajā sakarā pieņēma īpašu sporta likumu, aizliedzot Latvijas sportistiem un klubiem piedalīties Krievijas un Baltkrievijas sacensībās, un šis likums vairākiem hokejistiem licis pārdomāt savus soļus, taču trīs līgumi ar KHL klubiem jau izziņoti (Miks Indrašis savu līgumu gan publiski noliedzis un atteicies spēlēt agresorvalstī), un mākoņi pie horizonta liecina, ka ar to šī hokeja skumīgo skandālu vasara var nebeigties, jo galīgo izvēli visi vēl nav izdarījuši.

Šajā sakarā aicinājām izteikties personu, kura bija gatava atdot pusi dzīves par vienu uzvaru pār Krievijas izlasi, – Latvijas valstsvienības leģendu Artūru Irbi. Irbe sarunai ar portālu Sportacentrs.com piekrita pēc rūpīgām pārdomām. Intervijā bija tikai četri konkrēti jautājumi, par kuriem Irbe izteicās plaši, bet, kā pats norādīja, uzmanīgi. Viņš vēlējās izteikt nevis pārmetumus un nosodījumus, bet brīdinājumu par Krievijas tuvošanos staļinisma iekārtai un atgādinājumu par Latviju kā brīvu valsti, kas mums pašiem jāizkopj.

Par Latvijas hokejistiem, kuri spēlēs Krievijā vai vēl tikai domā par to

"Man ir personīgi grūti izteikties par šiem cilvēkiem, jo es neesmu viņu situācijā un attiecīgi nevaru izteikties, ko darītu viņu vietā, jo cilvēki ir dažādi. Tāpēc nevēlos nosodīt kādu, jo es neesmu soģis. Soģis mums ir viens, un tas ir Dievs. Tāpēc vēlos izteikties uzmanīgi un pārdomāti, jo par saviem vārdiem ir jāatbild. Mēs katrs esam vismaz kādreiz kaut kādas muļķības sarunājuši un izdarījuši, tāpēc es nevaru nosodīt. Taču – varu brīdināt."

"Man ir bijis savs dzīves gājums – esmu savu naudiņu nopelnījis NHL, pietiekami nopelnījis, un tāpēc arī citādā situācijā. Par summām, ko KHL klubi ir gatavi maksāt ārzemniekiem, katram pašam jāpadomā, par ko tas tiek maksāts. Šādas algas tomēr ir pārāk lielas un pat neadekvāti lielas, attiecīgi loģiski secināms, ka tiek maksāts arī par kaut ko citu, nevis tikai spēlēšanu vien – tā ir reklāma Krievijai, tā ir piedalīšanās Krievijas propagandā."

"Vairākiem Latvijas hokejistiem šovasar ir patiešām sarežģīts pārbaudījums savā dzīvē, jo jāizdara izvēle. No vienas puses jau var viņus arī saprast, jo ar 1-2 sezonām ar šādu algu tu vari nodrošināt sevi un ģimeni uz visu mūžu. Tāpēc neuzdrošinos moralizēt. Kad es savulaik atteicos no dalības PSRS izlasē un savā ziņā liku galdā savu hokejista karjeru, tad neviens nekādus miljonus pat nepiesauca. Toreiz bija runa par 400 rubļiem mēnesī, kas bija laba nauda PSRS laikiem, taču tā nebija nauda, par ko vari sev nodrošināt 10-15 gadus ļoti pārtikušas dzīves. Tāpēc es negribu salīdzināt savu situāciju ar šo vasaru, jo tas nebūtu godīgi no manas puses. Tāpat saprotu, ka dažiem tas ir dzīves labākais piedāvājums, ka tas ir milzīgs vilinājums. Vismaz it kā. Tāpēc nenosodīšu viņus, bet runāšu par citiem aspektiem, ar ko viņu piedāvājumi ir saistīti."

"Un viens no tiem ir tas, ka līguma summa pagaidām ir tikai skaitļi uz papīra. Ja Krievija neievēro starptautiskos līgumus un iebrūk svešā valstī, nokauj nevainīgus cilvēkus, tajā skaitā bērnus, un spēlējas ar visas pasaules likteni, tad kur tieši tev ir garantija, ka tieši tavs līgums tiks godāts?"

"Es pats arī spēlēju PSRS kreklā, un atceros, ka, lai vai kādi man tobrīd bija uzskati par valsti un patriotismu, tobrīd uzskatīju to par savu komandu, par normāliem puišiem, ar kuriem arī tikām pie uzvarām. Toreiz tā manās acīs bija tikai komanda, nekas vairāk, un tas spēlēšanu padarīja vieglāku. Taču arī PSRS bija valsts ar ļodzīgiem pamatiem, bet, lai parādītu pretējo, tika ieguldīts baletdejotājos, komponistos un arī sportistos, lai ar hokeja uzvarām varētu attaisnot visas PSRS darbības. Šajā ziņā jau nekas daudz nav mainījies. Pat vairāk, drīzāk izskatās, ka pašreizējā situācija jāsalīdzina nevis ar Gorbačovu un perestroiku, kad vēl varēja visādi palaist muti, bet ar staļinismu, ko pašreizējais atgādina daudz vairāk."

"Tāpēc man ir bail, ka Latvijas hokejistu gadījumā runa nebūs tikai par spēlēšanu. Arī tie krievu čaļi krievu komandās pārsvarā tomēr ir vienkārši jauni puiši, kuri domā tikai par hokeju un par karu tiešā veidā nav atbildīgi. Bet – pienāks brīdis, kad klubs tev teiks spraust pie krekla Kolorado vaboļu lentes, pirms spēles liks nostāties ierindā, būs jāver vaļā mute Krievijas himnas laikā un varbūt pat būs publikas priekšā jāsalutē Krievijas neuzvaramajai armijai."

"Pienāks situācijas, par kurām mūsu jaunie hokejisti varbūt nav pat iedomājušies, un varbūt pienāks brīdis, kad tur tiks vaicāts, paga, bet kurā pusē tad tu īsti esi – Latvijas vai Krievijas? Un ja Krievijā uz šo jautājumu atbildēsi nepareizi, tad baidos, ka runa vairs nebūs tikai par tavu atalgojumu un spēlēšanu KHL, bet patiešām represijām. Piemēri nav tālu jāmeklē – krievu vārtsargs Fedotovs, OS medaļnieks, mēģināja aizbraukt no Krievijas, nesanāca, tika ielikts armijā."

"Nedaudz atskatoties uz savu karjeru, varu teikt, ka es tomēr nekad nebiju vergs. Man vienmēr bija savas tiesības, es jebkurā brīdī varēju pārtraukt savu līgumu ar NHL vai citu komandu, un tādā gadījumā man vienkārši vairs nemaksāja. Krievijā ar to rēķināties nevar, un tur par līguma nepildīšanu var būt gan finansiālas, gan fiziskas, gan morālas, gan pavisam drakoniskas sankcijas. Līdz manām ausīm nonākuši stāsti, kā KHL klubā ārzemniekiem, kuri nespēlēja veiksmīgi, draudēts ar ieročiem, lai dienas laikā aizvācas prom bez algas (kas viņiem pēc līguma pienākas), citādi labi neklāsies."

"Ir jāsaprot, kāda šobrīd ir cilvēka dzīvības vērtība Krievijā, un, manuprāt, šobrīd izvēloties braukt spēlēt uz Krieviju, tu kļūsti par vergu. Kamēr tu spēlēsi labi un viss būs kārtībā, tikmēr viss būs labi, par ko arī tīri cilvēcīgi priecāšos, jo ļaunu nevēlu. Bet tiklīdz kaut kas vairs nebūs labi... tu nevari zināt, ko tieši no tevis tad prasīs un ko ar tevi darīs, un pieredze rāda, ka Krievijas sistēmai uzticēties nevar."

Par Jāņa Kalniņa līgumu ar "Amur"

"Šo visu saku, jo vēlos, lai puiši padomā. Es viņiem savā ziņā jūtu līdzi, jo saprotu, kāds kārdinājums viņiem ir atnācis. Man ir žēl Jāņa (Kalniņa), jo viņš ir labs vārtsargs, foršs puika, un viņš vienmēr man bija simpatizējis, un viņu Latvijas izlasē netika novērtējuši."

"Viņš sāka Ungārijā, no kurienes pa pavisam nedzirdētu ceļu izsitās līdz Rīgas "Dinamo" tāpēc, ka visi citi tobrīd bija atlaisti un citu vārtsargu nebija. Un Kalniņš kļuva par vārtsargu, kas bija pieprasīts tādā klubā kā "Jokerit". Bet Latvijas izlasē viņam vietā tā arī neatradās, viņš vienmēr bija aiz diviem vai trim citiem. Un es cilvēcīgi saprotu viņu, ka viņam liekas "es tur nevienam neesmu vajadzīgs". Bet šis nav jautājums par Latvijas izlasi. Šis ir jautājums par viņu pašu."

Par Latvijas sporta likumu

"Likumi jāveido pēc valsts ilgtermiņa vīzijas, uz kurieni tad virzāmies, tādēļ uzskatu, ka Latvijas sporta likums, kas aizliedz Latvijas sportistiem un komandām dalību Krievijas un Baltkrievijas turnīros, ir pēc būtības pareizs. Jā, pieļauju, ka tur vēl ir noslīpējamas nianses un nav viss perfekti izstrādāts, taču šāds aizliegums bija nepieciešams, lai nodrošinātos, ka masveidā nenotiek pretējais."

"Mēs esam bijuši Padomju Savienībā. Mēs kā valsts zinām, kā tas ir - būt bez sava karoga, bez savas himnas un lielā mērā arī bez savas valodas. Mēs joprojām cīnāmies par savu identitāti, un mēs nevaram atļauties sēdēt uz sētas ar kājām abās pusēs un atrasties kaut kur pa vidu. Ja kāds atsevišķs cilvēks uzskata, ka to var darīt un viņš to spēj izdarīt, tad pilnīgi noteikti, ka valstiskā līmenī to nevar pieļaut. Tā būtu nodevība pret savu valsti, kas ir izdevusi šādu likumu."

"Piekrītu, ka cilvēki, kuri pārkāpj šo likumu, vairs nekad nedrīkst pārstāvēt Latvijas izlasi. Viņi ar savu rīcību izdara savu izvēli."

"Šeit gan arī jārunā par Latvijas Hokeja federāciju, kurai ir jāapstiprina spēlētāju pārejas un licences un kurai šajā gadījumā ir pienākums parūpēties, lai tiktu ievēroti Latvijas likumi. Tas principā jādara visām organizācijām, taču privātas organizācijas vēl tur var pameklēt kompromisus vai patirgoties, kamēr nacionālā federācija to nevar darīt, tai ir jāpārstāv sava valsts. Saprotu, ka IIHF reglaments neparedz iespēju atteikt pāreju šāda iemesla dēļ, un nav arī precedenta šādai situācijai. Attiecīgi iztēlojos, ka LHF jāpaveic savs mājasdarbs, lai izpildītu Latvijas likumu, un pieļauju, ka spēlētāju aģenti strīdēsies par pretējo. Nebūs vienkārši panākt, lai tur viss būtu legāli."

"Protams, mēs arī redzam, ka Krievija īsti neievēro starptautisko likumdošanu un noslēgtās vienošanās. Viņi var paņemt jebkuru hokejistu, samaksāt viņam un ļaut spēlēt pie sevis, mierīgi uzspļaujot tam, ko saka IIHF, SOK vai vēl kāds. Taču hokejists, tam piekrītot, reizē arī piekrīt nodedzināt ļoti daudzus tiltus aiz sevis."

Par Latvijas izlases vērtību

"Tu man saki, ka vairākiem izlases hokejistiem nespēlēšana izlasē vairs neliekas īpašs sods. Nu, ko lai saka... iestājies pieradums laikam. Dažas lietas sākušas šķist pašsaprotamas. Man bija tā, ka novilku sarkano kreklu, lai varētu uzvilkt tumši sarkano kreklu (kas, starp citu, sākumā nemaz nebija tumši sarkans). Man tas tobrīd bija sapņa piepildījums."

"Savukārt šī paaudze, kas spēlē izlasē, padomju laikus nemaz nav piedzīvojusi. Tā ir ar citu domāšanu un varbūt nesaprot, kas notiek pasaulē. Tāpat diemžēl liekas, ka šobrīd pasaulē panākumus un paveikto mēra pēc tā, kādas ir izmaiņas tavā bankas kontā. Tāda nu ir pasaule. Bet teikšu šādi – kas viegli nāk, tas viegli iet. Negribu ar to teikt, ka sportā kaut kas nāk viegli, tam visam apakšā ir milzīgs darbs, taču to domāju šādi, ka lielā nauda sportistiem nāk ātri, īsā laika posmā. Pirms kļūšanas par profesionāli par naudu īsti nedomā, tu domā par sportu. Kad kļūsti par profesionāli, tu ātri sāc saņemt lielu naudu, un tas var sabojāt personības."

"Tas atņem nedaudz realitātes sajūtu, jo dzīvē jau ir tā, ka cilvēks briedumu sasniedz 35-40, varbūt 30 gados, kad sāc patiešām izsisties un pelnīt. Hokejā 30 gadu vecums jau ir laiks, kad jādomā par noturēšanos, 35 gadi vispār jau veterāna laiks. Tā ir cita morāle un cita domāšana, un mēs jau nezinām, cik izlases hokejistu tagad neapsvērtu labāku finansiālo piedāvājumu, ja tādēļ jāupurē dalība izlasē."

"Atgriežoties pie izlases, jāsaka, ka tā ir (un bija) šaura loka izredzēto vietiņa, kurā viena daļa var diezgan droši justies. Proti, neviens nav neaizstājams, bet mums ir spēlētāji, kuri ir labāki par citiem un kuriem ir savas garantijas. Līdz ar to droši vien, ka tas patriotisms un vēlme spēlēt izlasē ir mainījusies salīdzinājumā ar 90. gadiem, tas vairs nav goda pienākums. Es šeit varu runāt tikai par laiku, kad pats spēlēju izlasē un arī vienu gadu biju tās treneris. Jā, par to gan man pašam ir milzīgs prieks, ka varu teikt par sevi, ka Latvijas izlasi esmu arī trenējis."

"Bet to, kāda ir Latvijas izlase un kāda ir tās vērtība, to jau mēs kopīgi nosakām paši – spēlētāji, treneri, funkcionāri, līdzjutēji. Gribētos ticēt, ka nav jau tik slikti, bet viela pārdomām noteikti ir. Latvijas izlases sakarā piesaukšu arī šādu teicienu, kas izmantojams arī par politisko situāciju Latvijā un pasaulē, kur daudzi satraucas nevis par tālāku nākotni, bet tikai par nākamajām vēlēšanām. Proti, uzplaukums bija tad, kad bija grūti laiki, kuros veidojās spēcīgi cilvēki. Spēcīgi cilvēki izveidoja labus un vieglus laikus, kuros savukārt veidojās... izseciniet paši!"

1 2 3 4 132 komentāri

  +2 [+] [-]

, 2022-07-13 08:06, pirms 2 gadiem
Par vergu ar sarkano bumbu mutē un no muguras tu tiec iepliķēts ar ādas sitekli!

 +11 [+] [-]

, 2022-07-13 08:39, pirms 2 gadiem
Par Kalniņa spēlēšanu izlasē ,man ir cits viedoklis,tur vairāk līdzinās Skudras variantam,nevis nedeva iespēju un kad iespēju deva nemaz tik izcili negāja ,tā ka liels zaudējums izlasei nebūs bez Kalniņa..Nu Kalniņam pašam dzīvē ir izvēle pa kuru ceļu iet,katrs ir pats savas laimes kalējs..lai veicas,tikai šī ir biļete vienā virzienā ,jo bez naudas ir arī morālie kritēriji,vismaz man būtu nepieņemami spēlēt okupantu un marodieru valsts komandā....

 +27 [+] [-]

, 2022-07-13 08:42, pirms 2 gadiem
Manuprāt, ļoti pārdomāti un precīzi izteikumi par notiekošo.
Slēpts komentārs: pernambucan0

 +11 [+] [-]

, 2022-07-13 08:56, pirms 2 gadiem
Artūrs izsakās ļoti maigi
Protams, ka atsevišķas frāzes tiks izrautas no konteksta un plaši tiražētas medijos
T.sk. arī austrumos

 +11 [+] [-]

, 2022-07-13 09:09, pirms 2 gadiem
Ja, nu Artūrs tāds remdens šoreiz. Ja konkrēti par Kalniņu, tad grūti spriest cik morāli sarežģīta viņam bija šī izšķiršanās. Vai tiešām tas ir tikai par naudu? Vai tad Jokerit viņš nenopelnīja gana labi? Protams, gribās vienmēr vēl... Un galvanais, kā tu pēc tam jutīsies savā valstī, tajā sabiedrībā, kur tu esi audzis, sportojis utt. Vai tas tiešām ir to pāris 100k par sezonu vērts?

  +9 [+] [-]

, 2022-07-13 09:15, pirms 2 gadiem
Nevienam nav tiesību nosodīt otru cilvēku par viņa rīcību. Mēs neesam viņu vietā. Patīk ka Irbe brīdina gan par Kolorado lentītēm, kuras būs jāliek klāt, citas iespējas var nebūt. Par jautājumiem kurus uzdos. Droši vien arī latviešu hokejistu foto būs kā propagandas materiāls.
Lai kā to Kalniņš vai Jeļisejevs negribētu, viņi kara jautājumā būs nokļuvuši ne tajā pusē.
Sodīt var tikai tiesa vai kāds tur augšā. Katram sava dzīve. Ceru ka mūsējie apzinās visas iespējamās sekas savam lēmumam. Pieļauju ka viņi nožēlos savu izvēli tuvākā vai tālākā nākotnē.
Skumjākais ir tas ka par lielu naudu kara jautājumā kaut vai netiešā veidā nostāties nepareizā pusē.
Nosodīt nevar. Tas ir sirdzapziņas jautājums katram hokejistam. Vai cilvēku dzīvības Ukrainā nepsiedīs sirdi kādam vārtu vīram visu mūžu.
Skumji,bet tā ir viņu izvēle. Asiņaina nauda un pagaidām tikai uz papīra ...

 +17 [+] [-]

, 2022-07-13 09:43, pirms 2 gadiem
Gandrīz visam Artūra teiktajam var piekrist un maigi viņš izsakās tāpēc,ka izprot tos nelaimīgos,kuri cer saņemt to,šobrīd, virtuālo naudu.Zinot krievu metodes,mani vairāk uzrunā šis teikums no intervijas-Bet – pienāks brīdis, kad klubs tev teiks spraust pie krekla Kolorado vaboļu lentes, pirms spēles liks nostāties ierindā, būs jāver vaļā mute Krievijas himnas laikā un varbūt pat būs publikas priekšā jāsalutē Krievijas neuzvaramajai armijai."Ļoti ticama versija un varbūt pirms spēles spēlētāji,klausoties himnu,stāsies nevis rindā ,bet Z burta veidā.Tad gan smiešos par tiem visiem ārzemniekiem,kuri asiņainā rubļa dēļ gatavi pazemoties.

 +13 [+] [-]

, 2022-07-13 09:49, pirms 2 gadiem
Ļoti labi noraksturoja to, kas var sagaidīt spēlētājus Krievijā. Intervija, kas varētu likt aizdomāties. Tajā pašā laikā viņš nevienu netiesā, bet liek noprast sekas pieņemtajiem lēmumiem.

 +11 [+] [-]

, 2022-07-13 09:53, pirms 2 gadiem
tieši tādam arī jābūt viedoklim - racionālam, argumentētam un nevienā brīdī, lasot, pat pieļaut nevar, ka pats Artūrs pieņemtu jebkādu citu lēmumu kā atteikums. Mēs pēdējā laikā pārāk daudz bļaujam, esam emocionāli un tieši tas ir izdevīgi Kremlim. Vajag argumentēti un mierīgi saukt lietas īstajos vārdos - visu algu nesamaksās, būs jāpiedalās propogandā, padomā, ko dari
Slēpts komentārs: vienkārši Anatolijs

     [+] [-]

, 2022-07-13 10:28, pirms 2 gadiem
gaidu nākošos trenerus un spēlētājus, kas dosies uz kolhozu, lai funarins var turpināt lepoties kādu lielisku pienesumu Latvijas hokejam dod ģinamo riga un slavēt krievu līga

  +1 [+] [-]

, 2022-07-13 10:42, pirms 2 gadiem
zaipis rakstīja: gaidu nākošos trenerus un spēlētājus, kas dosies uz kolhozu, lai funarins var turpināt lepoties kādu lielisku pienesumu Latvijas hokejam dod ģinamo riga un slavēt krievu līga
Dikti interesē kā būs ar Dārziņu un Karsumu. Esmu pārliecināts, ka piedāvājumi viņiem ir no kolhoza.

     [+] [-]

, 2022-07-13 10:51, pirms 2 gadiem
par došanos uz kolhozu visi tikai saka, ka tā ir nauda.
kāpēc neviens nepieļauj domu, ka arī idejiski treneri un spēlētāji ir kopā moskoviju?
saskaņas biedrs Indrašis.
Naumovs, Tambijevs, Jeļisejevs? Naumovs stāv zem banera Putin nash prezident, Tambijevs un Jeļisejevs savukārt zem svoih nebrosajem Z!

Kalniņš iespējams varētu būt , ka nekādas ideoloģijas tikai nauda, ko pats arī pasaka.

  +3 [+] [-]

, 2022-07-13 10:52, pirms 2 gadiem
Priekssedetajs rakstīja: Dikti interesē kā būs ar Dārziņu un Karsumu. Esmu pārliecināts, ka piedāvājumi viņiem ir no kolhoza.
reāli baumo par Jaku un Dzierkalu.
par Dārzu un Karsumu neko konkrētu neesmu dzirdējis.

  +1 [+] [-]

, 2022-07-13 10:54, pirms 2 gadiem
zaipis rakstīja: par došanos uz kolhozu visi tikai saka, ka tā ir nauda.
kāpēc neviens nepieļauj domu, ka arī idejiski treneri un spēlētāji ir kopā moskoviju?
saskaņas biedrs Indrašis.
Naumovs, Tambijevs, Jeļisejevs? Naumovs stāv zem banera Putin nash prezident, Tambijevs un Jeļisejevs savukārt zem svoih nebrosajem Z!


Kalniņš iespējams varētu būt , ka nekādas ideoloģijas tikai nauda, ko pats arī pasaka.
Lohi viņi visi

  +2 [+] [-]

, 2022-07-13 10:54, pirms 2 gadiem
zaipis rakstīja: reāli baumo par Jaku un Dzierkalu.
par Dārzu un Karsumu neko konkrētu neesmu dzirdējis.
Par Dzierkalu nebiju dzirdējis. Kāds klubs?

     [+] [-]

, 2022-07-13 10:56, pirms 2 gadiem
Priekssedetajs rakstīja: Par Dzierkalu nebiju dzirdējis. Kāds klubs?
kuņļuņ

  -4 [+] [-]

, 2022-07-13 11:04, pirms 2 gadiem
Visa šī farsa sakarā (kad latvietis apēd latvieti, bet īstenie kremlini ierēc un berzē rokas) būtu interesanti dzirdēt arī Igora Miglinieka un Vētras komentārus!

SC, jūs ka naida kurinātāji varētu viņus nointervēt, vai ne? Win-win situācija - vai nu būs vēl divi tēli, kurus gānīt pa mediju slejām, vai arī varēs pastiprināt naida runu pret šiem dažiem aktīvajiem sportistiem, bāžot acīs, ka pat divi vecie kangari skaļā balsī bļauj, ka Putins ir huilo (nu ir jau viņš, bet nav jāsacenšas, kurš skaļāk un daiļrunīgāk to izkliegs).

  +5 [+] [-]

, 2022-07-13 11:28, pirms 2 gadiem
Vēl viena lieta... Kalniņš teica, ka tā būšot labāk viņam un ģimenei. Bet vai viņš zina, ka rusņā ar lidmašīnām lidot kļūst arvien bīstamāk dēļ sankcijām? Jo nav iespējams veikt pienācīgu apkopi nozagtajām lidmašīnām.

  +9 [+] [-]

, 2022-07-13 11:48, pirms 2 gadiem
Aigaro rakstīja: tieši tādam arī jābūt viedoklim - racionālam, argumentētam un nevienā brīdī, lasot, pat pieļaut nevar, ka pats Artūrs pieņemtu jebkādu citu lēmumu kā atteikums. Mēs pēdējā laikā pārāk daudz bļaujam, esam emocionāli un tieši tas ir izdevīgi Kremlim. Vajag argumentēti un mierīgi saukt lietas īstajos vārdos - visu algu nesamaksās, būs jāpiedalās propogandā, padomā, ko dari
Kremlim jau ir tāds mērķis ... Ar šo noderīgi idiotu palīdzību sanaidot mūs latviešus , kam tas vēl nav skaidrs !!!!

  +3 [+] [-]

, 2022-07-13 12:31, pirms 2 gadiem
Priekssedetajs rakstīja: Dikti interesē kā būs ar Dārziņu un Karsumu. Esmu pārliecināts, ka piedāvājumi viņiem ir no kolhoza.
Neticu, ka viņi Kolhozā vel kādam ir vajadzīgi.
Lai arī kā tur nebūtu, tomēr tur ir arī, zināmā mērā, sportiskais aspekts.

  +4 [+] [-]

, 2022-07-13 12:34, pirms 2 gadiem
damokla_zobens_22 rakstīja: Visa šī farsa sakarā (kad latvietis apēd latvieti, bet īstenie kremlini ierēc un berzē rokas) būtu interesanti dzirdēt arī Igora Miglinieka un Vētras komentārus!

SC, jūs ka naida kurinātāji varētu viņus nointervēt, vai ne? Win-win situācija - vai nu būs vēl divi tēli, kurus gānīt pa mediju slejām, vai arī varēs pastiprināt naida runu pret šiem dažiem aktīvajiem sportistiem, bāžot acīs, ka pat divi vecie kangari skaļā balsī bļauj, ka Putins ir huilo (nu ir jau viņš, bet nav jāsacenšas, kurš skaļāk un daiļrunīgāk to izkliegs).
Kam viņus intervēt viņu pasakas sen dzirdētas un neko viņi nenožēlo pat to ,ka atrunāja ari Raimondu pārstāvēt izlasi. Tā kā kangari uz mūžu.

     [+] [-]

, 2022-07-13 12:42, pirms 2 gadiem
damokla_zobens_22 rakstīja: Visa šī farsa sakarā (kad latvietis apēd latvieti, bet īstenie kremlini ierēc un berzē rokas) būtu interesanti dzirdēt arī Igora Miglinieka un Vētras komentārus!

SC, jūs ka naida kurinātāji varētu viņus nointervēt, vai ne? Win-win situācija - vai nu būs vēl divi tēli, kurus gānīt pa mediju slejām, vai arī varēs pastiprināt naida runu pret šiem dažiem aktīvajiem sportistiem, bāžot acīs, ka pat divi vecie kangari skaļā balsī bļauj, ka Putins ir huilo (nu ir jau viņš, bet nav jāsacenšas, kurš skaļāk un daiļrunīgāk to izkliegs).
Migliniekam un Vētram tā bija pavisam cita situācija kaut vai tāpēc, ka viņi pārstāvēja nevis PaRašu, kura pie tam ne tuvu nebija tāda, kāda tā ir pēc Putlera nākšanas pie varas, bet gan NVS izlasi. Un tas ir ļoti būtiski kaut vai tāpēc, ka Latvijas valsts vel 1992. gadā tika valstiski pārstāvēta vairākās NVS struktūrās, kaut gan pati valsts nebija NVS.

  +7 [+] [-]

, 2022-07-13 13:06, pirms 2 gadiem
Ivars Zvirgzdiņš rakstīja: Migliniekam un Vētram tā bija pavisam cita situācija kaut vai tāpēc, ka viņi pārstāvēja nevis PaRašu, kura pie tam ne tuvu nebija tāda, kāda tā ir pēc Putlera nākšanas pie varas, bet gan NVS izlasi. Un tas ir ļoti būtiski kaut vai tāpēc, ka Latvijas valsts vel 1992. gadā tika valstiski pārstāvēta vairākās NVS struktūrās, kaut gan pati valsts nebija NVS.
beidz vienreiz muldēt un sūdu dzīt un aizstāvēt Vētru un Miglnieku. Latvija nekad nav bijusi nekādās NVS struktūrās un 1992.gadā Olimpiādē startēja kā Latvija izlase, bet šie tavi nosauktie basketbolisti izvēlējās pārstāvēt citu izlasi(NVS) nevis Latvijas.

  +5 [+] [-]

, 2022-07-13 13:22, pirms 2 gadiem
Miglinieks ar Vētru kā bija Latvijas nodevēji, tā arī palika. Nekas arī pēc 30 gadiem nav mainījies. Bet šie jampampiņi, kas uz okupantu līgu brauc, ir bez jebkādiem morāles standartiem. Pērkamas dvēseles. Atpakaļ var droši vairs nebraukt... Irbe - malacis. Kā vienmēr visu pa plauktiņiem saliek.
Slēpts komentārs: nātre

  +5 [+] [-]

, 2022-07-13 13:31, pirms 2 gadiem
Miglinieka un Vētras gadījums ir gana atšķirīgs. Ja tolaik viņi vienkārši pelnītu naudu Krievijas klubos, tas vispār nevienu neinteresētu. Tur runa bija par valsts izlasi, turklāt lielākā sāpe jau bija par to, ka nepārstāvēja Latviju, ne tik daudz par to, ka pārstāvēja NVS.

  -1 [+] [-]

, 2022-07-13 13:32, pirms 2 gadiem
zaipis rakstīja: beidz vienreiz muldēt un sūdu dzīt un aizstāvēt Vētru un Miglnieku. Latvija nekad nav bijusi nekādās NVS struktūrās un 1992.gadā Olimpiādē startēja kā Latvija izlase, bet šie tavi nosauktie basketbolisti izvēlējās pārstāvēt citu izlasi(NVS) nevis Latvijas.
Netirs!
Visspilgtāk atceros, kā Ziedonis Čevers, toreizējais LV Iekšlietu ministrs, piedalījās NVS iekšlietu ministru sanāksmēs. Pie tam uzcirties kā pāvs kaut kādā mistiskā formā ar akselbantēm.
Toreiz bija juku laiki, un visādi notikumi bija. Un ne vienmēr visi izdarīja pareizo izvēli.
Un, atkārtošos, jau vakar rakstīju, ka kopš 24. februāra visi pēkšņi pamodušies, un tēlo, ka PaRašas agresija Ukrainā ir sākusies tikai pēc šī datuma. Tas nekas, ka tas viss sākās akurāt astoņus gadus agrāk 2014. gada februārī, un tieši sabiedrības (ne tikai Latvijas) pofigiskā attieksme noveda pie šī brīža situācijas.
Slēpts komentārs: Ivars Zvirgzdiņš

  +2 [+] [-]

, 2022-07-13 13:38, pirms 2 gadiem
nātre rakstīja: Īstenībā jau tas ir divkosīgi. ASV būtībā piedalās visos pasaules konfliktos, bet tas nez kāpēc netiek uzskatīts par kaut ko sliktu, un neviens nesaka, ka spēlēt NHL ir slikti.
Nosauc kaut vienu konfliktu, kurā ASV un viņu NATO sabiedrotie būtu piedalījušies bez ANO vai NATO akcepta?!
PaRašu šajā agresijā pret Ukrainu neatbalsta pat viņu pašu veidotais ODKB, ja vien tu zini, kas tā ir par organizāciju.

  +6 [+] [-]

, 2022-07-13 13:41, pirms 2 gadiem
Ivars Zvirgzdiņš rakstīja: Netirs!
Visspilgtāk atceros, kā Ziedonis Čevers, toreizējais LV Iekšlietu ministrs, piedalījās NVS iekšlietu ministru sanāksmēs. Pie tam uzcirties kā pāvs kaut kādā mistiskā formā ar akselbantēm.
Toreiz bija juku laiki, un visādi notikumi bija. Un ne vienmēr visi izdarīja pareizo izvēli.
Un, atkārtošos, jau vakar rakstīju, ka kopš 24. februāra visi pēkšņi pamodušies, un tēlo, ka PaRašas agresija Ukrainā ir sākusies tikai pēc šī datuma. Tas nekas, ka tas viss sākās akurāt astoņus gadus agrāk 2014. gada februārī, un tieši sabiedrības (ne tikai Latvijas) pofigiskā attieksme noveda pie šī brīža situācijas.
tas, ka kāds ministrs piedalījās kaut kādās sanāksmēs un pārrunās nenozīmē , ka Latvija jebkad bija kādas NVS struktūras sastāvdaļa.
aizsardzības ministrs arī piedalījās sanāksmēs par PSRS karaspēka izvešanu no Latvijas , kas noslēdzās 1994.gadā.

  +6 [+] [-]

, 2022-07-13 13:43, pirms 2 gadiem
Ivars Zvirgzdiņš rakstīja: Vai man būtu jāatgādina, ka Irbe pats savulaik bija KGBešņiku veidotā Rīgas Dināmo treneru korpusā.
Tad KGBešņiku nauda nesmirdēja?
viņš pats atzina, ka smirdēja ne tikai nauda , bet viss čekiskais tur smirdēja. jo viņš saprata, ka tur atgriežas 90.gados, tāpēc aizgāja prom...
to viņš daudz reiz ir teicis un nožēlo savu izvēli. un nekad nav jūsmojis par ģinamo un krievu līgu atšķirībā no spirtacentra un funarina!

  -3 [+] [-]

, 2022-07-13 13:44, pirms 2 gadiem
Ivars Zvirgzdiņš rakstīja: Nosauc kaut vienu konfliktu, kurā ASV un viņu NATO sabiedrotie būtu piedalījušies bez ANO vai NATO akcepta?!
PaRašu šajā agresijā pret Ukrainu neatbalsta pat viņu pašu veidotais ODKB, ja vien tu zini, kas tā ir par organizāciju.
Es tieši to saku, ka tas tiek uzskatīts par pieņemamu. Irākā tā arī neatrada tos it kā ierošu iemeslus kara sākumam. Un kas? Sīrijas konflikts? Tad viss ir kārtībā. Bet arī tur dzīvo parasti cilvēki, kas cieta no kara.

  +5 [+] [-]

, 2022-07-13 13:46, pirms 2 gadiem
Apbrīnoju tos, kuri pēdējo 500 gadu laikā nav saratuši kas ir moskovijas krievtatāri .
1 2 3 4 132 komentāri