De Brojne atzīts par Bundeslīgas sezonas labāko spēlētāju
Par aizvadītās Vācijas Bundeslīgas sezonas labāko spēlētāju atzīts "Wolfsburg" kluba pārstāvis Kevins De Brojne. Beļģijas izlases pussargs vācu futbola laikraksta "Kicker" balsojumā uzvarēja pārliecinoši, aiz sevis atstājot Minhenes "Bayern" pārstāvjus Arjenu Robenu un Manuelu Noieru.
24 gadu vecais Kevins De Brojne palīdzēja Volfsburgas komandai triumfēt Vācijas kausa izcīņas finālā, kā arī izcīnīt otro vietu Bundeslīgas sezonas kopvērtējumā, kas klubam dod tiesības startēt gaidāmajā UEFA Čempionu līgas pamatturnīrā. Pats futbolists izcēlās ar desmit precīziem raidījumiem, kā arī bija galvenais komandas uzbrukumu veidotājs - beļģis ar 21 rezultatīvu piespēli uzstādīja jaunu Bundeslīgas rekordu šajā rādītājā.
Vācu futbola laikraksta "Kicker" balsojumā, kurā piedalās žurnālisti no visas Vācijas, De Brojne ieguva 367 balsis. Tuvākajie sekotāji no Minhenes "Bayern" Arjens Robens un Manuels Noiers ieguva attiecīgi 94 un 67 balsis. "Wolfsburg" kluba futbolists kļuvis tikai par piekto ārzemnieku, kurš ieguvis šo balvu tās 55 gadus ilgajā pastāvēšanas vēsturē. "Tikt atzītam par labāko spēlētāju kādā ārvalstu līgā man nozīmē daudz. Šis ir lielisks noslēgums manai sezonai."
Kevina lieliskais sniegums licis runāt par futbolista iespējamo pārcelšanos uz kādu citu klubu. Kā reālākie beļģa pakalpojumu tīkotāji tiek minēti Mančestras "City". Vācu mediji ziņo, ka Premjerlīgas klubs par De Brojni gatavs šķirties no 72 miljoniem eiro, taču "Wolfsburg" galvenais treneris Dīters Hekings atzinies, ka oficiāls piedāvājums no pilsētniekiem nav ticis saņemts, un De Brojne Volfsburgā paliks vēl vismaz gadu. Pats futbolists, vaicāts par karjeras turpinājumu, atzinies: "Pēc divarpus gadiem Bundeslīgā varu beidzot atzīt, ka mana spēle perfekti atbilst šeit spēlētajam futbolam."
"Wolfsburg" kluba īpašumā nonāca vēl viena balva - par gada labāko treneri atzīts jau minētais Dīters Hekings. Balsojumā viņš ieguva 203 balsis, aiz sevis atstājot Augsburgas komandas vadītāju Markusu Vaincīrlu, kā arī Menhengladbahas "Borussia" stūrmani Lisjēnu Favru. Bundeslīgas čempiones "Bayern" galvenais treneris Peps Gvardiola ieņēma tikai septīto vietu, savukārt Dortmundes "Borussia" pārstāvis Jirgens Klops palika piektais, kaut arī klubs neveiksmīgo sezonu noslēdza vien septītajā pozīcijā.
+5 [+] [-]
+9 [+] [-]
+1 [+] [-]
+4 [+] [-]
+4 [+] [-]
+1 [+] [-]
Otrs variants- anonīms pāķis
[+] [-]
Kevins De Brujne un nekā savādāk (http://forvo.com/word/kevin_de_bruyne/#fr).
Latviešu valodā uzvārdus atveido pēc oriģinālvalodas izrunas. Lai gan jau sen skaidrs, ka sc.com autori ir celmlauži un mēģina piedāvāt savus variantus. Paldies par jautriem mirkļiem!
+1 [+] [-]
+7 [+] [-]
-2 [+] [-]
+10 [+] [-]
+8 [+] [-]
Ilgvar Čever kopš šīs dienas Tu esi Jilgvars Čiverss un nekā savādāk, vari pat neko nerakstīt un nestrīdēties. Ja jums patīk kā jūs gribat, tad jums arī katram būs savs vārds pēc savu 'valodnieku kritērijiem'.
+4 [+] [-]
Pat nesajēdz, ka futbols ir komandas sporta veids un tieši tas jau ir tas kas viņu izceļ kā elites spēlētāju, vienu no retajiem, kam ir smadzenes un saprot kas ir komandas sporta veids..
+3 [+] [-]
tu, valodniek, ej raksti uz lapiņas mājās visu kas tev patīk, bet ne šeit. neesi pamanījis, ka cilvēkiem riebjās jūsu muļķības?
+3 [+] [-]
-4 [+] [-]
Varam protams Hazard saukt par Hazardu, bet tikai nebrīnies, kad izdzirdēsi jebkurā strīmā Azār un nesapratīsi, kas tas par spēlētāju.
+4 [+] [-]
+8 [+] [-]
-1 [+] [-]
Tā arī ir Kevina dzimtā un uzvārda izcelsmes valoda. Pēc būtības tā pati nīderlandiešu valoda, tikai attiecībā uz Beļģijas iedzīvotājiem.
Uzvārda fonētiskais atveidojums ir /də ˈbrœy̆nə/ œy izrunā līdzīgi kā vārdā out angļu valodā:
https://en.wikipedia.org/wiki/Dutch...
vai arī kā house
https://en.wikipedia.org/wiki/Help:IPA_for_Dutch
kaut gan tās skaņas nav gluži kā latviešu valodā "au", bet tas laikam ir vistuvākais.
Te ir kā pats Kevins izrunā savu uzvārdu:
https://www.youtube.com/watch?v=Enb...
Lai nu kā bet 'au' ir daudz tuvāk kā 'ui' vai 'uj'.
[+] [-]
Tā tas vienmēr jau ir bijis Man nekas nav jāiegaumē
Kaut vai mans Azāra piemērs. Nu tad sauc viņu par Hazardu, ja reiz ietilpsti tajos 98%.
Problēma ir, kā jau Ferdinands pareizi teica, ka paši sc autori savā starpā nevar vienoties. Vieni raksta Raikonens, citi Reikenens utt.
-2 [+] [-]
Juseins ir labs piemērs, jo tā ir angļu valoda, kur it kā visiem ir skaidrs, kā izrunā. Bet kaut kāds mistisks pieraduma spēks traucē
+2 [+] [-]
A šeit cilvēkiem par to maksā. Un ja reiz jāvadās pēc likumiem, tad kā nosaukt šo dažādo autoru visatļautību? Vienkārša nezināšana vai bezatbildība? Varbūt jāizdod kkādi kopotie raksti šai sakarā, katram autoram pa eksemplāram, ne? Katrā ziņā algas dienā es kārtīgi pārskatītu kam un cik maksāt
+2 [+] [-]
+2 [+] [-]
-1 [+] [-]
Vēsturiski jau galvenā ir izruna, cilvēku sauc tā, kā izrunā. Kā to uzlikt uz papīra, ir katras valodas pašas problēma.
Parīze nav personvārds.
[+] [-]